CoolCamp

Oficiálně: Carles Pérez míří hostovat do AS Řím, který má povinnou klauzuli o odkupu za více než 13 milionů eur

Oficiálně: Carles Pérez míří hostovat do AS Řím, který má povinnou klauzuli o odkupu za více než 13 milionů eur

Klebety posledních dní se staly skutečností. Mladý křídelník Carles Pérez odchází do Itálie, kde bude oblékat dres římského AS a to nejprve v rámci půlročního hostování, po němž Giallorossi musí hráče odkoupit a to za sumu 11 milionů eur + dalších 3,5 milionu v dodatcích.

FC Barcelona a AS Řím se dohodly na hostování Carlese Péreze do 30. června 2020 v hodnotě 1 milion eur. Italský celek mu bude platit i mzdu a v létě jej bude muset odkoupit za částku 11 + 3,5 milionů eur, přičemž si Katalánci ponechávají právo prvního zamítnutí jakéhokoliv budoucího přestupu a jeho případné dorovnání. Klauzule o zpětném odkupu totiž chybí úplně.

FCB veřejně poděkovalo hráči za jeho závazek a profesionalismus a přeje mu do budoucna jen to nejlepší. Teď již bývalý kmenový hráč rezervního mužstva debutoval v áčku 19. května roku 2019 při venkovním ligovém klání na Eibaru a v rámci této sezony už zaznamenal i první branku a to proti Betisu na Camp Nou, při výhře 5:2. Zároveň přidal i 3 ligové nahrávky.

Celkem stihl za hlavní výběr Blaugranas sehrát 12 utkání, ze kterých 10 bylo v LaLize, 1 v Copě del Rey a zbývající jedno v Lize mistrů, konkrétně pak na Stadio Giuseppe Meazza v Miláně, kde se dokázal i prosadit. Rodák z Granollers má podle portálu Transfermarkt tržní hodnotu 10 milionů eur a jeho smlouva, kterou podepisoval teprve vloni v září, mu měla vypršet za dva roky.

Dodejme, že tento levonohý pravý křídelník, který dokáže zahrát i na opačné straně, vstoupil do La Masie v roce 2012 a to z konkurenčního Espanyolu, před nímž ještě působil v regionálních celcích CF Damm a CF Vilanova del Vallés. Jednadvacetiletého Péreze, jenž měří 173 centimetrů, zastupuje agentura AC Talent a jde i o reprezentanta Španělska do jednadvaceti let.

Na závěr připomeňme, že do hlavního města Itálie dorazil fotbalista z Barcelony už včera – tedy ve středu a v den oznámení se krátce po deváté hodině ranní ukázal v areálu Villa Stuart, kde podstoupil zdravotní prohlídku, podepsal smlouvu a ukázal se v dresu s číslem 31. O konci v Katalánsku mu měl klub říct v pátek a sám hráč byl velmi překvapený tímto rozhodnutím.


Zdroje: fcbarcelona.com, twitter.com, transfermarkt.com

Diskuze ke článku

  • Pajamen Člen fanklubu
    30.01.2020, 16:44

    kde ostatní týmy prodávají nadějné mladíky za 50+ mil eur, tam je my rozdáváme za hubičku :(


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV