FC BARCELONA 2:0 ATHLETIC CLUB

Barcelona v prvním poločase utkání proti Athleticu Bilbao předvedla ofenzivní smršť a výsledné dva góly jí ke spokojenosti stačily.

Blaugranas se na začátku chopili míče a soupeři ho půjčit nehodlali. Dlouhotrvající rozvážná kombinace brzy přinesla ovoce: Messi typickým způsobem poslal do vápna Albu a ten – možná přes neodpískaný ofsajd – našel osamoceného Alcácera, jenž otevřel skóre. Následně přišla jedna z nejatraktivnějších pasáží za celou sezonu.

Obrana Athleticu pod náporem barcelonské ofenzivy působila bezbranně. Domácí byli lepší jak individuálně, tak hlavně kolektivně. Pokud nebyl volný Messi, udělali si prostor Coutinho nebo Dembélé. Pokud i oni byli pokrytí, u lajny se pohybovali krajní beci Alba a Roberto, případně ze zálohy vypomáhal Paulinho. Ve 12. minutě měl Messi na kontě už čtyři střelecké pokusy a o dvě minuty později Coutinho z voleje napálil břevno.

Do šancí se dostával také Dembélé, avšak i proti němu Arrizabalaga vytáhl dobré zákroky. Nicméně bylo jasné, že mladý brankář sám na všechno stačit nebude. Po půlhodině tak Barça své vedení navýšila. Dembélé roztáhl hru po křídle, aby nahrál nazpátek Messimu, před kterým se tak objevil volný prostor. Argentinec přesně věděl, kam bude střílet, a svůj záměr také proměnil ve druhou branku. Více jich už do poločasu nepadlo, i když šance stále přicházely. Coutinho a Paulinho však pouze rozechvěli brankovou konstrukci.

Ve druhém poločase se obraz hry výrazně změnil. Athletic trávil mnohem víc času s míčem a postupně se přibližoval k barcelonské bráně. Jeho akcím však chyběla rychlost a střelám zase přesnost, takže domácí obrana celkem v pohodě odolávala.

Oddechnout si zároveň mohl Arrizabalaga. Messiho dvě střely z přímého kopu byly zablokovány a největší šanci za poměrně dlouhou dobu tak měl na kopačce Coutinho. Jeho slabá střela však směřovala přesně do Arrizabalagovy náruče. Navzdory tomu se baskický celek ke kontaktní brance nedopracoval. V posledních minutách měl dobrou šanci Messi a Aduriz, ale ani oni už skóre nezměnili.

18. března 2018, 16:15 Camp Nou Digi Sport 3

2 : 0 Santiago Latre