GIRONA FC 0:3 FC BARCELONA

I přes 14 ofsajdů si Barcelona v katalánském derby vcelku hladce upevnila první příčku. Girona tomu výrazně přispěla dvěma vlastními góly, třetí branku vsítil Luis Suárez.

Girona se velkoklubu v žádném případě nezalekla a díky její poměrně vysoké hře se v úvodu hrál dobrý fotbal. Na nedostatek práce si tak nemohl stěžovat ani hostující brankář Ter Stegen, kterého protáhl hlavně pokus Luize.

O dost více šancí ovšem přece jen měla Barcelona, jejímž mozkem byl znovu Leo Messi. Tyto šance se ale nedařilo dotáhnout do konce – buďto byl na vině ofsajd, nebo scházela adekvátní finální nahrávka. Suárez zleva a Paulinho s Vidalem zprava se přitom dostávali do velmi zajímavých pozic.

Přesto už v 18. minutě šel favorit do vedení. I když Albova střela rozhodně nepatřila mezi povedené, domácí kapitán Benítez do ní zasáhl tak nešťastně, že nasměroval míč do vlastní sítě.

Další dvě velké příležitosti přišly ve čtvrté desetiminutovce. Alba po dalším luxusním Messiho pasu šel na Iraizoze sám, ale zkušeného gólmana neprostřelil. Zanedlouho se na Rakitičův rohový kop vyšplhal Paulinho, bohužel i tuto možnost zahodil.

Pojištění vedení tak přišlo zkraje druhého poločasu a znovu s nešťastným přispěním domácího hráče, tentokrát rovnou brankáře. Vidal patičkou centroval míč na Suáreze, který ho jen pustil dál, což Iraizoze překvapilo natolik, že z toho byl druhý vlastňák.

Machínovi svěřenci se však nevzdali a v následujících minutách barcelonské obraně pořádně zatopili. Luiz bránu minul jen těsně a Olunga se po rohu dostal k hlavičce z malého vápna, narazil ale na pozorného Ter Stegena.

Barça se nadále snažila prosadit hlavně přihrávkami za obranu, nicméně přibývalo akorát ofsajdů, a to i těch špatně odpískaných. V 69. minutě to však Suárez navzdory své předchozí frustraci dokázal zlomit po asistenci Sergiho Roberta.

Závěr zápasu se nesl v duchu nepřesné barcelonské rozehrávky a podobně nepřesné koncovky Girony, která se chtěla svým fanouškům odvděčit až do poslední minuty. Jelikož se neprosadili ani hráči v červenobílých dresech, ani Messi na druhé straně, utkání skončilo výsledkem 0:3.

Primera Divisón - 6. kolo 23. září 2017, 20:45 Estadi Montilivi Digi Sport 3

Girona FC

0 : 3 José Martínez

18' Benítez (vlastní gól)
Maffeo 23'
Benítez 41'
  48' Iraizoz (vlastní gól)
  69' Suárez (A - Roberto)