FC Barcelona 1:0 Atlético de Madrid

FC Barcelona 1:0 Atlético de Madrid Foto: Patrik Janačík

Ve šlágru 15. kola La Ligy Barcelona přivítala na domácí půdě Atlético Madrid.

Speciální tento zápas byl hned pro trojici útočníků. João Félix hostuje v Barceloně právě z Atlética, forvardi Los Colchoneros Antoine Griezmann a Memphis Depay pak v minulosti působili v týmu svého dnešního protivníka.

Na marodku domácích pak k ter Stegenovi a Gavimu přibyl ještě Marcos Alonso, těsně před zápasem pak i stoper Iñigo Martínez. Toho v základní sestavě nahradil Andreas Christensen.

Zápas začal velmi dynamicky z obou stran, hned v první minutě zahrozil po individuální akci Raphinha, mířil však těsně vedle Oblakovy brány. V průběhu prvního poločasu se svěřenci trenéra Simeoneho nedostali do žádné gólové příležitosti, a Katalánci drželi většinu času míč na svých kopačkách. Výborně jim fungovaly kraje hřiště. Ať už portugalská spolupráce na levé straně, tak spojení Koundé - Raphinha na straně druhé. Po sérii šancí a jejich náznaků domácích ve 28. minutě zápasu přeci jen otevřeli skóre. Raphinha nahrál ze středu hřiště na hosta z Atlética Félixe, a ten lobem z úhlu překonal brankáře Oblaka. Po gólu Félixe přeci jen poprvé zahrozili hosté. Střelu Culers dobře známého Griezmanna kolenem vytečoval na roh Frenkie de Jong. Po této šanci se opět průběh zápasu vrátil do zajetých kolejí, a svěřenci trenéra Xaviho disponovali do konce prvního poločasu územní převahou. Většinu času drželi míč na soupeřově polovině hřiště.

Svou nespokojenost s průběhem utkání a dosavadním výkonem svých svěřenců dal trenér Simeone najevo před začátkem druhé půle, když si nachystal hned trojí střídání. Z placu se poroučela trojice Gimenéz, Riquelme, a Molina. Na hřišti je nahradili Correa, Azpilicueta, a Lino. Druhý jmenovaný si pak zanedlouho připsal žlutou kartu. Největší šanci po začátku druhé pětačtyřiceti minutovky měl Raphinha, jeho pokus však zamířil jen do tyče gólmana Oblaka. Na druhé straně opět hrozil Griezmann. Mířil jen do boční sítě. Za několik málo okamžiků jej pak napodobil kolega z útoku Morata, avšak ani on svým projektilem nesrovnal stav utkání. Po této šanci jej v útoku nahradil v minulosti hráč Barçy. Tím byl Nizozemec Memphis Depay. S prvním střídáním na straně domácích Xavi čekal až do 77. minuty utkání. Stáhl obě křídla Raphinhu, a střelce Félixe. Na plac přišli Lamine Yamal, a Ferran Torres. Ten se stejně jako Azpilicueta na straně druhé v zápase uvedl žlutou kartou.

Největší šanci druhé poloviny utkání si Atleti připsali z přímého kopu. Memphis Depay nádherně zakroutil míč přímo do pravého horního rohu branky domácích. Proti srovnání stavu utkání však byl fantastickým zákrokem gólman Peña. Podobné přímé kopy pak hosté z Madridu zahrávali ještě dva. Ty však nebyly pro domácí barvy tak nebezpečné, jako ten první. Další obrovskou šanci pak gólman Peña zlikvidoval již v nastaveném čase. Z protiútoku pak nebyla úspěšná dvojice Lamine Yamal - Fermín López. To však Blaugranas nemuselo vadit, protože 3 body z tohoto utkání si odnesli právě oni.

Barcelona se výhrou osamostatnila na třetí pozici s čtyřbodovou ztrátou jak na Gironu, tak na Real Madrid. Gironu pak Barça vyzve na domácím hřišti za týden v neděli, opět od 21:00.