FC Barcelona 1-0 RCD Espanyol

Barcelona zvládla dlouho očekáváné městské derby s Espanyolem. Téměř 75 tisíc fanoušků na Camp Nou vidělo výhru Barçy. Xaviho trenérská kariéra v Barceloně začala úspěšně. V dnešním zápase také debutoval teprve 17letý odchovanec Ilias Akhomach. O dnešním derby rozhodl jediným gólem Memphis Depay z pokutového kopu.

Už od samotného úvodu utkání Barcelona naletěla na svého soupeře a velmi vysoko presovala na své útočné polovině. Gól se jí však vstřelit nepodařilo. A to i přesto, že už ve 3.minutě měl Memphis Depay obrovskou příležitost, když střelou z první ze střední vzdálenosti mířil do levé části brány, ale Diego Lopez jeho střelu vyrazil. Domácí pokračovali v obrovském nátlaku a kombinovali před pokutovým územím Espanyolu, který se jen stínově posouval a v bloku bránil. V 19.minutě přišel sporný moment, kdy Nico výborně vystihl přihrávku v pokutovém území a ocitl se sám před prázdnou brankou, ovšem zakončit nedokázal, protože ho David Lopéz lehce přidržel. Rozhodčí penaltu nenařídil. Po půl hodině přišel velký nátlak, který Barcelona nedokázala využít v gól. Nejdříve Memphis Depay měl další vyloženou šanci. Nizozemský útočník dostal přihrávku do vápna, ale střelu z malého vápna trefil brankáře. Vzápětí přišla třetí obrovská možnost Barcelony. Ve 31.minutě střílel Busquets zpoza velkého vápna, ale hostující brankář jeho pokus skvěle vyrazil! Poté tlak Barcelony utichl a první poločas se už jen dohrával. V 44.minutě mohl Espanyol udeřit v samotném závěru prvního poločasu ze své první šance v utkání. Raúl de Tomás vlétl do vápna, kde jeho ránu Piqué tečoval kousek nad břevno Ter Stegenovi branky. První poločas tedy skončil bez branek.

Do druhého poločasu přišla změna, debutanta Iliase Akhomacha nahradil další hráč rezervy, Abde Ezzalzouli. Důležitý moment přišel už po dvou minutách druhého poločasu. Memphis Depay vlétl do pokutového území kde upadl po souboje s Cabrerou a sudí zapískal pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný Memphis a svým 7.gólem v LaLize poslal Barcelonu do vedení 1:0. Nutno podotknout, že to byl dost sporný moment. Dále Barcelona kontrolovala zápas na polovině Espanyolu a hosty do větších šancí nepouštěla.  V 62.minutě si na fantastickou přihrávku Busquetse za obranu naběhl střídající Abde, který míč dloubl přes brankáře Lopéze, ale vracející se Pedrosa zachránil svůj tým odkopem na roh. O 4 minuty později běžel sám na branku Frenkie de Jong, který vstřelil gól, který však pro jasný ofsajd neplatil. Barcelona ve druhém poločase nebyla rozhodně tako dominantní jako v tom prvním a o tom nás přesvědčila i 69.minuta, kdy obrana domácích zaspala a do šance se dostal Raul de Tomás, ale branku v obrovské příležitosti minul. V 73.minutě mohl navýšit vedení velmi aktivní Abde, který se prošel přes dva hráče a levou nohou vystřelil jen těsně nad břevno. Posledních 15 minut byl Espanyol velmi nepříjemný a často držel míč. V 81.minutě se dostal k přímému kopu Raul de Tomás a jeho střela skončila levé tyči a odrazila se do zámezí. Další šance Espanyolu v zápase přišla o 2 minuty později, kdy se de Jong vykašlal na bránění a střídající Dimata se dostal k hlavičce na malém vápně jen těsně minul. Espanyol tlačil domácí Barcelonu a v 86.minutě se dostal na penaltě k hlavičce výborně hrající Raul de Tomás ale trefil podruhé levou tyč branky Ter Stegena. Velké štěstí pro domácí. V 91.minutě běžel Memphis sám na branku, ale bohužel si nevšiml lépe postaveného Coutinha a vystřelil sám, ale Lopéz si připsal snadný zákrok. V 95.minutě přišel další velký závar v pokutovém území Ter Stegena, ale Coutinho odkopl míč do bezpečí a Barcelona si tak připsala 3 body za ubráněnou, ale velmi důležitou výhru 1:0.

LaLiga - 14. kolo 20. listopadu 2021, 21:00 Camp Nou, Barcelona Nova Sport 3

1 : 0 Carlos del Cerro Grande

RCD Espanyol

Memphis (penalta) 48'
  60' Pedrosa
Abde 60'
Mingueza 64'
F. de Jong 83'
Ter Stegen 88'
  93' Cabrera

Ter Stegen - Mingueza (87' R. Araújo), Piqué, Eric, Jordi Alba - F. de Jong, Sergio (78' Riqui Puig), Nico (87' Demir) - Ilias Akhomach (46'Abde), Memphis, Gavi (70' Coutinho)

Diego Lopez - Vidal, Gomez, Lopez (55'Morlanes), Cabrera, Pedrosa - Embarba (78'Wu Lei), Herrera (78' Dimata), Darder (95' Moron), Puado (55' Melamed) - de Tomás

Ke konci už došly síly. Ale. Je neuvěřitelné, jakým způsobem se změnila naše hra. Xavi měl celý tým kolik, 3 dny před zápasem? Změny rozestavení (433, ,4231, 424, 631 atd atd), zastupování hráčů, nabíhání a centry za obranu a další a další.

Pokud budou kluci zvládat takové tempo a ne jen 75 minut, bude to šlapat. Nehledě na to, kolik zraněných ze základu máme.

Ač nakonec se štěstím, tak se konečně těším na další zápasy :-)

20.11.2021, 23:04

Barca vyhrála, díku bohu. Naše branka dnes byla naštěstí pro soupeře zakletá. Abde ukázal, že může hrát v základu - sebevědomý, výborný v soubojích a má i dobrou přihrávku. Jsem zvědavý na souhru s Fatim, až se uzdraví. Atmosféra byla taky výborná, Xavi přitáhl fanoušky na stadion. smileysmileysmiley

20.11.2021, 23:05
M.Legisa6 Rikitan

hlavně konečně jezdí autobusem spolu na stadion...ne každý vlastním autem hodinu a půl před zápasem...vždyť to byla OSTUDA! konečně to někdo změnil panebože...smiley

20.11.2021, 23:12

U mě dnes spokojenost,v závěru se šlapala voda ale v jaké fyzické kondici jsme víme a dalo se to při tak náročném napadání čekat,u mě nejslabší Mingueza.Dnes jsem viděl Barcu.

20.11.2021, 23:07

škoda že nemůže hrát Dani, ten pravej bek to je prostě něco hroznýho u nás... Doufám, že Mingueza dostane šanci na stoperu zase, protože tam hrál hodně dobře

20.11.2021, 23:17

První poločas výbornej, a druhý už slabej no, odešli jsme fyzicky... Je na čem pracovat... Ale první půlhodina byla úžasná!!! Kdyby jsme vydrželi fyzicky takhle celý zápas a ne jenom pulhodinu, aspoň vidíme kde ten tým na tom fyzicky je. Busquets za mě vynikají dnes, a to jsem jeho častý kritik.. Ale kdo už mě opravdu nebaví je Depay, psal jsem i na FB... penalty super, ale jinak je k ničemu, první 3 zápasy skvělý, teď se na něj nedá dívat...Raul de Tomas, škoda že je pojebanej madridista...ale do útoku k nám by byl úžasnej...Za výhru, za Xaviho jsem rád...smiley

20.11.2021, 23:10
petra_barcelona44 M.Legisa6

ten R.D.T by se mi taky u nás líbil neříkám nic!! smiley

20.11.2021, 23:13

Velice důležitá výhra, hlavně pro psychiku. Na to, že jsme měli štěstí, sere pes, taky ho někdy musíme mít. Následující dva zápasy budou ovšem brutální. Zápas na život a na smrt proti Benfice a venkovní Villareal (zatím máme 0, slovy NULA venkovních výher, Koeman...).

Abde byl vynikající, lepší jak Depay na kterého se nedá dívat bohužel a v repre hraje jako prime Pelé, nechápu...Ale Xavimu věřím...Kdyby ten tým nepřebíral fyzicky a psychicky uplně rozložen na hovna, tak si myslím že by to bylo lepší.. Ale Espanyol zlobil neskutečně ke konci... hrát se o 5 minut navíc kdoví jak by to dopadlo, na to se ale nikdo neptá, ovšem měl jsem flashback z Viga smiley pokračujeme, s Benficou musíme postup

20.11.2021, 23:16

Vítězství díky gólu z penalty, která podle mě být neměla. Body ale naštěstí zůstaly doma.
Akhomach a Abde - oba na jedničku! Tak má hrát křídlo! Zato Frenkie... Zase zklamání. Být trenérem, uvažoval bych, jestli ho zápas nebo dva nenechat sedět. Je můj to oblíbený hráč, ale jeho forma poslední měsíce, to je bída..
Busquets bude snad na Benficu ready, chyběl by!
Tipoval jsem 2:0, no 1:0 taky beru smiley

20.11.2021, 23:18
petra_barcelona44 MilanBalage

Depay i De Jong hrajou hrozně zbrkle, úplně o ničem!! Katastrofa nedá se dívat na ně... A v reprezentaci to jsou nejlepší hráči a celou repre táhnou sami!! Nechápu to, kde je chyba? Xavi čeká hodně náročná práce

20.11.2021, 23:20
cechoma petra_barcelona44

Tak hlavně že je Depay nejkreativnější útočník ligy a náš nejlepší střelec :-D:-D ale ne, tady to bude málo, dokud nebude dávat 3 góly za zápas a chytat místo stegena

20.11.2021, 23:23
MilanBalage cechoma

Težko říct, jaké má Depay pokyny.. No Frenkie rozhodně nemá za úkol ztrácet míče a pak faulovat. To dělá už dva měsíce, proti Cádizu se dokonce během pěti minut dostal dvě žluté a šel do sprch..
Opravdu nemám pocit, že by byl poslední dobou přínosem, přitom jako elitní střední záložník by měl vyčnívat. Jako v repre, kde je hnacím motorem!
No Xavi vidí, Xavi si poradí.

20.11.2021, 23:46

Gratulácia Xavimu k úspešnému štartu na lavičke Barcelony! Dnes som videl tím, ktorý vedel čo hrá. Bola to radosť sledovať. Okamžitý pressing po strate lopty, kontrola hry vo všetkých herných líniách, rýchly prechod do útoku, prenášanie ťažiska hry. Hra niesla prvky moderného herného prejavu. Myslím si, že ak budeme pokračovať v takomto hernom prejave, postupne sa vrátime na vrchol. Koniec zápasu síce nebol v našej réžii, ale bol to prvý zápas pod Xavim. Nechcime hneď, aby všetko bolo tip top. Som šťastný po dnešnom zápase! Prajem všetko dobré do ďalšej práce!

Hoši zase ale 3 zranění, to je prostě průšvih jako prase. Takhle by na tituly nemohl pomýšlet sebelepší tým.

Hru bych začal hodnotil tak za měsíc, dneska do toho vstoupilo dost různejch faktorů.

21.11.2021, 00:12

Jdu proti proudu předchozích komentářů. Utrpěli jsme výhru. Kdyby občas nebyl záběr na lavičku a neviděl jsem tam Xaviho, tak to byl typický zápas pod Koemanem. Stejná sestava (kromě Iliase), stejné pojetí hry, převaha v držení míče, vše přes levou stranu, impotence v útoku, Memphis sbírá většinu balonů zády k bráně, stačilo, aby z několika tutovek dal soupeř jeden, dva goly a bylo hotovo. Chybí tvůrce hry, opět zranění hráči. ... 2 změny vidím: 1/ rozhodčí byl celý zápas na naší straně, pískl i penaltu, která být neměla. 2/ Pod novým trénerem se hráči víc snažili, patrně dokáže víc motivovat. Jak sám Xavi po zápase uvedl, útlum v druhé půlce nebyl kvůli fyzičce, ale ve fotbalovosti. Prostě tam poslal Coutinha a Puiga, kteří žádnou změnu do hry nepřinesli. Těšit můžou tři body, ale kupa práce před Xavim - žádnou tiki-taka, klidně 20% držení míče, ale 3 body do tabulky. Jestli se dá s tou sestavou, mladíky a marodkou něco krátkodobě udělat.

21.11.2021, 01:02
raval69 von_R

Ten zápas jsme vyhráli se štěstím, o tom žádná. Ale já opravdu věřím na frázi "jít tomu naproti". Věřím, že pod Koemanem bychom tento zápas nevyhráli. Rozhodně nesouhlasím, že to "byl typický zápas pod Koemanem". Ten projev byl úplně jiný. A jak někdo napsal "neslo to prvky moderního fotbalu". Jenže ani Xavi nemá k dispozici jiné hráče - a ti v současnosti vesměs nemají špičkovou kvalitu, s tím nic neudělá. Jakoby neměl kdo dát gól. Jakoby v každém zápase naše obrana musela aspoň chvíli panikařit. Jsme na začátku budování nového týmu - s nejasným koncem. Musíme věřit. Postup přes Benficu a umístění do 4. místa v La lize jsou pořád velmi, velmi těžké cíle.

21.11.2021, 08:15
M.Legisa6 von_R

Nesouhlasím, prvních 30.minut bylo naprosto úžasných, škoda že se nám nepodařilo vstřelit gól a za mě to byl výkon, kterým se chce Xavi prezentovat...Ovšem po půl hodině hry docházeli síly a posledních 20 minnut jsme se posouvali v bloku, někteří hráči se připojili po repre, trenovali 2x pod Xavim...A to že nemají kondici prostě se nevyřeší za dva týdny.. Espanyol nám ukazal zrcadlo, letos hraje v lize opravdu skvěle, porazil i Real, málem si připsal skalp Atletica, kdyby ho sudí nepojebali jako včera tak mohli mít i skalp nássmileyAle prvních 30 minut jsme byli jediný tým na hřišti...

21.11.2021, 10:21
MilanBalage M.Legisa6

Espanyol je taky jediný tým, který prohrál s posledním Getafe. smiley
Zase bych z nich nedělal hvězdy. Když skončí mezi 10. a 15. místem, budou si moct pogratulovat.

21.11.2021, 14:58

Buďme kritičtí, dominovali jsme první půlhodinu také proti Realu, ve 25.minutě Dest přestřelil, pak už konec, dominovali jsme v zápase proti Atletiku, dali nám 2 goly ze třech brejků a opět konec. Dobře posouváme si to pěkně ve středu, neztrácíme balony, velké držení míče. Ale co z toho? Hraje se na goly, soupeř měl včera 2x tyč, minimálně 2x střela na branku, měli jsme štěstí. Já píšu opakovaně, je potřeba vytvořit tlak v šestnáctce, zachytit odražené míče, střílet z první, centry ze strany do vápna, kde ale nikdo není připravený, mít instinkt zabijáka před brankářem. Toho je schopný v danou chvíli jenom Fati, ale bohužel je zraněný. Včera jedna střela mezi tyče, 4 rohy za celý zápas, toto není tlak na branku, toto nemůže stačit na Benfiku. Než hrát na jaře jedno kolo playoff v LM, jestli není lepší hrát uefa a s mladýma hráčema se otrkat v několika zápasech, ať se vyhrajou, budovat vše od piky, zvyknou si na sebe a příští sezona je naše v lalize i v lm. No, tak to zase schytám..

21.11.2021, 11:04

Já s tebou ve všem souhlasím co jsi napsalsmileyaž na tu EL protože finančně prostě potřebujeme osmifinále LM, i když hned vypadneme tak jsou tam pro nás prostě větší peníze + i diváky na stadión to táhne více, i když je pravděpodobné, že hned vypadneme tak si myslím, že LM je pro nás asi lepší. Protože EL já nevím neumím si to představit, celkem ostuda no..Bohužel Espanyol nám nastavil opravdu zrcadlo a tým je na tom hodně špatně.

21.11.2021, 11:48

Měli jsme štěstí. Klidně to mohlo skončit 0:2. Darovali nám penaltu a 4x to mohl být gól do naší sítě. Nestačí hrát tak jak jsme hráli 30min v prvním poločase. Musíme také střílet na bránu a pronikat do pokutového území i cenu faulů. Tohle dělal Fati a včera se o to velmi sympaticky pokoušel Abde, pro mne nejpříjemnější překvapení večera. Pedri na to take má, Dembele. Tak už aby byli zdraví. Obrana je katastrofa. V každém zápase dochazí k fatální chybě, nebo chybám. Těším se na Daniho.

21.11.2021, 12:11