FC Barcelona - Real Sociedad: hodnotenie hráčov

FC Barcelona - Real Sociedad: hodnotenie hráčov

FC Barcelona 2:1 Real Sociedad San Sebastian

hodnotenie hráčov

 

Teda, ešte stále mám zimomriavky pri spomienke na výkon v prvom polčase. To bolo jednoznačne najlepšie, čo sme mohli doteraz v sezóne z našej strany vidieť. Každý jeden hráč podal výkon na hranici svojich schopností. Vysoké a efektívne napádanie súpera prinášalo okamžitý zisk lopty a enormný tlak na hosťujúcu obranu.

Dokonca aj Messi (zrejme po prečítaní si mojej predchádzajúcej kritiky) vstúpil do seba a predviedol sa tentokrát ako pravý kapitán. Aj herne, aj burcovaním spoluhráčov, ale hlavne prístupom. Pressoval, rozohrával, nevláčil zbytočne loptu do viacerých hráčov. Celkovo pôsobil uvoľnenejšie a mal som pocit, že s tímom viac žije. Nech mu to teda vydrží čo najdlhšie. Veľmi dobre sa predviedol de Jong, skvele pracoval Alba. Stopérska dvojica sa drobným chybám nevyhla (Mingueza ani väčšej), ale vo všeobecnosti podali vynikajúci výkon. Nuž a aj Griezmann napriek slabučkej efektivite ukázal herne neuveriteľné veci. Bol doslova všade, hral sústredene a presne. Svoju rolu zvládol mladučký Pedri. Až sa mi nechce veriť, čoho je schopný v takom veku. Zaváhanie pri inkasovanom góle napravil perfektným výkonom podčiarknutým neuveriteľným obranným zákrokom.

V druhom polčase nás súper hrajúci s väčším rizikom zatlačil a viackrát visel gól doslova na vlásku a len špičkové zákroky brankára a obrancov nás udržali vo vedení.

Vyhrali sme ale zaslúžene, boli sme v súčte polčasov lepším tímom. Súper bol skvelý, nie nadarmo sa vyhrievali pomerne dlho na čele ligového pelotónu. Hrali rýchlo a presne, nebáli sa vytiahnuť obranu vysoko a útočiť s viacerými hráčmi. Nám sa príliš nevydarili striedania, keď dvojica Trincão a Aleñá nezapadli do diania a namiesto upokojenia hry priniesli chaos.

Zápas ako taký mal obrovské tempo, málo hluchých minút a naopak, veľa akcií, gólových šancí a skvelých individuálnych výkonov. Nepokazila ho žiadna kontroverzia typická pre Španielsko.

Takže zhrnuté a podčiarknuté: veľmi dôležité body podložené skvelým výkonom proti ťažkému súperovi vo vynikajúcom zápase. Toto by som chcel vidieť pravidelne. Toto by ma ozaj bavilo.

 

Základná zostava:

 

ter Stegen: 10

Plné sústredenie počas celého priebehu. Vynikajúci zákrok v dôležitom momente, keď útočníka vychytal v stopercentnej šanci. Poradil si bez chýb s rozohrávkou, výborne čítal hru a celkovo išla z neho absolútna istota.Dest: 7

V tomto zápase ho zatienil výkon spoluhráča na opačnej strane, to ale nič neznamená. Pretože aj toto bol veľmi dobrý výkon. Smerom dopredu nebol taký aktívny, ako v predchádzajúcich zápasoch, skôr si dával pozor na obrannú činnosť. Aj keď center na hlavu Pedriho posadil na milimeter presne. Zaváhal pri inkasovanom góle? Asi trochu áno.Araújo: 8

Výborný vo vzduchu. Výborný na zemi. Tvrdý, niekedy až na hranici dovoleného. Prekvapivo rýchly. Dôrazný v súbojoch. Nebál sa ísť na zem a dokázal si sklz presne načasovať. Bez strachu si dirigoval spoluhráčov okolo seba. Hral pomerne jednoducho v rozohrávke, nešpekuloval zbytočne. Hľadal krátkymi loptami kolegov zo záložnej formácie.Mingueza: 7

Veľmi snaživý prejav. Okrem jednej chyby napravenej obetavým spoluhráčom si počínal rutinovane. Samozrejme, že sa ukázali drobné nedostatky v pozičnej hre a pri čítaní hry, ale to je vzhľadom na vek a nedostatok skúseností pochopiteľné. Dokázal pritvrdiť, napriek tomu príliš veľa faulov neurobil.Alba: 10

