FC BARCELONA 2:1 VALENCIA CF

Barça vylepšila rekord neporazitelnosti a opět se přiblížila matematické jistotě zisku domácího titulu.

Zápas byl od začátku poměrně otevřený a pravidelně přinášel střelecké příležitosti, čemuž na obou stranách pomáhala nepřesná rozehrávka. Zatímco Barcelona měla převahu v držení míče, Valencia díky přímočarosti vyhrávala na střely.

Ter Stegena jako první protáhl Guedes, který byl v zakončení vůbec nejpilnější. Ofenzivě netopýrů navíc nahrávala i skutečnost, že Piqué už od sedmé minuty hrál se žlutou kartou, načež působil v bránění dost nervózně. První velké šance přesto měli domácí. Ve 14. minutě ještě Neto Albu vychytal, ale v 15. minutě už nemohl stihnout zareagovat. Coutinho skvělou nahrávkou uvolnil Suáreze a ten poslal Barçu do vedení.

Dále se ovšem víc činila ofenziva Valencie a ve 24. minutě jí napadání vyneslo skvělou příležitost k vyrovnání. Ter Stegen rozehrál tak špatně, že na velkém vápně našel Morena, avšak jeho ránu německý brankář vyrazil na břevno.

Po půlhodině hry se zase zkoušel prosadit Messi hlavou a především druhá akce měla gólové parametry, ale ani ta skóre nezměnila. Na opačné straně byli neúspěšní rovněž Moreno a Mina, takže první poločas skončil 1:0.

Průběžný výsledek se nicméně měnil krátce po přestávce a kupodivu ve prospěch domácích. Kupodivu proto, že Umtiti jako už několikátý hráč podklouzl, načež šel Moreno sám na bránu. Jenže překonání Ter Stegena mu trvalo tak dlouho, že se stihl na brankovou čáru vrátit Piqué. Následně Barcelona vybojovala roh, ze kterého se po asistenci Coutinha prosadil Umtiti.

Od té chvíle byla Barcelona mnohem nebezpečnější. Třikrát zakončoval Messi, jednou Coutinho a ke gólu měl dvakrát blízko Iniesta. Bohužel na centr Alby nedosáhl, a i když pas od Messiho trefil, pohledný moment svým zákrokem překazil Neto.

Diváky znovu zvedl ze sedaček Messi v 78. minutě, když ho Suárez poslal do protiútoku. Argentinec si navedl míč na levačku mezi pěti bránícími hráči, ale dnes mu zkrátka nebylo přáno, a tak rána proletěla těsně vedle pravé tyče.

Přesto to vypadalo, že utkání se bude v poklidu dohrávat – dokud nepřišla 86. minuta. Dembélé svým skluzem zavinil pokutový kop, který se Parejovi povedlo procedit pod Ter Stegenem. Valencia se tak ještě pokusila zatlačit, ale nakonec měli k dalšímu gólu blíže spíš blaugranas. Messi šel do brejku s Denisem, jenž však Neta nepřekonal.

14. dubna 2018, 16:15 Camp Nou Digi Sport 3

2 : 1 Carlos Del Cerro

Valencia CF

Piqué 7'
  12' Kondogbia
Suárez (A - Coutinho) 15'
Umtiti (A - Coutinho) 51'
  75' Paulista
Dembélé 86'
  87' Parejo (penalta)

ter Stegen - Roberto (93' Semedo), Piqué, Umtiti, Alba - Coutinho (79' Dembélé), Busquets, Paulinho, Iniesta (84' Denis) - Messi, Suárez

Neto - Vezo, Garay, Gabriel, Gaya - Soler, Parejo, Kondogbia, Guedes (69' Pereira) - Moreno (80' Zaza), Mina (71' Vietto)