FC BARCELONA 3:0 SEVILLA FC

Barcelona si se Sevillou poradila bez větších problémů. Deštěm smáčené utkání prakticky rozhodla osmiminutová část prvního poločasu, kdy se blýskli hlavně Lionel Messi a Luis Suárez.

Luis Enrique opět sáhl k rozestavení 3-4-3, což znamenalo silný nástup do zápasu. Barcelona v úvodní desetiminutovce i díky skvělému pressingu zamkla Sevillu na její polovině a mohla jít hodně rychle do vedení – kdyby ovšem Messiho pohotovu střelu nezastavilo břevno.

Další pasáž se moc nepovedla domácím obráncům. Ti dělali laciné chyby, což nejprve musel řešit Piqué zákrokem za žlutou kartu (která znamená stopku na další zápas) a poté kvůli nedůraznosti Mascherana zasahoval Ter Stegen proti náhlé gólovce N'Zonziho.

Nakonec to ale přece jen byla Barça, kdo otevřel skóre. Ve 25. minutě Messi po pravé straně zavezl míč až do pokutového území a zmatku v soupeřově defenzivě využil Suárez krásnými nůžkami.

A díky Messimu byl náskok zanedlouho třikrát takový. Nejprve se útočné trio spolu s Rakitičem vydalo do brejku, ze kterého se Argentinec trefil za asistence Suáreze, a poté nejlepší ligový střelec překonal brankáře Rica střelou z voleje. Zbylým šancím v prvním poločase se už ale Sevilla ubránila.

Završit hattrick se Messi znovu pokoušel už po pěti minutách druhé půle, Rico se však přehodit nenechal. V dalším průběhu hry se musel činit spíše Ricův protějšek Ter Stegen, protože blaugranas pochopitelně zvolnili, a tak se Sevilla častěji dostávala k jejich pokutovému území.

Dobré šance měl Sarabia nebo Correa, ti však byli v zakončení neúspěšní podobně jako na druhé straně Iniesta či střídající Alcácer. V nastavení se po vyloučení Vitola neprosadil ani Neymar, takže Camp Nou v druhém dějství gól neviděl.

Messi 33'
  38' Iborra
  57' Vitolo
Busquets 71'
Rakitič 78'
Aleňá 84'
  90+1' Vitolo (2. ŽK)

Ter Stegen - Mascherano, Piqué (77' Digne), Umtiti - Rakitič (80' Aleňá), Busquets, Iniesta - Messi - Roberto, Suárez, Neymar

Rico - Mariano, Mercado (46' Sarabia), Pareja, Lenglet, Escudero - Iborra (75' Jovetič), Nasri (46' Kranevitter), N'Zonzi - Vitolo, Correa