FC Barcelona - Dynamo Kyjev: hodnotenie zápasu

Dva rozdielne polčasy. Dve tváre. Biela a čierna. Deň a noc. Hodná polovica a nehodná polovica. Hodná nášho mena a nehodná nášho mena. Tak nejak som videl stretnutie v Lige majstrov proti Dynamu Kyjev na domácej pôde. Začali sme výborne a tak nejak sme pokračovali až do prestávku deliacej zápas na dve polovice. Dokázali sme si skvelým presingom a aktívnou hrou smerom dopredu, hlavne po krídlach, vypracovať niekoľko čistých gólových príležitostí. Do šatní sa malo odchádzať za stavu minimálne 3:0 v náš prospech a zo šatní sa malo vychádzať s úsmevom na tvári a s chuťou v pohode dohrať až do konca. To, čo sme však dokázali nepremeniť, je skoro neuveriteľné. Čisté pozície v absolútnej blízkosti brány? Nič. Ujala sa jedna, jediná. Po zakončení stopéra, legendy klubu a v tomto zápase nášho úplne najlepšieho hráča. Herne, v strede poľa, v nasadení, v kombinácii, v obrannej činnosti sme podali v prvom polčase skvelý výkon. A tak, tešiac sa na ten druhý, som sa usmieval od ucha k uchu očakávajúc podobnú útočnú smršť a aspoň tri góly do súperovej siete. A bác. A bum. A katastrofa. Skĺznutie do totálneho priemeru. Upadli sme behom pár minút v kabíne. Upadli sme hlboko a ukázali tú naču nesprávnu stranu. Bieda, des, nič. Dopredu neuveriteľné trápenie, lopty strácali všetci hráči, ktorí mali ťahať. Nešlo Depayovi, nedarilo sa vôbec Fatimu. Prestali sme sa pohybovať, snaha o atakovanie klesla o dve tretiny. Jediné, čo celý zápas fungovalo, bol Piqué. Bránil, burcoval, zakončil, upokojoval, zaskakoval. V prvej polovici sa ešte dalo pozerať na Busquetsa, Albu a Desta. Vyhrali sme, to beriem ako pozitívum. Sme na dostrel Benfiky a teda ešte žije naša šanca na postup zo skupiny. Fajn, dobre, ok. Bude na to ale potrebný úplne iný výkon, úplne iná efektivita, úplne iná Barcelona. Dočkáme sa?

hráč hodnotenie MEGABARCA.SK známka

ter Stegen niet čo hodnotiť, nemal žiadnu prácu, minimum dotykov s loptou x

Mingueza Smerom dozadu bol bezchybný, pozbieral všetky lopty vo svojom priestore. Po čiare nepustil do blízkosti našej brány vôbec nič. Dopredu to bolo slabšie. 6

Piqué Absolútny líder. V obrane dominantný, prekvapivo rýchly. Pozične perfektný. Neprehral ani jeden súboj, občas si pomohol faulom v bezpečnej vzdialenosti. Gól bol bonusom na jeho výkone. Najlepší hráč zápasu. 10

Lenglet Nervózny prejav. Pomerne veľa zbytočných zákrokov v nebezpečných zónach. Šialený okamih pri súboji v pokutovom území. Pri jeho smole som čakal pokutový kop. Ešteže nepískal španielsky rozhodca. 5

Alba Prvý polčas v podstate dokonalý výkon. Rýchly na čiare v obojsmernej premávke. Presné a adresné centre posielal so železnou pravidelnosťou do pokutového územia. Skvelý. Postupne sa vytrácal, možno aj pod vplyvom drobného zranenia. 8

Gavi Jeho vplyv na hru nebol taký, ako v predchádzajúcich stretnutiach. Poradil si so svojimi úlohami, ale dominantným prvkom nebol. Priemerné predstavenie. 6

F. de Jong Vyvážal loptu, snažil sa o konštruktívne riešenia. Ale nebol to jeho zápas. Mierne stratený v priestore. Veľa snahy a veľa pohybu, bez požadovaného efektu. 6

Busquets Ďalší zaujímavý výkon kapitána tímu. Pokojný s loptou a dôrazný bez nej. Vďaka výbornej pozičnej hre sa mu darilo hlavne v prvom polčase zastavovať útoky protivníka a okamžite otáčať hru. Slušné, poctivé. 7

L. de Jong Deviatka také šance musí premeniť. Viem, čo hovorím. Medzihra bola nulová, kombinačne slabé. Pohyb v správnom priestore mu priniesol dve gólové príležitosti, pohrdol nimi a taká je teda aj známka. 4

Depay Viazal na seba protihráčov a ukázal veľké nasadenie. Ale príliš sa mu herne nedarilo. Na môj vkus sa málo pokúša o zakončenie spoza pokutového územia. Nie vždy sa to, samozrejme, dá. Tentokrát na to možnosť bola. 6

Dest Obrovská snaha a ukážkové nasadenie. Vychádzali aj finálne momenty. Škoda, že sa nedokázal presadiť v dvoch svojich šanciach. Pozícia na krídle mu vyslovene pasuje. 8

striedajúci hráči

Coutinho Taký lepší priemer. Skúšal pracovať s loptou, rýchle výmeny na krátku vzdialenosť pomáhali držať loptu v našej moci. Len tej pridanej hodnoty bolo primálo. Viac pokusov o finálnu prihrávku, viac pokusov o zakončenie. 6

Roberto Kus za kus. Nič nepokazil, nič neurobil. Čistá pragmatická údržba. 6

Fati Zápas mu vôbec nevyšiel. Snaha sa iste uprieť nedá. Nuž, nevychádzalo mu prakticky nič, pôsobil nervózne. Vrcholom bolo pomerne sebecké zakončenie chrbtom k bráne ignorujúc dvoch lepšie postavených spoluhráčov. Škoda. 6

Agüero Naberal hernú prax, ďalšie minúty. S loptou to vie, s priestorom vie. Jeho čas určite príde. 6

tréner

Koeman Základná zostava bola presne taká, aká aj mala byť. Vrátane hrotového útočníka. Hra po krídlach s presnými centrami práve na hrot vychádzala na jednotku s hviezdičkou. Len ten hrot ich mal premeniť v góly a celý zápas by vyzeral inak. Bolo to vidieť aj s jeho nervóznych reakciách pri zahadzovaní vypracovaných príležitostí. 7