FC Barcelona – Inter Milán: Hodnotenie hráčov

Je piatok zavčasu ráno – ten pravý čas vrátiť sa pár slovami k stredajšiemu futbalovému sviatku. Na Barcelonskom Camp Nou sa pred 86.000 divákmi stretli dva špičkové kluby. Katalánsky gigant hostil lídra talianskej Serie A a bol veru v prvom polčase veľmi dobrým hostiteľom. Inter vybehol na trávnik v nových špičkových pneumatikách od svojho hlavného sponzora a bolo to vidno. Po sérii chýb sa už v skorom úvode dostal do vedenia a počas celého priebehu prvej 45-minútovky hrozil bleskovými protiútokmi, s ktorými si naša obranná štvorica málo podporovaná defenzívnou zložkou záložnej formácie na ojazdených pneumatikách nevedela dať vôbec rady. Našťastie, cez prestávku sa prezúvalo, nový dezén našim pomohol a naopak, súperove pneumatiky sa začali rozodierať a nedokázali viac udržať hráčov v dostatočnej a potrebnej istote. Tréner určil to správne obutie a protivníka s logom PIRELLI prešli chúťky na akýkoľvek bodový zisk. Barca zrýchlila hru a zintenzívnila aktívny presing. Súper sa len veľmi ťažko dostával za polovicu a ich bezradné čakanie nemohlo skončiť inak, ako inkasovaným gólom. Prebudený super snajper predviedol znovu svoje neuveriteľné schopnosti. Ako kúzelník dokáže očariť svojimi fintami svoje obecenstvo, tak dokáže aj URUGUAYO očariť to svoje. Udrel dvakrát a na to Inter odpovedať nedokázal a ani nevládal. Kondičný odchod hráčov Interu sa konal v 60-tej minúte zápasu a skončil v 94-tej. Barcelona odohrala doteraz najlepší polčas sezóny a to ma napĺňa optimizmom do najbližšieho obdobia. Hrať vieme!!!   Zápas hodný najlepšej európskej súťaže priniesol z môjho pohľadu nesmierne zaujímavý súboj plný osobných stretov, extrémneho nasadenia hostí a krásnych gólov. Oba polčasy mali svojho víťaza, víťaz toho druhého bol ale výraznejší. Zaslúžená výhra a dôležité tri body.

Poďme sa pozrieť na výkony jednotlivých hráčov v tomto konkrétnom stretnutí.

Základná zostava:

Ter Stegen: 9

Drobné zaváhanie pri ďalekom vybehnutí z brány a odhlavičkovaní lopta za autovú čiaru bolo jedinou drobnou škvrnkou na výkone vo vynikajúcej forme chytajúceho brankára. Zákrok pri súperovej hlavičke za stavu 0-1 bol jedným z kľúčových prvkov zápasu. Pokojný a presný v rozohrávke, maximálne sústredený pri zákrokoch. Opora.

Semedo: 7

Mladý obranca podal snaživý výkon a dal tak zabudnúť na niekoľko predchádzajúcich slabších predstavení. Slušne pracoval v obrannej činnosti a len málo toho prešlo cez jeho stranu. Kľúčovým zákrokom dokázal prerušiť cestu lopty do našej brány a aj smerom dopredu predviedol hrajúc „cez nohu“ pomerne slušný prejav. Z obrannej štvorice určite najlepší.

Piqué: 5

Príliš rýchly protivník s nízko položeným ťažiskom a mušou váhou robil obrovské problémy svojou rýchlosťou obom našim stopérom. Pozičná hra a skúsenosti nestačili. Inkasovanie len jedného gólu bolo viac zásluhou brankára, ako vysokého obrancu.

Lenglet: 5

Slabší výkon oproti minulým zápasom. Priveľa faulov a nedostatok pozičného vykrývania priestorov. Trápenie sa s rýchlou hrou počas protivníkových protiútokov. Pomalšie reakcie pri obranných štandardkách. Dnešný výkon si ani jeden z našich stopérov za klobúk nedá.

Roberto: 5

Horela hora, horela... V tej hore hrala kapela... Na štadióne síce horelo, ale kapela to nebola. To v prvom polčase naša obrana a ani univerzálny obranca-záložník nevyšiel v tomto zápase zo svojho tieňa. Bojoval príkladne, to je u neho samozrejmé, ale stretnutie ho nezastihlo v najlepšom rozpoložení. Vie teda ponúknuť oveľa viac.

De Jong: 8

Prvý polčas bol aj v jeho prevedení trochu chaotický. Ale v tom druhom po prechode na pozíciu DM bol fantastický. Pozbieral všetky lopty smerujúce na nabiehajúce tykadlá súpera a okamžite otáčal hru do protismeru. Vyčerpával tak hráčov protivníka a vnášal do ich obrannej činnosti dokonalý chaos, ktorý ešte viac rozvinuli spoluhráči v útoku. Výborný výkon.

Busquets: 4

Zápas mu nevyšiel určite podľa predstáv. Strácal sa pri extrémnej rýchlosti a tvrdosti hráčov v bledo-modrých dresoch a neponúkol ani pri držaní lopty nič extra. V súbojoch bol neskoro a tak aj dosť veľa fauloval. Neobvykle veľa.

Arthur: 7

Ako väčšinou – výborný pohyb a výborné držanie lopty. Viem, že niekedy urobí možno otočku navyše, ale dokáže tým absolútne upokojiť hru, otočiť ju a prinúti tým súpera behať hore-dole a doprava-doľava vo malej formácii, až kým ho totálne neunaví, nerozbije súdržnosť a neudrie. Stalo sa. Pôsobivé sebavedomé predstavenie.

Suárez: 10

Ako na hojdačke. Minulý zápas za jedna a mínus k tomu. Prvý polčas hrôza okorenená „strelou“ slabučkej sily priamo do stredu brány. Druhý polčas sa výkonom doslova pýtal dole. Až kým nezačal vystrájať a nezložil NERRAZURRI dvomi neskutočnými gólmi. Volej bol jeho typickým zakončením a spracovanie lopty prvým dotykom priamo do zakončenia okolo špičkového stopéra po Messiho dokonalej prihrávke bolo jednoducho svetovým. A za to, za tie dva kúzelné momenty, mu tú desiatku dám!!!

Griezmann: 6

Jeho potenciál asi na ľavom krídle nevynikne a nevynikol ani tentokrát. Pýta sa svojim pohybom zrejme na absolútny hrot, kde by dokázal hrať oveľa dôstojnejšiu úlohu v spolupráci s kapitánom. Bojoval, bránil, jazdil. Robil tvrdú čiernu robotu smerom dozadu. Smerom dopredu ale zahodil veľkú šancu. Škoda.

Messi: 9

Len gól delí nášho kapitána od plného bodového ohodnotenia. Pretože inak to bola, hlavne v druhom polčase, pastva pre oči. Lahôdka. Krásne vedenie lopty, dribling, pri ktorom súper len odhadoval smer postupu. Pripravil niekoľko šancí pre spoluhráčov a znovu ukázal, že na seba dokáže pri vedení lopty smerom k bráne súpera naviazať na seba 4-5 protihráčov otvoriac tak priestor pre spoluhráčov. Výborný výkon. Bol predzvesťou, že zranenie je definitívne preč? Môžeme sa tešiť na nekonečnú jazdu?

Striedajúci hráči:

Vidal: 10

Rozhodujúcom momentom zápasu bol príchod indiánskeho náčelníka na ihrisko. Okamžite si podmanil svojou neuveriteľnou bojovnosťou celý štadión. Plochu, hľadisko, bufety. Bol všade a všade to súpera bolelo. Agresívne nasadenie platilo na vyčerpaného súpera a ten jednoducho podľahol presile v mentálnom nasadení. Strhol aj spoluhráčov. Strhol divákov. On rozhodol zápas, on otočil hru, on bol víťazom večera.

Dembélé: 7

Ousmáááán Dembélééé! Ousmáááne Dembélééé! Niekoľkokrát dokázal fanúšikov vyprovokovať k tomuto bojovému pokriku. Ukázal výbornú rýchlosť a vedenie lopta. Keby jeho strela skončila v bráne a nie pár centimetrov nad ňou, dali by sme súperovi ešte tri ďalšie góly. Hráč ukázal svoje obrovské kvality a ja mu (aj nám) zo srdca želám, aby sa mu vyhli zranenia a aby to rozbalil naplno. Pamätajte, je to v ňom.

Valverde: 10

Že naskákal popri čiare ako Conte? Že celý zápas nevykrikuje ako blázon? No a čo? Jeho úlohou bolo postaviť základnú zostavu a podľa priebehu hry reagovať zmenou taktiky, prípadne výmenou hráčov. A ,veru, nemožno mu vyčítať ani jedno a ani druhé. Do základu išlo to najlepšie, čo momentálne máme. Po polčase správne vytiahol naše napádanie vyššie k súperovej bráne a to prinieslo okamžité prevzatie kontroly nad zápasom. A druhá vec, perfektne zareagoval na prepadávanie zálohy pri obranných povinnostiach kvôli nedostatku rýchlosti a poslal na ihrisko práve Vidala. Nie Rakitiča, nie Aleňu. Presne potrebného hráča. Za mňa, určite pod vplyvom výhry a aj z určitého rebelantstva proti väčšinovým názorom, to bol od trénera plnohodnotný výkon.

Priemerná známka tímu: 7,3

FCB TOP LINE: Ter Stegen, Suárez, Vidal, Valverde, Messi

FCB légia skazy: Piqué, Lenglet, Roberto

Hodnotenie zápasu: 8

Výborný protivník, hlavne v prvej polovici. Kúzelná Barcelona, hlavne v druhej polovici. Šokujúci úvod, perfektné otočenie vývoja. Krásne góly našej deviatky, technické parády našej desiatky. Taktická výhra nášho trénera schopného neprepáliť na rozdiel od súperovho tempo. Extrémne nasadenie Vidala. Výborná atmosféra na štadióne a krásna návšteva.

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?