Juventus FC 0:2 FC Barcelona

Fanoušci na celém světě doufali, že se bude jednat o zápas, v němž se opět střetne dvojice Messi - Ronaldo, která už se v LaLize nesetkává. Ronaldo měl však opět pozitivní test na koronavirus a Juventus se tak musel obejít bez své největší hvězdy.

Do zápasu na půdě italského celku Barcelona vstoupila více než dobře. V prvních minutách utkání měli Katalánci rovnou tři šance a Griezmann dokonce trefil tyč. Po klidnější desetiminutovce přišel první gól zápasu. Messi poslal křižný pas na pravou stranu Dembélému, který balon potáhl až na kraj šestnáctky a tečovaná střela skončila v levém rohu branky. Hned dvě minuty na to se do šance vřítil Morata, nadvakrát se mu podařilo překonat Neta, ale rozhodčí po konzultaci s VAR potvrdil ofsajd.

Ve 23. minutě přišla krásná šance, když Griezmann našel v šestnáctce volného Messiho a poslal mu patičkou míč, Leo však minul branku. Juventusu se ve 30. minutě podařilo opět vstřelit branku z ofsajdu, na střeleckou listinu se po Cuadradově centru mohl zapsat Álvaro Morata. V 36. minutě opět skoro s gólovým koncem zafungovala kombinace trojice Griezmann - Messi - Dembélé. Do konce prvního poločasu už se nic moc nedělo, přišla pouze první žlutá karta zápasu pro Kulusevského.

Hned na začátku poločasu vystřídal Koeman Araúja, který si přivodil zranění na konci první půle. Místo něj přišel na plac Busquets a de Jong se posunul na pozici stopera. Vyrovnávací branka mohla přijít v 56. minutě, kdy Moratovi přihrál Cuadrado. Útočník Juventusu byl však i během této útočné akce v ofsajdu a sudí gól po delší konzultaci s VAR neuznal. O pár minut později se ve velké šanci ocitl Pedri, branku však minul. Záhy Koeman vystřídal jediného střelce zápasu Dembélého za Fatiho.

Gól mohl přijít 72. minutě, kdy se Messi ocitl v šanci a kdyby přihrál míč volnému Fatimu, možná by se skóre utkání změnilo. Další šance Blaugranas na sebe dlouho nenechala čekat - Griezmann však střelou po zemi minul branku. I nadále Barça na Juventus nepřestávala tlačit. V posledních minutách zápasu dostal druhou žlutou kartu obránce Demiral a Juventus tak zbytek utkání odehrál v deseti mužích. Koeman využil třetí střídání a na hřiště místo Griezmanna poslal Firpa.

Po faulu na Fatiho se pokutového kopu ujal Lionel Messi a vstřelil druhou a poslední branku tohoto utkání. Nakonec ještě na hřiště místo Pedriho přišel Braithwaite. Skóre mohl ke konci změnit Ansu Fati, který doslova zazdil tutovku, když chtěl najít Braithwaiteho. Blaugranas už si v závěrečných minutách soupeře pohlídali a z Turína si odvážejí tři body, klíčové pro pozici v tabulce skupiny G.

Liga mistrů - 2. kolo 28. října 2020, 21:00 Allianz Stadium, Turín

Juventus FC

0 : 2 Danny Makkelie

14' Ousmane Dembélé (Messi)
Dejan Kulusevski 45+3'
  60' Sergi Roberto
Merih Demiral 70'
Juan Cuadrado 74'
Adrien Rabiot 79'
Merih Demiral (2. žk) 85'
  90+1' Leo Messi (p.)

Szczęsny - Demiral, Bonucci, Danilo - Cuadrado, Bentancur (83' Arthur), Rabiot (83' Bernadeschi), Kulusevski (75' McKennie) - Chiesa, Morata, Dybala

Neto - Roberto, Araújo (46' Busquets), Lenglet, Alba - Pjanić, de Jong - Dembélé (66' Fati), Messi, Pedri (90+2' Braithwaite) - Griezmann (89' Firpo)

Zdroje: fcbarcelona.com