FC Barcelona – Getafe CF: hodnotenie hráčov

Tak som sa konečne dočkal niečoho nového. Bez mučenia sa priznám, že americký futbal vôbec nepoznám a ani trochu ma nezaujíma. Lenže veľkoklub (ako je FC Barcelona) musí neustále vymýšľať nové a nové marketingové aktivity a pritiahnuť tak divákov na štadión, či do fanúškovskej obce. Preto chápem aj pozvanie športového klubu venujúceho sa práve americkému národnému športu – americkému futbalu. Pretože náš sobotný súper mal vo svojom portfóliu hlavne prerušovanie hry, kúskovanie zápasu, nespočetné množstvo faulov. Určite mu to v tejto sezóne prináša množstvo bodov, chválim ich aj za totálne fyzické nasadenie a vynikajúcu hru v dobre pospájaných blokoch, ale mne sa taká hra jednoducho nepáčila. Nemalo to rytmus, nemalo to tempo, nemalo to šťavu. Bohužiaľ, ani z našej strany to nebol úplne optimálny výkon, keď sa z môjho pohľadu dá o kvalite hovoriť len v pasáži od 30. minúty do konca polčasu. Inak sme mali obrovské problémy s aktívnym presingom hostí a ich dohrávaním súbojov hľadajúc hranicu dovoleného. Zápas určite bolel každého jedného hráča v našom drese. Pozitívom sú, samozrejme, tri body a dva krásne góly. Negatívom doslova mentálne zrútenie sa po inkasovanom góle a slabá efektivita. Pretože aj Messi a aj Griezmann mohli po jednom góle streliť, šance na to vypracované boli. Na záver len skonštatujem, že vďaka za výhru. Po zakopnutí Realu sme za ním už na dostrel...

Základná zostava:

Ter Stegen: 10

Chladnokrvné „monštrum“. Zákrok za stavu 2-1 pred koncom zápasu bol jednoducho svetový. Výborne spolupracoval so stopérmi, ako vždy. Pomerne presné dlhé prihrávky. Obrovská opora.

Roberto: 8

Na jeho strane hral namotivovaný ex hráč nášho klubu a tak mal plné ruky a nohy práce. Zvládol to smerom dozadu a darilo sa mu aj opačne. Častými ofenzívnymi nábehmi skúšal svoje šťastie a raz sa veru vyplatilo. Vynikajúco ušiel strážcovi a chladnokrvne zakončil. Víťazný gól sa vždy počíta a dvíha známku.

Piqué: 8

Obrovské penzum práce. Je neuveriteľné, koľko súbojov v tomto zápase zvládol. Niekedy mi to pripadalo, ako keby bránil len sám. Krajní obrancovia útočili, to je v popise ich práce. A stopér bránil a hlavičkoval a bojoval. Jasná vec, urobil chyby. Fauloval na hranici pokutového územia po svojom vlastnom zaváhaní. Ale ustál ťažké kontakty pred našou bránou, vyhral všetko vo vzduchu. Opakujem, stopercentný nebol. Ale bojoval do roztrhania tela.

Umtiti: 6

Miestami pozične stratený. Nenápadnejší ako jeho kolega. Občas sa pokúsil, a úspešne, vyviezť loptu cez jednu líniu. Občas zbytočne vracal loptu až ku brankárovi, čím sme sami seba dostávali pod tlak. Chýbalo mi u neho väčšie zanietenie pri našich štandardných situáciách. Pri jeho fyzických parametroch by mal byť určite nebezpečnejší. Priemerný výkon.

Alba: 6

Do hry sa skoro vôbec nedostal. Až do momentu nešťastného zranenia som si ani nevšimol, že hrá. Skúšal, samozrejme, nejaké nábehy. Ale k ničomu to neviedlo. Smerom dozadu takisto trpel pri tlaku hostí na našu rozohrávku.

De Jong: 6

Sterilné. Dobré ingrediencie, ale bez soli a korenia to nešlo. Priemer smerom dopredu, priemer smerom dozadu. Neviditeľný.

