FC Barcelona 1-1 SSC Neapol

V prvním utkání šestnáctifinále se Barcelona střetla s jedním z nejsilnějších týmů, které v Evropské lize zůstaly. Po remíze na Camp Nou bude na Barcelonu čekat náročná odveta na půdě italské Neapole.

V 5. minutě vybojoval Aubameyang míč, přihrál Ferranovi a do šance se dostal Pedri, jeho střela však letěla nad branku. Po čtvrthodině hry vystřelil Nico, gólman však jeho střelu vyrazil a následující rohový kop skončil pouze nepřesnou hlavičkou Ferrana. O několik minut později musel po střele Osimhena zasahovat ter Stegen. O několik okamžiků později nechybělo mnoho k tomu, aby Traoré při protiútoku vstřelil první gól utkání, byl však v ofsajdu.

Do doposud největší příležitosti Barcelony se ve 28. minutě dostal Ferran Torres, z jeho střely však gól nebyl a tato neproměněná šance byla potrestána o několik okamžiků později, kdy branku na 1:0 vstřelil polský záložník Zieliński. Tomu šest bránících hráčů Barcelony nechalo dostatek prostoru pro to, aby si prakticky vybral, kam to ter Stegenovi dá. Ke konci prvního poločasu ještě Mingueza centroval na Ferrana, jeho střela hlavičkou však mířila mimo branku a žádný další gól jsme již v prvním poločase neviděli. Domácí se však v posledních okamžicích pokoušeli o vyrovnání, průnik se podařil Traorému, který obránce zaměstnával celý první poločas.

První minuty druhého poločasu přinesly velkou aktivitu hráčů na obou stranách. Neapol však útoky Barcelony úspěšně odrazovala. Na základě VAR byla přerušena hra, rozhodčí prozkoumal předchozí situaci a nařídil penaltu po zahrání rukou Jesúse. Penaltu Ferran proměnil, a Barcelona tak vyrovnala na 1:1. Branka hráčům dodala sebevědomí a pokoušeli se v následujících okamžicích přidat další gól a stupňovali tlak, k navýšení skóre však nic z toho nevedlo. Neapol se zatáhla a snažila se hrozit z brejků.

Hra v posledních minutách byla již poněkud rozkouskovaná a přerušovaná, i když se barcelonští neustále pokoušeli o změnu skóre. Do největší šance druhého poločasu se v 87. minutě dostal Ferran a nátlak Blaugranas pokračoval, nůžky jako z katalogu vystřihl Luuk de Jong, míč však ne a ne skončit v síti. Naopak Neapole pohrozila, do šance se dostal Mertens. Ferran se po kombinaci s de Jongem ocitl ve velké šanci, již asi třetí v tomto zápase. Po srážce Gaviho s Ruizem se tlak Barcelony zpomalil a vítězný gól jsme již bohužel neviděli.