FC Barcelona – Levante UD: Hodnotenie hráčov

Vynikajúci prvý polčas z našej strany pobavil. Bleskové kombinácie, dominancia v strede ihriska a sústredený výkon obrannej štvorice. Stopéri nepustili cez seba nič, hlavne Piqué hral skvele. Na pravej strane doslova kraľoval Semedo a z jeho aktivity ťažilo celé mužstvo. Stíhal sa vracať a k tomu ešte perfektne podporoval útočnú fázu. Záloha mala pozične pokrytú celú stredovú zónu a v pohode kontrolovala tempo. Vpredu zaujímavo pracoval Griezmann otvárajúc priestor Semedovi a Messimu. Po strate lopty výborne presoval a celkovo sa dobre pohyboval. O finálnu fázu sa tradične staral hlavne kapitán tímu a jeho dve famózne prihrávky premenil mladučký Fati. Druhý polčas bol v znamení zlepšeného výkonu hostí a akéhosi uspokojenia sa domácich. Hru sme naďalej mali pod kontrolou a čakalo sa len na moment, keď premeníme niektorú zo šancí a definitívne ukončíme zápas. Góly ale neprichádzali a tak sa osmelili aj hostia. Niekoľkokrát pohrozili naprázdno, nakoniec sa dočkali a urobili z jednoznačnej záležitosti drámu. Namiesto 8:2 tak bolo len 2:1. A nechcem vedieť, čo by sa dialo v prípade skoršieho zníženia skóre. Ustáli by sme to?

Základná zostava:

Ter Stegen: 10

Neuveriteľné zákroky. Fantastický výkon. Zlikvidoval všetko zlikvidovateľné. Presná rozohrávka a pokojná kombinácia aj pod tlakom.

Semedo: 9

Ak by mierne nepokazil druhopolčasový výkon, dostal by desať. Lepšie som ho ešte nikdy hrať nevidel. Výborný smerom dopredu, milión nábehov. Perfektné zapájanie sa do kombinácie. Vynikajúci.

Piqué: 8

Opäť skvelý prvý polčas. Ani jedna chybička. Presný v načasovaní pohybu, pozične dokonalý. Dostatočne tvrdý v súbojoch a rovnako dostatočne predvídavý. V druhom polčase prudký pokles sústredenia a niekoľko chýb, hlavne pozičných. Celkovo vyšší priemer.

Lenglet: 7

Tiež predviedol slušný prvý polčas. Presná spolupráca s kolegami, vyvážanie lopty. Druhý polčas pokles koncentrácie a niekoľko chýb vedúcich k šanciam súpera.

Alba: 6

Pre mňa pomerne nepresvedčivý výkon. Znovu profesorské a nedôrazné. Rýchlostne dominoval, ale občas sa pozabudol pozične. Spolupráca so spoluhráčmi viac-menej fungovala. Ale nebolo to ono, vážne nie.

De Jong: 6

Svoje určite odpracoval, len neukázal nič navyše. Kombinácia dlho vychádzala na jednotku a hráč dostatočne pomáhal v dominancii v strede ihriska. Chýbala nadstavba v podobe individuálneho prieniku, či prekvapujúcej prihrávky.

Rakitič: 6

Čierna práca, neviditeľná. Ale od hráča jeho mena a kvalít očakávam aj niečo viac a to sa tentoraz neukázalo. Slabší pohyb a občasné chyby pozičného charakteru.

Busquets: 7

V zálohe najlepší, ale svoj top výkon nepredviedol. Skvele pracoval pri napádaní a preväzovaní obrany s útokom. Menej pokusov a kolmú hru ako naposledy. Technické finesy pri atakoch súpera pobavili, ale nepriniesli ani prečíslenia, ani kolmú prihrávku.

Griezmann: 8

Tvrdo odpracovaný zápas. Otváral priestor kolegom v útoku, ale hlavne pravému obrancovi. Dokázal na seba naviazať aj dvoch súperov. Okamžite po strate lopty presoval. Dostal sa aj do čistej šance, ktorú pre mňa absolútne nepochopiteľne nepremenil. Na jeho výkon sa určite dalo pozerať.

Fati: 10

Chuťovka. Po niekoľkých nevýrazných výkonoch prišiel taký, aký by som chcel vidieť vždy. Veľa pohybu, veľa ponukovej činnosti. Vynikajúce prepnutie z útoku do obrannej činnosti. A v prípade šance jej chladnokrvné premenenie. Zápas si jednoznačne užíval a ja som si jednoznačne užíval jeho prejav. Skvelé.

Messi: 9

Leo mohol nasúkať 5-6 gólov ako nič. S lepšou muškou. Nahral na dva góly, niekoľkokrát ešte chýbalo finálnej prihrávke veľmi málo. Bojoval, snažil sa. Nevyšlo všetko, ale pôsobil oveľa živšie, ako na prelome rokov. Miestami si toho zobral na plecia príliš a veru sa skôr žiadala prihrávka, ako sólo akcia.

Striedajúci hráči:

Roberto: 6

Vymenil dostatočne vybehaného spoluhráča a pomohol zápas „dohrať“. Odbehal a odpracoval svoju porciu na slušnej úrovni bez zbytočnej chyby. Nič navyše ale nepriniesol.

Puig: -

Krátky pobyt na ihrisku.

Arthur: 4

Okamžite po príchode vyrobil extrémnu hrubicu a poriadne zavaril celej obrane. Nenaskočil vôbec správne. Ťažko sa pohyboval, nedokázal loptu podržať, aj keď to bola asi jeho hlavná úloha. Slabá forma pokračovala.

Tréner:

Setién: 7

Výhra bola v poriadku. Herný prejav do 70-tej minúty bol pozerateľný. Veľa, preveľa šancí ale hráči zahodili a to nie je chyba trénera. Zostavu postavil najsilnejšiu možnú, riskovať si už veľmi nemôžeme dovoliť. Zranení hráči chýbajú a som veľmi zvedavý na nasledujúce kroky trénera pri stavaní hráčov do najbližších zápasov.

Priemerná známka tímu: 7,35

FCB TOP LINE: Messi, Ter Stegen, Fati, Semedo

FCB légia skazy: Arthur

Hodnotenie zápasu: 7

Šance ako hrom na našej strane a ku koncu aj na strane hostí. Priemerné tempo nám v podstate vyhovovalo a dominancia bola obrovská. Poloprázdny štadión mrzí...

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?