Arthur: 6

Platí to isté. Dokázal síce držať loptu, ale príliš veľa toho zo svojho umenia nepredviedol. Prihral síce Firpovi kolmo dopredu a ten dokázal vykúzliť krásnu gólovú prihrávku na rozhodujúci moment zápasu, ale viac pokusov o niečo podobné som nevidel. Šedý priemer.

Busquets: 7

Najlepší záložník. Krásnym lobom vysunul kapitána, ten však šancou pohrdol. Potom striedal lepšie a slabšie momenty. Tie lepšie ale určite prevažovali. Pokúšal sa ako jediný o kolmú hru, prenášal jej ťažisko zo strany na stranu. To viedlo aj k prvému gólu, keď práve po jeho trojnásobnom otočení ťažiska hry súper neudržal formáciu a vzniknutú dieru dokázala využiť dvojica Messi-Griezmann. V druhom polčase sa ukázali aj chyby a po jednej z nich musel hasiť vznikajúci požiar aj za cenu žltej karty.

Griezmann: 7

Perfektný nábeh a krásne zakončenie. Okrem toho ešte jedna stopercentná šanca, ktorú by mal premeniť aj so zaviazanými očami. Nuž, zaviazané ich nemal a tak prestrelil. Inak výborný pohyb, veľmi slušná ponuková činnosť a okamžité napádanie po strate lopty. Neskôr sa vytratil

Fati: 6

V prvom polčase ukázal v jednom momente svoju silu, keď elegantne prenikol cez dvoch protihráčov a vytvoril tak sľubné prečíslenie. Škoda jeho fyzických parametrov, je to ešte predsa len dieťa. Inak by v súbojoch obstál lepšie a viac by si dovolil. Ale to príde. V druhom polčase práve po jeho strane dokázal súper pritlačiť, keďže defenzíva nie je (práve kvôli fyzickým predpokladom) silnou stránkou hráča.

Messi: 7

Kedy sa už roztrhne to povestné vrece s gólmi? Kedy mu to opäť začne padať? Perfektná asistencia na prvý gól. Na jeho pomery slušný pohyb pri napádaní. Inak miliónkrát faulovaný. Výborná kombinácia, slušný dribling. Len to momentálne premieňanie šancí je katastrofálne. No nič, hetrik na Santiago Bernábeu to napraví.

Striedajúci hráči:

Firpo: 7

Prekvapil. Pozitívne. Po nečakanom príchode na plochu si skvele plnil defenzívne povinnosti. Dokázal hrať bez prílišného množstva faulov a podarilo sa mu eliminovať aj hrozby vznikajúce po výpadkoch Fatiho. Center na gól prišiel síce práve z jeho strany, ale ne dvoh hráčov v jednom momente stačiť nemohol. Asistencia na gól bola perfektná od nábehu až po presnú prihrávku. Dobrý výkon.

Vidal: -

Krátky pobyt na ihrisku.

Rakitič: 5

Nenaskočil dobre. K lopte sa dostal len veľmi málo. Pomer presných a nepresných prihrávok bol vyrovnaný.

Tréner:

Setién: 7

Varí z toho, čo má k dispozícii. Zranenia robia ďalšie a ďalšie vrásky na čele trénera. Základná zostava bola v poriadku, snáď vzhľadom na charakteristiku súpera sa žiadal od začiatku fyzicky hrajúci Vidal miesto Arthura. Dopredu tiež na výber veľa nie je. Striedanie bolo v poriadku, aj keď Fati asi mohol ísť o niečo skôr. V druhom polčase išlo všetko nebezpečné cez našu ľavú stranu práve po jeho výpadkoch.

Priemerná známka tímu: 6,86

FCB TOP LINE: Ter Stegen, Piqué

FCB légia skazy: -

Hodnotenie zápasu: 5

30 minút nič, 15 minút paráda, 45 nič. Extrémne tvrdo hrajúci hostia. Dohrávanie súbojov. Naša sterilita smerom dopredu. Po inkasovanom góle nepochopiteľný strach o výsledok. Slabšia efektivita v zakončení. Krásna návšteva. Zápas bez tempa, bez plynulosti.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?