FC BARCELONA 5:1 VILLARREAL CF

Žlutá ponorka barcelonskou neporazitelnost neohrozila. Blaugranas díky své skvělé technice připravili pět gólů, z nichž dva vstřelil Ousmane Dembélé.

Barcelona nastoupila v pozměněné sestavě s formací 4-3-3, kdy na se na krajích obrany pohybovali Semedo s Dignem a v útoku měl Messi na křídlech Dembélého a Coutinha. Změnu udělal trenér Valverde také v bráně, do které se postavil Cillessen. Katalánci si od začátku hráli vlastní zápas. Sice nepřeváděli žádné závratné tempo, přesto v pohodě kombinovali převážně na soupeřově polovině.

V 11. minutě se však Dembélé rozhodl změnit rytmus a hned z toho byl gól. Rychlonohý Francouz se po bleskovém sólu dostal ke střele, kterou Asenjo pouze vyrazil před sebe, což díky skvělému postřehu využil Coutinho.

O pět minut později bylo barcelonské vedení dvojnásobné. Iniesta vysunul Digneho a ten naservíroval míč Paulinhovi před prázdnou bránu. Barçe to ke spokojenosti celkem stačilo, takže v dalších desítkách minut přicházely pouze méně nebezpečné pokusy.

Ke konci poločasu měl práci také Cillessen, který vychytal Costu i Fornalse. V poslední minutě tak mohli domácí udeřit potřetí. Fanoušky tentokrát zvedla ze sedaček krásná spolupráce Iniesty s Messim, ve které si kapitán blaugranas připsal asistenci pasem přes hlavy obránců.

Villarreal se do druhé půle zlepšil a také se stal nebezpečnějším týmem. Po nepřesných střelách aktivního Castilleja a Baccy přišlo snížení na 3:1, pod které se šťastně podepsal Sansone, protože ho trefil Fornals.

Po hodině hry málem přišel kontaktní gól, když Rodri přehlavičkoval Semeda z rohového kopu. Střela ovšem mířila přesně doprostřed, takže ji Cillessen dokázal zneškodnit.

Barceloně se v celém druhém poločase příliš nedařilo v předfinální fázi akci, ale Villarreal byl zase nepřesný ve finální, pročež se žádné drama nekonalo. Naopak v 87. minutě se individuálně vytáhl střídající Rakitič, jenž se na pravém křídle uvolnil přes dva hráče a nahrál před prázdnou bránu Dembélému. A dvacetiletý stihl ještě jeden pěkný gól, když v posledních sekundách po rohu Villarrealu všem utekl a přeloboval Asenja.

9. května 2018, 20:00 Camp Nou Digi Sport 3

5 : 1 José Martínez

Villarreal CF

Coutinho 11'
Paulinho (A - Digne) 16'
  44' Ruiz
Messi (A - Iniesta) 45'
  54' Sansone (A - Fornals)