Dokonalosť. Hlavou bol v zápase, žil s celým tímom, venoval sa hre a nie debatám a komentovaniu. Presne kombinoval a veľmi dobre pracoval s priestorom. Krásnym gólom okamžite odpovedal na ten súperov. Asistencia typická. Niekoľko ďalších perfektných centrov kolegovia nepremenili. Dozadu dostatočne rýchly a dôrazný. Z môjho pohľadu najlepší výkon v tejto sezóne a asi aj najlepší hráč v našom drese.de Jong: 9

Občas pokazil, hlavne na začiatku stretnutia, jednoduché prihrávky. Ale inak to bola skvelá celozápasová jazda. Bol vždy a všade. Vyvážal loptu a presne kombinoval. Konečne si začal nabiehať do pokutového územia. Prekvapil tým každého, aj súpera. Zaslúžená gólová odmena.Busquets: 6

Svoj lepší štandard dokázal po dlhšej dobe predviesť aj jeden z posledných mohykánov zo skvelej barcelonskej mašiny valcujúcej svetový futbal. Bolo to určite lepšie, ako naposledy.Pedri: 9

Hm. Aj prekvapenie, aj nie. Na jednej strane už dokázal svoje obrovské kvality. Na strane druhej je to neuveriteľné v jeho veku. Dovolil si neskutočné veci. Behal a pressoval súpera. Rozohrával presne a rýchlo, hrotového útočníka parádne vysunul do nájazdu. Nútil aj spoluhráčov k neustálemu pohybu. Tlačil sa pri útočení do pokutového územia . Bránil až v tom vlastnom na hranici sebazranenia. Bez strachu vynechával z medzihry aj Messiho, ak našiel lepšie riešenie a plynulosti hry to jednoznačne prospelo. Známku mu znížilo len zaváhanie pri inkasovaní gólu, keď nezachytil pohyb hráča. TOP výkon!!!Messi: 9

Vôbec nevadí strelecká impotencia. Tentokrát to totiž dokázal nahradiť niečím úplne iným, pritom možno rovnako dôležitým. Takto behať a napádať súperovu rozohrávku som ho nevidel dlhý-predlhý čas. Tešil sa s dobrých akcií spolu s celým mužstvom a dokonca sa občas usmial a prejavil zdravo agresívnu emóciu napriek tomu, že ho občas z medzihry vynechali. Takto to má vyzerať u hráča s kapitánskou páskou na ruke. Strhol spoluhráčov, alebo strhli oni jeho? Ťažko povedať. Prejav bol plnokrvný. Som absolútne spokojný.Griezmann: 9

Hetrik nepremenených šancí za ním plápolá ako jeho nové vrkoče. Hral skvele, o tom niet žiadnych pochýb. Strele do brvna chýbali centimetre, všetko urobil správne. Sklz pri skvelom centri od ľavého obrancu bol načasovaný dokonale a ak by brankár nezmenil jemným dotykom smer lopty, gól by padol. V tej rýchlosti a pohybe nebolo možné reagovať. Vyzeralo to komicky, musím uznať. Ale opäť urobil všetko správne. Nuž a posledná šanca, rovnako gólová, skončila na rukaviciach brankára. Škoda, súboj mohol skončiť inak. Napríklad si brankár mohol ľahnúť na opačnú stranu, alebo tam mohol zakončiť náš hráč. Babo, raď! Pracoval okamžite po strate lopty na jej opätovnom získaní. Opakujem, skvelý výkon.Braithwaite: 6

Svoju šancu dostal, nepremenil ju. Škoda, pretože zakončenie bolo prudké a mierilo presne tam, kam by mieriť malo. Pod brvno, mimo dosahu brankára. Okrem toho ponúkol už len bojovnosť a slušnú agresivitu pri atakovaní rozohrávky.Striedajúci hráči:Trincão: 2

Známka klesá od zápasu k zápasu. Po príchode na plochu mal zrejme zisk lopty pretaviť v jej vyvezenie ďaleko od brány a jej podržanie v menej nebezpečných priestoroch. No a hráč to pochopil presne naopak. Loptu získal, prebehol s ňou tri metre a stratil v zbytočnom súboji, alebo pri pokuse o jasle, alebo pri zamotaní sa. Slabučké a nepresvedčivé. Niečo v ňom je, nepochybne. Ale v hlave to vyzerá na obrovský blok. Pre náš tím bol neustálou hrozbou.Lenglet: 6

