FC Barcelona – Real Betis: Hodnotenie hráčov

FC Barcelona – Real Betis: Hodnotenie hráčov

Priznajte sa dobrovoľne všetci tí, ktorí ste očakávali trápenie a následné zaváhanie Barcelony?

Zápas, v ktorom sa pretrápime k chudobnému víťazstvu, či k trápnej remíze?

Alebo snáď až k prehre podobne, ako v poslednom zápase s týmto súperom na našom štadióne?

Bolo vás veľa?

Nuž, slepo som našim veril podliehajúc naplno nefalšovanej naivite a neobjektívnemu pozitivizmu.

Tip v PREVIEW v pomere 3:0 bol podľa väčšiny názorov poriadne prehnaný a v mojom vnútri tiež driemalo dobre ukryté znepokojenie.

Slabý výkon pred týždňom a k tomu zranený Messi, Dembélé a Suárez? Teda...

 

Realita prekonala všetky moje očakávania a Barca mi vytrela zrak neuveriteľne dynamickým prejavom, nekončiacou bojovnosťou a, čo je najdôležitejšie, hrou plnou technických fines a kombinačných lahôdok. Perfektné napádanie okamžite po akejkoľvek strate lopty viedlo k celozápasovému tlaku na súpera a ten nakoniec kapituloval.

Nie kvôli svojej slabosti, ale kvôli kvalite Barcelonskej hry.

Vynikajúce výkony podali celkom určite Roberto, Busquets, Lenglet, Rafinha, Pérez...

Fantastické veci predviedol mladučký Fati a stačilo mu na to slabých 15 minút.

Zápas absolútne bavil od začiatku do konca a vôbec mi nevadili ani dva inkasované góly.

Boli krásne a jednoducho sa pritrafili.

Ako si v zápase počínali naši hráči?

Výborne!

Známky budú vysoké, súpera sme nepustili k ničomu a totálne sme ho zničili.

Viem, že je to len jeden zápas a tak ďalej...

Ale v sobotu večer to bolo jednoducho takto:

 

Ter Stegen: 7

Nuž, ako sa niekedy v našej bráne pritrafí, štatisticky úplne vyhorel. Do priestoru brány leteli len tri strely a až dve z toho skončili v sieti. Obe nechytateľné. Okrem toho výborné čítanie hry a reakcie na nakopávané (odkopávané) lopty. Presná rozohrávka aj pod tlakom súpera. Taký štandard.

 

Semedo: 7

Čiaru brúsil hore-dole a niekoľko krát sa mu podarilo po výbornej kombinácii prepracovať sa až k pokutovému územiu a pokúšať sa o finálne prihrávky. Dozadu to bolo na celkom slušnej úrovni a tento výkon potešil určite aj jeho samého.

 

Piqué: 8

Obrovská opora nášho tímu nielen vo včerajšom jubilejnom zápase. Pozične sa výborne pohyboval, pracoval veľmi vysoko a perfektne vystupoval k súperom ihneď pri náznaku prihrávky, kým ešte boli otočení k svojej bráne. Prvý gól súpera bol po chybe iného hráča a náš stopér sa v protipohybe tak trochu zamotal. Ale odvtedy nepreniknuteľná stena.

 

Lenglet: 9

Tak tvrdo a dôrazne som ho ešte hrať nevidel. Vynikajúce agresívne dostupovanie. Okamžitý atak na súpera. Samozrejme, niekedy aj s faulom. Ale neprešlo cez neho absolútne nič. Výborný, jeden z ťahúňov večera.

 

Alba: 9

Ľavá strana ihriska je dnes od rána určite pod drobnohľadom technického personálu starajúceho sa na Camp Nou o trávnik. Obranca nabehal neskutočné kilometre dopredu a aj dozadu. Z nebezpečného priestoru, do ktorého sa dostával po krásnych a jednoduchých narážačkách so spoluhráčmi servíroval jednu finálnu prihrávku za druhou. Spoluhráči síce nepremieňali, ale situácie museli obranu súpera deptať. Gól po exluzívnej kolmici od Busquetsa bol tou povestnou čerešničkou na torte. Skvelý výkon.

 

De Jong: 7

Trochu stratený. Zrejme svojim pozičným postavením, alebo jednoducho spoluhráči tentokrát hrali o úroveň lepšie. Lopty síce nestrácal, ale v kolmosti a dravosti ho určite prevýšila dvojica Busquets – Roberto. Je otázne, kto viac chyboval pri prvom góle súpera – prihrávajúci hráč, alebo ten, na ktorého prihrávka smerovala? Každopádne, hráč má v sebe obrovskú kvalitu a ukáže ju iste v pravý čas.

 

Busquets: 10

No, možno priveľa kvôli chybe pri prvom inkasovanom góle. Lenže potom začalo doslova gala predstavenie legendárneho pivota. Hral bohovsky (s prepáčením za výraz). Tvrdo a dôrazne. Presne a rýchlo. Prenášal hru zo strany na stranu a toľko kolmých lôpt, ako včera, nedal za celú minulú sezónu dokopy. Dostupoval k súperovi a získaval loptu za loptou. Deväťkrát v druhom polčase vyhral kľúčový súboj neďaleko súperovho pokutového územia a získanú prevahu sme dokázali okamžite pretaviť do rozhodujúcich momentov.

 

Roberto: 9

Kritizovaný hráč sa včera večer vyhecoval k výbornému výkonu. Dve asistencie na gól, pritom tá prvá bola geniálnou ukážkou hráčových schopností. Pohyb pri napádaní a útočná kombinácia pred 16-kou Betisu prinášala celozápasový tlak. K držaniu lopty 70% ku 30% prispel obrovskou mierou.  

 

Rafinha: 9

Gól nestrelil, hoci príležitostí mal dosť. Inak by dostal bez akejkoľvek milosti 10-ku. Za brazílsku sambu, za nekončiaci karneval technických parádičiek a pätičiek a narážačiek a skrytých prihrávok a kolmíc a driblingu. Bol fantastický a naozaj len gól ho delil od plného bodového hodnotenia v mojich očiach.

 

Pérez: 8

Pravé krídlo ako lusk. Rýchly, technicky skvele vybavený s inteligentným zakončením. Prekvapenie večera. Neustále sa pohyboval a jeho ponuková činnosť bola ukážková. Ak sa mal včera pobiť o svoje miesto v kádri, pobil sa statočne. Ak dokáže takéto výkony zopakovať častejšie a ak dostane ešte nejaké príležitosti, mohol by byť výbornou nádejou do budúcnosti. Ale nepredbiehajme.

 

Griezmann: 10

Najlepšie nakoniec. Bez debaty absolútne dokonalý výkon a je mi jedno, že urobil chybu pri druhom súperovom góle. Dominantný samec si sám na ihrisku určoval, čo a kedy sa bude diať. Bol to jeho zápas a strhol svojim nasadením aj spoluhráčov. Návyky od predchádzajúceho zamestnávateľa si preniesol aj k novému, okamžitá obranná hra po strate lopty. Krásne góly, elegantný pohyb. Je to fakt špičkový hráč a jeho kombinácia s Messim bude smrteľná. 

 

Vidal: 8

Milujem jeho príchody na ihrisku v pozícii striedajúceho hráča. S úsmevom od ucha k uchu vkročil na zelenú plochu a začal okamžite bojovať ako pravý indián. Jazdil a zrážal sa so súpermi vytvárajúc tak tlak a okamžité otočenie hry. Odmenou bol nádherný gól smerujúci priamo do šibenice bezmocného brankára.

 

Júnior: 6

Svoju robotu si urobil, na viac nemal čas. Ukázal dostatok rýchlosti a technickej zdatnosti.

 

Fati: 9

Mláďatko z nášho chovu predviedlo za 15 minút dych berúce predstavenie a musím priznať, že som doteraz v absolútnom šoku. Totálne drzosť a neuveriteľný pohyb v krídelnom priestore? Prečo sa nebál? Prečo nemal roztrasené nohy? 16 rokov a nastúpiť pred plným hľadiskom takého štadióna, ako je Camp Nou? Nuž, ak je toto budúcnosť Barci, tak sa veľmi teším. Krásne sa na neho pozeralo a fakt neviem, či mi v tomto kratučko zápase viac pripomínal momentky z hry Neymara, alebo Pedra.

 

Valverde: 10

Tentokrát za plný počet. Mužstvo pracovalo perfektne. Výborne poskladaná záložná formácia. Excelentné striedania v pravý moment. Okamžité napádanie, presing bol naozaj na veľmi vysokej úrovni. Pokračuj v tom, Ernesto, a získaš si fanúšikov celkom určite na svoju stranu.

 

Priemerná známka tímu:

8,4

FCB TOP LINE:

Griezmann, Roberto, Busquets, Rafinha, Valverde

FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu:

10

Výborne som sa po dlhej dobe pobavil.

Tlak na súpera a po zisku hravosť a dynamika. Krásne góly (aj tie súperove) a ešte veľa šancí k tomu. Debut mladého super talentu Fatiho, prvý oficiálny štart a hneď aj prvý gól Peréza, perfektná atmosféra veľmi pekne zaplneného štadióna.

Pokračovať, pokračovať, pokračovať!

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

 

Peter Maďar

MEGABARCA.SK
Komentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Dohoda s Depayem

Memphis Depay je další posilou pro příští sezónu. Měl by podepsat smlouvu do roku 2023, s možným prodloužením o rok. O transferu informuje Fabrizio Romano. 


Prodlouží Dembelé?

Vedení Barcelony začalo dle Sport.es intenzivně pracovat na prodloužení smlouvy Ousmane Dembelého. Hráčovi vyprší kontrakt v létě 2022. Cílem je prodloužit smlouvu ještě před koncem mistrovství Evropy, v případě, že se to nepodaří bude hráč umístěn na přestupní listinu.


Soupeř v rámci Joana Gampera

V rámci tradičního přípravného poháru Joana Gampera si Barcelona pozvala Manchester City. Zápas bude věnován Juanu Carlosovi Unzuému a podpoře v boji proti ALS.


Pellegrini v hledáčku Barcelony

Katalánský velkoklub má podle informací Mundodeportivo v hledáčku Lorenza Pellegriniho. Italskému záložníkovi ve službách AS Řím vyprší smlouva v létě 2022 a jeho tržní cena je 40 mil. euro.


Koeman zůstává

Vedení Barcelony dnes odpoledne potvrdí setrvání Ronalda Koemana v pozici hlavního trenéra. Zároveň by mu měl být prodloužen kontrakt do roku 2023.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Club Atlético de Madrid 86
2. Real Madrid CF 84
3. FC Barcelona 79
4. Sevilla FC 77
5. Real Sociedad de Fútbol 62
6. Real Betis Balompié 61
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 30
2. Antoine Griezmann 13
3. Ousmane Dembélé 6
4. Ansu Fati 4
5. Pedri 3
6. Jordi Alba 3
7. Frenkie de Jong 3
Zobrazit celou tabulku

 

Chat