Nejen Abidal, ale i Edmiilson nebo Hleb. Fotbalové hvězdy vyrazily do Moskvy podpořit Rusy

Nejen Abidal, ale i Edmiilson nebo Hleb. Fotbalové hvězdy vyrazily do Moskvy podpořit Rusy
Slavní hráči zapomněli, že Rusko zabíjí Ukrajince, a rozhodli se podpořit občany teroristické země. Fotbalové legendy s klidnou myslí vyrazily do Moskvy na takzvaný Legends Cup. Eric Abidal se již jako člen vedení Barcelony proslavil mnoha incidenty, ale tentokrát dokázal, že nemá ponětí, co se děje ve světě.
 

Francouz se zúčastnil s dalšími legendami světového fotbalu turnaje Legends Cup pořádaného v hlavním městě teroristické země. Jak sám říká, jeho hlavní úlohou je, „aby poskytl útěchu dětem a fanouškům."

Tohoto turnaje se zúčastnila věhlasná jména jako Maicon, Edmilson, Okocha, Karagounis, Adebayor, Alexander Hleb, Malouda, Esteban Cambiasso, Eboue, nebo Asamoah Gyan. To ani zdaleka není seznam všech hráčů.

Každoroční turnaj Legends Cup pořádaný Ruskou federací a podporovaný ruskou vládou se konal v Moskvě už ve dnech 11. až 12. února v Paláci sportu Megasport. Dvoudenní klání sledovalo až pět tisíc diváků.

Přilákalo řadu bývalých fotbalových hvězd. Eric Abidal dokonce před turnajem promluvil s médii. „Očekávám, že se budeme dobře bavit. Bude příjemné se do tohoto města vrátit a setkat se s přáteli. Budu hrát s úsměvem."

„Pro fanoušky a diváky je to setkání s hezkou příležitostí a šťastným okamžikem. Věřím, že příjezd nás cizinců bude pro děti a všechny fanoušky oporou, útěchou a ukáže, že se vše vrátí do normálu, až nebudou žádné politické problémy,“ řekl Abidal, který způsobil pochopitelnou vlnu rozhořčení.

Tým ruských fotbalových legend „nečekaně“ vyhrál už potřinácté ze čtrnácti ročníků pořádaného od roku 2009. Legends Cup je neoficiální, mezinárodní přátelský fotbalový turnaj šesti týmů, který nicméně FIFA neuznává. Účastnit se ho mohou hráči pouze starší pětatřiceti let.

Každý zápas má dva poločasy po dvaceti minutách. Hraje ho pět hráčů v poli a jeden brankář. Jen pro připomenutí. Ruské fotbalové kluby, stejně jako všechny reprezentace, jsou po vojenskému útoku na Ukrajinu vyloučeny z mezinárodních soutěží.

Eric Abidal rovněž prohlásil, že je hrdý na ruské fotbalisty, jako je Andrey Arshavin, který se prosadil v evropském fotbale. A to navzdory obtížnému prostředí v Rusku a defenzivnímu stylu fotbalu v zemi. Bývalý sportovní ředitel Barcelony navíc prozradil, že v roce 2019 katalánský velkoklub sledoval bedlivě ruského záložníka Alexeje Miranchuka.

Roku 2020 opustil Lokomotiv a přestěhoval se do Atalanty, aby následně v roce 2022 odešel na hostování do Turína. „Když jsem byl hlavním skautem Barcelony, zajímal nás jediný Rus – Alexej Miranchuk. V roce 2019 jsme přijeli do Moskvy a podívali se na hráče v Lokomotivu.“

„Chtěli jsme ho v Barceloně, ale brzy jsme viděli, jaké hvězdy máme v akademii. Teď jsem rád, že Barcelona má hráče jako Gavi a Pedri,“ vysvětloval celou situace ohledně potencionálního příchodu ruského hráče do katalánské metropole.


Zdroje: Dynamo Kyjev, Legends CupDiskuze

A tento mentalny atlet to dotiahol az na sportoveho rieditela Barcelony. Good job

26.02.2023, 07:57
René stockey

politiky je dost v tv a na jiných servrech,dejte tady s tím pokoj.

26.02.2023, 10:52

No jo, zadarmo tam kluci určitě nejeli.

26.02.2023, 12:39

Oni to v této části Evropy a světa prostě nevnímají tak silně. Pro ně je Ukrajina Mars. To samozřejmě není přímo omluva. Borcům polichotilo, že je pozvali, dostalo se jim asi i velmi slušného "pohoštění"..... a nechápou, že se stali užitečnými blby režimu, který tohle využije.

26.02.2023, 12:39

Asi se na ně ani nejde zlobit, prostě to nejsou nejostřejší tužky v penále a myslí si, že si je tam pozvali kvůli fotbalu.

26.02.2023, 13:58
absint absint

By mě zajímalo, kdo nám všem nasypal ty palce dolů. Přizná se někdo? :D

26.02.2023, 15:26

Je pravda, že jsou to holt kopačky, takže co taky čekat jiného...Jen bych dodal, že válku na Ukrajině, byť je to od WWII největší válka, opravdu naplno prožívá jen "Západ". Nám jsou taky relativně jedno jatka v Jemenu. V takové Africe/Jižní Americe je to lidem buď jedno, nebo dokonce "fandí" ruským filckám. Bohužel je to tak.

26.02.2023, 18:36

U Abidala mě to vůbec nepřekvapuje. Za minulého vedení se plně projevilo jaký je to kret*n.

27.02.2023, 12:28

Ludsky odpad.

27.02.2023, 15:08

A to pro nás ještě něco dělá?

27.02.2023, 16:36

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 95
2. FC Barcelona 85
3. Girona FC 81
4. Club Atlético de Madrid 76
5. Athletic Club 68
6. Real Sociedad de Fútbol 60
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Artem Dovbyk 24
2. Alexander Sørloth 23
3. Jude Bellingham 19
4. Robert Lewandowski 19
5. Ante Budimir 17
30. Fermín López 8
35. Ferrán Torres 7
38. João Félix 7
47. Raphinha 6
62. Lamine Yamal 5
Zobrazit celou tabulku

 

Chat