Penaltu nespôsobil, ani zbytočný faul… Ale vážne, dohral v pohode. Nahradil s blížiacim sa koncom zápasu čoraz vystresovanejšieho kolegu a dokázal spoluhráčom naše vedenie udržať.Pjanić: 6

Nenápadný výkon, ani som si nevšimol zmenu na pozícii DM. Nepokazil nič.Aleñá: 4

Svojho obľúbenca nepochválim za vstup do zápasu. Vlak bol niekde úplne inde a hráč len dobiehal a dobiehal. Nepochopiteľne neskoro v súbojoch spôsobilo enormný počet faulov. Našťastie boli zákroky ďaleko od našej brány. Pochválim ho ale za neutíchajúcu bojovnosť a snahu. Behal, síce pomerne bezradne, ale behal.Tréner:Koeman: 8

Výborná základná zostava. Vynechaním Coutinha uvoľnil miesto Messimu a ten zase Griezmannovi. Fungovalo to a keď sa pripojil na správnej pozícii hrajúci Pedri, priestor sme dostatočne ovládali. Odvážne nasadenie mladučkých stopérov prinieslo do hry prvky mierneho napätia, ale vyplatilo sa. Nesklamal ani jeden, naopak. A skúsenosti spolu s preukázanou dôverou sa v budúcnosti vrátia. Nezabrali striedania. Aleñá si svoje úlohy plniť dokáže, jeho výpadok sa predpokladať nedal. Ale Trincão na ihrisko ísť jednoznačne nemal. Pýtal sa skôr Puig.

 

 

Priemerná známka tímu: 7,25

FCB TOP LINE: ter Stegen + de Jong + Griezmann + Messi + Pedri + Alba

FCB légia skazy: TrincãoHodnotenie zápasu: 10

Jednoznačne najlepší zápas, aký som videl v tejto sezóne v rámci účasti nášho tímu. Vysoké tempo a skvelé individuálne výkony. Vynikajúci súper. Obrovské nasadenie našich v druhom polčase pri tlaku súpera. Napätie až do konca. Lahôdka.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty? Podeľ sa v diskusii!!!

 

Peter Maďar

megabarca.sk


Zdroje: foto: outlookindia.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

V osemfinále Copa del Rey proti Rayu Vallecano

Dnešný žreb osemfinálovej časti Španielskeho pohára prisúdil Barcelone duel s Rayom Vallecano. Hrá sa na jeden zápas - ten sa odohrá na Estadio de Vallecas už budúci týždeň.


Messiho první červená a možný trest

Lionel Messi po 753 startech v dresu Barcelony viděl svou první červenou kartu. Přijde tak určitě o šestnáctifinále poháru a po verdiktu soutěžní komise možná i další zápasy. Sport.es píše dokonce o možném trestu na 4 až 12 zápasů!


Oficiálně: volby se musí odložit

Jak vyplývá z prohlášení španělské vlády a už také řídící komise FC Barcelona, prezidentské volby se 24. ledna neuskuteční. Náhradní datum zatím není známo.


Odloží se volby?

Podle La Porteria to nevypadá, že by socios mohli jít 24. ledna k volbám. Ve Španělsku stejně jako jinde ve světě znovu sílí pandemie, a tak to vypadá na další odklad. Tomu je nakloněn i kandidát Emili Rousand.


V 1/16-finále Copa del Rey nastúpi Barça proti treťoligovej Cornelle

V Španielskom pohári zostáva 32 mužstiev - dnešný žreb prisúdil Barcelone treťoligový klub Unión Deportiva Cornellá - tím, ktorý vyradil v predchádzajúcom kole z Copy Atlético Madrid. Cornellá hrá v Segunda Division B s 'Béčkom' Barçy.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Club Atlético de Madrid 47
2. Real Madrid CF 40
3. FC Barcelona 37
4. Sevilla FC 36
5. Villarreal CF 34
6. Real Sociedad de Fútbol 31
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 11
2. Antoine Griezmann 5
3. Ansu Fati 4
4. Frenkie de Jong 3
5. Philippe Coutinho 2
6. Ousmane Dembélé 2
7. Pedri 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské

od 499 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat