Inter Miláno – FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Inter Miláno – FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Priznajte sa dobrovoľne všetci tí, ktorí ste čakali všetko iné, ako našu výhru. Ja sa priznávam, že v kútiku duše bola mojim vysneným výsledkom aspoň remíza. Pretože absencia papierovo najlepších hráčov, istota postupu z prvého miesta a totálna súperova potreba vyhrať podľa logiky favorizovala domácich. Lenže omladina v dresoch nášho klubu predviedla opodstatnenosť svojich angažmánov v najlepšom klube sveta. Bez strachu a bázne, bez tlaku a úcty si tím podal súpera na ihrisku a rozdal si to s ním ako rovný s rovným.

Herne mala Barcelona jednoznačne navrch, kombinačné schopnosti a technická prevaha prinútila hrať domácich na protiútoky. Iste, objavilo sa niekoľko chýb, nedôrazných riešení, zbytočných strát. Ale prevažovala vyslovene radosť z pohybu a hry ako takej. Hráčom sa chcelo behať. Ponúkať sa do kombinácie. Vracať sa po strate lopty do obrany. Veľmi príjemné pocity počas pozerania zápasu viackrát prinútili moje lícne svaly roztiahnuť tvár do úsmevu. Páčila sa hra zálohy a útoku, obrana pôsobila občas chaoticky. Ale celkove musím mužstvo pochváliť. Lídra Serie A (!!!) porazili na jeho pôde a to sa jednoducho počíta.

Môj kolega z Českej republiky, obrovský fanúšik Interu Miláno, mi písal pred zápasom správu s otázkou, či až tak podceňujeme jeho tím, keď posielame B-tím. Nuž a po zápase mi poslal ďalšiu správu s prosbou, aby sme nabudúce poslali pre istotu C-tím. Na naše B-čko vraj nestačia.

Ako sa páčil zápas vám?

Postup z ťažkej skupiny s veľkým a bezpečným náskokom je skvelý. Postup z ťažkej skupiny s veľkým a bezpečným náskokom napriek zlej počiatočnej forme mužstva dáva obrovskú nádej. Pretože ak Barca chytí formu a ukáže naplno svoju identitu a silu, nezastaví ju nikto.

Ako vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov?

Základná zostava:

Neto: 9

Dva, či tri ťažké zákroky. Poradil si s rozohrávkou nakrátko a aj v prípade potreby dlhších pasov. Gólovú strelu domáceho obra bolo po zmene smeru dotykom hráča nášho tímu chytiť nemožné. Inak by strelu smerujúcu do stredu brány chytil úplne v pohode. S centrami si poradil a posťahoval ich do bezpečia. Predviedol vysoký štandard.

Wague: 8

Jedno z prekvapení večera. Veľmi dobrá pozičná hra a tvrdá súbojová odolnosť. Časté nábehy smerom dopredu a okamžitý rýchly návrat do obrany. Slušné kombinačné schopnosti predviedol niekoľkokrát, naša pravá strana si v zápase aj jeho zásluhou počínala výborne.

Todibo: 8

Elegantný prejav a dostatočná tvrdosť v súbojoch priniesli hráčovi určite zaslúženú pozornosť a obdiv. Ale neodpustím si aj trochu kritiky. Na naše pomery a vyžadovaný spôsob hry až príliš často riešil situáciu odkopom na tribúnu a prehral párkrát fyzický súboj s oveľa menej disponovaným Lautarom. Pozitívom je ale určite prejavenie vodcovských schopností, vysokého sebavedomia pri vyvážaní lopty a pokoja. Na takomto výkone sa dá určite stavať.

Lenglet: 7

Mierne chaotický pozičný prejav. Obrovská snaha a bojovnosť určite zaujala, poradil si aj v tvrdých súbojoch s obrovským hrotom súpera. Zbytočné fauly po neskorom príchode k súperovi. Nepremenenie čistej gólovej šance bolo trestuhodné. To mal byť jednoducho gól. Prispel k priemernému výkonu obrannej rady.

Umtiti: 7

Aj u druhého stopéra sa prejavila drobná pozičná disharmónia. Akoby boli aj s kolegom stratení. Možno to bolo nezvyklým rozostavením, možno kvalitou súpera. A možno sa iba nesústredil. Viac bolo, samozrejme, toho dobrého. Inkasovali sme iba jeden gól.

Firpo: 5

Trpel na svojej strane ihriska počas celého zápasu. Nepresvedčivý výkon plný nepresností. Ale toto bol presne zápas pre neho. Len v takomto zápase sa zocelí jeho spolupráca s kolegami. Zlé načasovanie pohybu prinieslo veľa faulov a následných centrov do nášho pokutového územia. Naša ľavá strana dostala od našej pravej strany na frak.

Aleñá: 9

Vynikajúci. Hlavne v prvom polčase bol úplne najlepším hráčom na ihrisku. Zo všetkých aktérov vrátane domácich. Fantasticky sa pohyboval. Neustále sa ponúkal do kombinácie a spoluhráči ho aj vyhľadávali. Právom, pretože dokázal loptu podržať, zmeniť smer smerovania útoku a prekvapiť kolmou prihrávkou. Vyhrával súboje jeden-jeden. Pri toľkých dotykoch sa občas ukázala aj strata, lenže to pozitívne absolútne prevažovalo. Hráč zápasu.

Rakitič: 8

Pokojnejší člen zálohy. S rozvahou vykonával činnosť sebe vlastnú. Zatváral priestor a preväzoval obranu s útokom. Veľmi dobrý pohyb. Spolupráca so spoluhráčmi počas kombinácii fungovalo takisto veľmi dobre. Počas akcie v druhom polčase som ho skoro premenoval na Messitiča, jeho sólu a strele chýbalo len trepotanie sa lopty v sieti.

Vidal: 7

Tvrdosť a typický chaotický pohyb spôsobovali problémy súperovi. Darilo sa mu vyhrávať súboje – ak sa do nich dostal. Pretože viackrát prišiel neskoro a lopta bola inde. Jeho nasadenie od začiatku sa ani tentoraz neukázalo ako najvhodnejšie využitie jeho schopností. Pred našim prvým gólom ale zapracoval príkladne a za to je potrebné ho pochváliť.

Griezmann: 7

Pracoval viac v strede ihriska a do zakončenia sa v podstate nedostal. Výborne pozičné postavenie a neustály pohyb bol síce ťažko viditeľný, ale nesmierne dôležitý pri vytváraní rovnováhy medzi formáciami. Niekoľkokrát zasahoval po stratách ľavého obrancu až pred vlastným pokutovým územím. Dá sa doslova povedať, že podal tímový výkon bez individuálneho prejavenia sa.

Pérez: 8

Celo zápasový pobyt (no dobre, tak 84 minút) bol plný pohybu a snahy o aktívny presing. Dokázal si loptu v súboji zakryť a dokázal sa presadiť aj v súboji jeden-jeden. Časté nábehy za obranu mu priniesli aj sladkú odmenu v podobe prvého gólu. Bol jednoducho presne tam, kde mal byť. Veľmi kvalitný výkon.

Striedajúci hráči:

De Jong: 8

Pokračoval v práci hráča, ktorého striedal. Držal svoju pozíciu pri držaní lopty súperom a držal svoju pozíciu počas držania lopty našim tímom. Vyvážený výkon, obrovský prehľad.

Suárez: 7

Hodnotím pomerne vysoko len kvôli asistencii, inak sa príliš do hry nedostal. Beriem to tak, že sa prebehol, nevypadol zo zápasového rytmu a krásne narazil mladučkému talentu pred víťazným gólom.

Fati: 10

Dieťatko prišlo, videlo, zvíťazilo. Krásne sa na jeho hru pozeralo. Výborne sa hýbal a urobil mi obrovskú radosť. Dám mu teda desiatku, nech urobím radosť aj ja jemu.

Tréner:

Valverde: 10

5-3-2 = rešpekt. Zostava s toľkými mladými hráčmi v zápase LM = rešpekt. Nastavená taktika a jej dodržiavanie = rešpekt. Skákajúceho domáceho obdivovaného trénera si natrel na chleba a so stoickým pokojom zjedol. Skákanie pri čiare nie je všetko. Hrali sme dobre, vyhrali sme a kopa hráčov ušetrila sily.

Tréner, paráda.

Priemerná známka tímu: 7,8

FCB TOP LINE: Aleñá, Valverde, Fati

FCB légia skazy: -

Hodnotenie zápasu: 10

Fakt som sa bavil. Bez stresu, bez nadávania a nespokojnosti. Nečakal som až tak dobrý výkon. Bolo to uvoľnené. Líder Serie A prehral doma a to sa často nestáva. Je tá liga slabá? Nie, to my sme hrali dobre! A ak by sme premenili tú super šancu Lengleta na 2:0...

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk
Zdroje: zdroj foto: fcbarcelona.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Messi dal 700. gól

Lionel Messi proti Atléticu vstřelil 700. soutěžní gól své profesionální kariéry (za klub i reprezentaci). Potřeboval na to 862 zápasů. Své střelecké konto navíc doplnil o 294 asistencí, takže má průměr 1,15 bodu na utkání. 


Arthur: Ve zbylých zápasech udělám maximum

Arthuor Mela, který v nové sezoně oblékne dres Juventusu, se prostřednictvím instagramu vyjádřil ke svému přestupu: "Jsem za zájem ze strany Juventusu velmi vděčný. Vím, že budu součástí velkého klubu a čelit mnoha výzvám. Teď jsem ale zaměřený na Barcelonu, kde budu pracovat naplno až do konce – kvůli spoluhráčům i kvůli fanouškům. Mnohokrát děkuji za podporu." 


Chystá se "výměna" Pjaniče za Arthura

Podle deníku Sport se Barcelona a Juventus už dohodly na přestupu 30letého Miralema Pjaniče za 70 milionů eur. Čeká se jen na přesvědčení Arthura Mela, jenž má zamířit opačným směrem za 80 milionů. 


Arthur na odchodu do Juventusu?

Podle Sky Sports se Juventus dohodl s Barcelonou na přestupu Arhura Mela v hodnotě 80 milionů eur. Brazilský záložník prý Camp Nou opustit nechce, italský mistr ho však láká na lepší mzdu. 


Mortimer predĺžil do roku 2023

Ľavonohý krídelník Juvenilu A predĺžil s klubom zmluvu do roku 2023 s opciou na jej predĺženie o ďalšie dva roky. 
Výkupná klauzula bola stanovená na 50mil eur pokým bude hrať za Barçu B a tá zvýši sa na 100mil eur ak sa pridá k prvému tímu. 

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 71
2. FC Barcelona 70
3. Club Atlético de Madrid 59
4. Sevilla FC 57
5. Villarreal CF 54
6. Getafe CF 52
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 22
2. Luis Suárez 13
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 7
5. Martin Braithwaite 7
6. Ansu Fati 5
7. Arthur 3
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat