CoolCamp

FC BARCELONA – RCD ESPANYOL: HODNOTENIE NAŠICH HRÁČOV

FC BARCELONA – RCD ESPANYOL: HODNOTENIE NAŠICH HRÁČOV

Tretie kolo novej sezóny a hneď derby s nevyspytateľným mestským konkurentom. Nebezpečný protivník svoju silu ukázal napriek jednoznačnému výsledku aj v tomto zápase. Náš klub ale svoju (???) povinnosť splnil a snáď už zavrel ústa všetkým pochybovačom. Výkon bol celkom fajn a spôsobil pre veľa ľudí asi nečakanú vec. Barca je na čele tabuľky s vynikajúcim skóre. Ešte nedostala gól a strelila ich deväť. Viem, súperi na tej najvyššej úrovni nás ešte len čakajú a iste preveria viac, ale aj tak. Inokedy, v predchádzajúcich sezónach, sme s našimi protivníkmi z prvých troch kôl mali občas drobné problémy a nepríjemnosti...

Ako si teda v tomto zápase viedli (PODĽA MŇA, čiže SUBJEKTÍVNE :-)) naši hráči?

Ter Stegen: 9

Chytil všetko, čo išlo na bránu, jeden zákrok v druhej polovici zápasu bol vyslovene svetový. Jedenkrát súper trafil tyč, pri lobovanom pokuse Piattiho mal obrovské šťastie. Rozohrávka aj na jeho pomery presná. Chladná rozvaha a neskutočný pokoj robí z tohto brankára výnimočnú osobnosť. A pozor, ešte dozrie...

Umtiti: 8

Jedna, jediná chybička. Inak dokonalý výkon. Tento hráč bol určite výbornou kúpou. Sústredený, chladnokrvný, ostrý ako britva. Je (a v zápase aj bol) schopný vyviesť loptu do bezpečnej vzdialenosti od brány, pomerne presne rozohrával. Na svoj vek je už teraz svetovým obrancom a je predpoklad, rovnako ako u Ter Stegena, že sa bude naďalej zlepšovať. Teším sa na to.

Piqué: 10

Vodca. V tomto stretnutí bol vyslovene vodcom barcelonskej svorky. Podobne ako Umtiti, aj on presný, rýchly, sústredený. Vynikajúci výkon, jeho forma na začiatku sezóny dáva zabudnúť na drobné výkyvy v sezóne predchádzajúcej. Gólom potvrdil svoju dominantnosť vo vzduchu. Takýto Piqué je výborný Piqué.

Alba: 8

Škoda. Jedna chyba urobila (v mojich očiach) z adepta na 10-tku hráča lepšieho priemeru. Inak jazda za 10 bodov. Hore-dole. Rýchlosť a presnosť prihrávok na vysokej úrovni. Zmysel pre kombináciu, dokonca náznaky (správne náznaky) na zmenu rytmu hry, na jej spomalenie v správnom momente. Bez simulovania, bez teatrálností. Dve asistencie. Perfektné mínus chyba rovná sa 8...

Semedo: 9

Sí. Sí. Sí. Kde sa tento hráč tak dlho ukrýval? V Portugalsku? Som rád, že je u nás. Vzácny typ. Semedo rovná sa Alba. Rovnaký typ. Rýchly ako blesk, rozmýšľajúci, kombinačne zdatný. Začal veľmi rýchlo chápať hru značky FC Barcelona. Výborný výkon, prakticky bezchybný. Ani neviem, prečo nemá desať :-)...

Busquets: 10

Busimu odpustím aj tú chybičku, po ktorej inkasoval žltú kartu za zatiahnutie ručne brzdy. Toto bol výkon absolútnej extratriedy. Suverénny a presný. Otočky ala Xavi do jednej, alebo druhej strany (podľa potreby) a presné rozťahovanie hry do krídiel. Absolútne dokonale čítal hru. Odoberanie lopty bezchybné, len málokedy si pomohol faulom. Beriem, že to bol "len" Espanyol, ale hodnotím výkon v tomto konkrétnom zápase a ten bol u mňa pri tomto hráčovi za 10.

Iniesta: 7

Prvý polčas to nebolo ono. Druhý polčas to bolo trochu lepšie ono, ale na jeho pomery z minulosti stále veľmi málo. Genialita je ešte stále v hlave, nohy s loptou kúzlia naďalej, ale fyzický hendikep sa začína ukazovať. Asi posledná sezóna môjho miláčika. Zápas jeho galapredstavením určite nebol.

Rakitič: 8

Ivan. Ivan, Ivan, Ivan. Bojovník malovídaný. Občas geniálne veci, občas priemer. Našťastie mu v tomto zápase vychádzalo veľa vecí a patril k dominantným hráčom. Nahrávka na Leov gól (prvý, ofsajdový) bola geniálne. Bolo ho plné ihrisko, teda plnil presne to, čo mal. Rovnako ako Piqué: takýto Ivan je výborný Ivan.

Deulofeu: 9

Začína sa mi vyslovene páčiť. Lietal a robil chaos v našej dokonalej výmene prihrávok. Na také niečo súper ťažko reaguje. Narúšal schémy a objavoval sa v netypických pozíciách. Na prekvapenie je zatiaľ (oproti minulosti) veľmi tímový. Rýchlosť a technika a začiatok akejsi nepredvídateľnej spolupráce s Messim pri nábehoch ma dosť zaujíma. Výborný výkon.

Suárez: 7

Ale len za spálené šance. Bože, čo to bude, keď tento hráč začne páliť ostrými? Kto ho zastaví? Buldog, bojovník. Zatiaľ bez formy streleckej, ale to príde. V pravý čas.

Messi: 10+

Ovládal zápas. Nie pre tri góly. Ale jednoducho bol na ihrisku najlepší. Skromný a pokorný líder. Strelec. Tvorca hry. Jednoducho Messi.

Dembelé: bez známky kvôli krátkemu pobytu na ihrisku. Ale náznak jeho schopností. Myslím, že prekvapí. Alebo teda neprekvapí, len potvrdí chýry idúce o ňom. Rýchle krídlo ukázalo, ako to bude vyzerať v budúcich zápasoch. Asistencia chirurgicky presnou prihrávkou trápiacemu sa Suárezovi (keby ho tým prebral :-)!!!).

Gomes: bez hodnotenia.

Paulinho: bez hodnotenia.

Brankár - veľmi dobrý výkon, priam výborný. Žiadna chyba. Aktívny pri rozohrávke, sústredený pri chytaní.

Obrana - dve-tri chybičky (tak dobre, chyby). Inak veľmi dobrá súhra, vychádzala kombinácia pod tlakom pri rozohrávke (obrovská pomoc Busquetsa zo zálohy). Uhrali nulu v treťom zápase ligy.

Záloha - dominovala nad súperovou absolútne jednoznačne. Lídrom bol Busquets, aj Rakitič ukázal výnimočné veci. Don Andrés bol v trojuholníku stratený, nešlo mu.

Útok - tri góly a kopa šancí, pološancí. Jasne, ťahal Messi. Suárez niečo zahodil, aj on mohol asi pri bežnej forme streliť hetrik. Deulofeu jazdil, to je jeho práca. Celkove útok výborný.

Celkový dojem zo zápasu bol pre mňa veľmi pozitívny. Hráči sa dobre hýbali, nehrali staticky. Možno je to mladými puškami (Deulofeu, Semedo), že pohyb vyzeral o dosť rýchlejší, ako tomu bolo v minulej sezóne. Zatiaľ je to dobré, verím, že to tak ostane.

¡Final del text :-)!


Zdroje: foto: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

 • Maximus80
  11.09.2017, 21:23

  Ten Dealofeu je až moc rychlej což je hezký,ale trochu zbrklej,Dembele na svuj věk prokázal klid což dokázal přesnou přihrávkou na Suareze,no moc času nedostal,mám hrozně dobrej pocit z tohohle hráče.Paulinho se mi libil taky,hlavně ta pomsta za ten faul na Dembeleho,hned přispěchal se šlapákem,hrajem jako tým!Barca olééééé

 • Overseas
  12.09.2017, 00:10

  Opět to místy připomíná spíš oslavný opus než hodnocení, ale ok, bylo to 5:0... Jen ten ofenzivní výkon zálohy se mi nepozdával, jediný opravdu kreativní záložník byl (chvílemi) stažený Messi... A to jsme Barcelona... smiley

 • Maximus80
  12.09.2017, 00:48

  A budeme všichni tvořivý,kreativni a bránit bude jen Stegen,to stačí smiley


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV