FC Barcelona - Real Sociedad: hodnotenie hráčov

Skončil sa prvý ligový zápas tejto sezóny a skončil sa oveľa lepšie ako ten posledný v predchádzajúcom ročníku. Po slušnej hre sme dokázali poraziť nebezpečného protivníka o dva góly. V zápase sme v podstate až na desať nešťastných minút dominovali a hostí nepustili absolútne k ničomu. Prvých tridsať minút bolo ukážkových, bleskový návrat do obrany, aktívny pressing, veľmi dobrá kombinácia. Vytvorili sme si niekoľko šancí a len zaváhania pri zakončení zachránili hráčov v modro-bielej kombinácii dresov od poriadnej nádielky.

Symbolicky súperovu bránu odklial hrdina posledných dní (a u mňa osobne aj rokov), srdciar a extrémne silný klubista. Piqué si fantasticky nabehol na dokonalý center novica v našej zostave Depaya. Druhý gól sme stihli ešte do polčasu, keď sa presadil (aj mnou) podceňovaný Braithwaite. Ten po prestávke dokonca pridal aj svoj druhý a celkovo tretí gól po úspešnej dorážke.

Zdalo sa byť rozhodnuté a zápas sa mal podľa normálnych zvyklostí už len dohrať, pričom otázkou bol už len prípadný ďalší strelený gól do brány Realu Sociedad. Nuž, nestalo sa tak a hráči nám po zaváhaní ponúkli zaujímavú zápletku. Dva inkasované góly v priebehu pár minút, pričom ten z priameho kopu bol skutočne výstavným kúskom, urobili z konca zápasu drámu. Tú preklopil v pozitívny koniec jeden z kapitánov, u niektorých fanúšikov nie príliš obľúbený Roberto. Mňa osobne potešil. V zápase sa mi páčila stopérska dvojica, tvrdo pre tím pracoval Griezmann a ukázal svoju vodcovskú povahu. Depay predviedol obrovský potenciál a vysokú kvalitu. Zaujímavý bol Alba, jeho výkon bol perfektný.

Zhrniem a podčiarknem: v zápase zvíťazil TÍM FC BARCELONA.

Vyhrali sme, hrali sme dobre. Do pokladne pritečú konečne po dlhej dobe peniaze zo vstupného. Otočí sa situácia k lepšiemu? Pomôže tomu práve naša hra a výsledky?

Základná zostava:

Neto: 7

Prekvapujúco málo mal náš brankár práce. V prvom polčase okrem rozohrávky vôbec žiadnu, v tom druhom sa už zapotil viac. Inkasoval dva góly, jeden po dokonalom priamom kope. Jeden z bezprostrednej blízkosti. Ťažko s tým mohol niečo urobiť. Rozohrávka bola v princípe presná, viackrát sa pokúsil o zrýchlenie hry dlhým výkopom na útočníkov. Niečo ale skončilo nepresne, za autovou čiarou.

Piqué: 10

Aj vzhľadom na udalosti pred zápasom, aj vzhľadom na absolútne vodcovstvo, aj vzhľadom na strelený gól, aj vzhľadom na obrannú činnosť. Plný počet je jednoznačne v mojich očiach zaslúžený. Pokračovať, Geri, pokračovať.

García: 8

Priznám sa, že som ho videl prvýkrát v zápasovom tempe. Poradil si, je extrémne zaujímavý. Nevysoký, ale výborne pozične hrajúci dokázal skvele čítať hru a presne rozohrávať. Do protivníka sa nebál oprieť, v prípade potreby si pomohol rýchlosťou. Teraz rozumiem jeho nominácii do národného tímu takej futbalovej krajiny, ako je Španielsko.

Dest: 7

Miestami výborný, miestami priemerný. Má v sebe veľa futbalového, rozumie tomu, čo má hrať. V obrannej fáze si poradil bez problémov vďaka rýchlosti, v útočnej sa mu až tak nedarilo v koncovej zóne ihriska, finálne prihrávky lietali inde ako mali. Ale dokázal, že je na túto pozíciu jasná jednotka. Solídne.

Alba: 8

Milo ma prekvapil. Sústredený, nebál sa prevziať zodpovednosť a javil sa vyslovene ako líder. Je to už paradoxne klubový staršina a tak sa to od neho aj očakáva. Povzbudzoval spoluhráčov a aj výkonom dokázal zaskočiť za dopredu vysunutého stopéra využijúc svoju prirodzenú rýchlosť. Vpredu si dokázal skvele vyjsť v ústrety s Depayom a viaceré kombinácie súpera dokázali prekvapiť. Slušný výkon, spokojnosť.

Pedri: 7

Odpracoval si svoje, o tom nebudem vôbec diskutovať. Ani so sebou nie. Ale chýbala nadstavba, trochu viac presnosti vo finálnej fáze akcií. Škoda nepremenenej šance, strela smerovala ozaj len tesne mimo. Dozadu sa vracal typicky zodpovedne, pohyb niesol znaky únavy. Reči a zvesti o plánovanej dvojtýždňovej dovolenke by sa mohli zakladať na pravde. Potom, po návrate z nej, to bude znovu ten svieži vietor v našej zálohe.

Busquets: 8

Počítač v hlave fungoval dokonale. Časovanie prihrávok, ich prekvapivé smerovanie a ťažký pokoj na lopte. Pozične dokonalý. Napriek nedostatkom v pohybe vynikajúci výkon. Stále je nenahraditeľný, na 60 minút určite.

de Jong: 8

Boj a boj a boj. Neuveriteľný akčný rádius. Tak trochu neviditeľný a pritom tak dôležitý. Veľmi presne pochopil, čo je jeho úlohou v priestore pred Busquetsom. A veľmi presne svoju úlohu plnil. Pokryl každé voľné miestečko, aktívne sa ponúkal neustále do kombinácie. Presvedčivý, uvoľnený, pracovitý.

Braithwaite: 9

Zmiešané pocity tak, ako vo väčšine zápasov. Na jednej strane neuveriteľné chcenie a extrémne nasadenie, na strane druhej nedostatky limitujúce jeho výkon. Strelil dva góly takým spôsobom, akým ich má typický hrot strieľať. Na jeden gól fantasticky jemne nacentroval. A napriek tomu mám pocit, že niekoľkokrát chcel robiť aj to, čo nevie, na čo nemá dostatok kvality. Dostane ale vysokú známku, zápas rozhodol práve on.

Griezmann: 7

Nie zlé. Ale ani nie vynikajúce. Šance mal dve, jedna akrobaticky zakončená strela letela tesne mimo a druhá skončila na brvne. Okrem toho výborný pohyb, presná kombinácia a tvrdá práca dozadu. V napádaní nesmierne aktívny. Zápas si užil a po práve bol viackrát vytlieskaný divákmi na Camp Nou.

Depay: 8

Chutilo mu a chutilo aj mne. Jemu zápas a mne výkon novej akvizície. Perfektné krytie lopty spôsobovalo súperovi problémy a hráča dokázal zastaviť len za cenu faulu. Slušne kombinoval, pokúšal sa o prekvapivé prihrávky. Vysunutie Albu pred gólovou akciou bolo lahôdkové. Perfektne posadil center na hlavu Piquého a aj rohové kopy boli v jeho podaní nebezpečné.

Striedajúci hráči:

Nico: -

Krátky čas, ale debut má za sebou. Víťazný.

Emerson: 4

Hm, zmiešané pocity. Premotivovaný? Prílišné chcenie? Na môj vkus priveľa kazil a priveľa zbytočne fauloval v útočnej zóne pri snahe o zisk lopty. Zaváhal aj pri inkasovanom prvom góle, keď neskoro reagoval na pohyb protihráča. Slabší debut, musí pridať.

Araújo: -

Krátky čas na hodnotenie.

Roberto: 7

Do zápasu vstúpil aktívne a ihneď sa zapájal do kombinácií. Dokázal vyvážať loptu, preniesť hru a slušný výkon korunoval skvelým nábehom tesne pred koncom zápasu. Gól si zaslúžene užil. Potešil aj mňa, tohto hráča mám napriek všeobecnému podceňovaniu rád.

Lenglet: -

Tréner:

Koeman: 7

Pri zraneniach a absenciách postavil zrejme najlepšiu možnú zostavu. Dokonca aj striedania by sa dali charakterizovať ako správne, ak by sme tesne po nich neinkasovali úplne zbytočné góly po úplne zbytočných chybách. Za stavu 3:0 sa jednoducho striedať musí. Mužstvo hralo zaujímavo a hlavne prvý polčas bol výborný. Kondične sme stíhali, súbojovo tiež.

Priemerná známka tímu: 8,14

FCB TOP LINE: Piqué + Braithwaite

FCB légia skazy: Emerson

Hodnotenie zápasu: 7

Zábavné, gólové, víťazné stretnutie prinieslo dobrý výkon nášho mužstva a krátke zmŕtvychvstanie hostí. Tí sa v priebehu krátkeho času dvomi gólmi dostali na dostrel k bodovému zisku. Ale skvele prevedený protiútok drámu nepripustil. Šancí sme mali, hlavne v prvej polovici, aj na dvojnásobný počet strelených gólov. Minimálne Alba a Griezmann mali tie svoje premeniť. Som spokojný, úvod s ťažkým súperom sme zvládli. Teším sa aj z prvých fanúšikov na štadióne. Snáď to bude pokračovať podľa želania každého správneho blaugrana.

Ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili Vy?