FC Barcelona 2-3 Club América

FC Barcelona 2-3 Club América Foto: Patrik Janačík

Barcelona v posledním utkání roku 2023 podlehla týmu Club América v rámci přátelského utkání v Dallasu 2:3.

Barcelona nastoupila ve značně omladěné sestavě. Šanci v základní sestavě dostali například brankář Astralaga, obránci Fort, Cubarsí, a Martin, nebo záložníci Casadó a Unai.

Lamine Yamal pak hned v 6. minutě vystihl směr soupeřovy přihrávky ještě na vlastní polovině, sprintem se pak dostal až k brance soupeře, a střelou na vzdálenější tyči otevřel skóre utkání. Již o pár minut později však hosté přišli s vyrovnáním. Quiñones dostal míč před prázdnou bránu, a patou vyrovnal. Ještě do poločasu však Fort přišel s centrem, který Guiu skluzem protečoval do prázdné brány. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 pro Barcelonu.

Celý druhý poločas pak byl orámován nespočtem střídání. Celý zápas za Barcelonu odehrál pouze Fort, za Club América pak trojice Sanchéz, Juaréz, a Reyes. Hned v padesáté minutě Quiñones vyrovnal, v minutě 82. pak Henry Martin uzavřel hlavičkou konečný stav utkání. Nic s tím nezmohla ani dvojice šancí tentokráte kapitána Ferrana Torrese. Obě skončily mimo 3 tyče. Club América zvítězil 2:3.

Blaugranas tak v posledním utkání roku 2023 podlehli v rámci přátelského utkání Clubu América 2:3. Další zápas je čeká až ve čtvrtek 4. ledna, kdy od 21:30 v rámci 19. kola La Ligy vyzvou Las Palmas na jejich hřišti.

22. prosince 2023, 03:00 Cotton Bowl

2 : 3 E. Garcia

Club América

Yamal 6'
  12' Quinones (A - Zendejas)
Guiu (A - Fort) 28'
  50' Quinones
  82' Martin (A - Valdes)