Pedri González prodloužil v Barceloně až do roku 2030. Klub oficiálně potvrdil dohodu, která se připravovala několik týdnů, a zbývalo už jen doladit poslední detaily.
Pedri měl smlouvu do června 2026, takže přišel čas na její prodloužení, než by vstoupil do posledního roku závazku s klubem. Barça nechtěla podstoupit riziko, že by jiný klub zasáhl a pokusil se přesvědčit hráče, aby přestoupil jako volný hráč.
Je třeba připomenout, že v minulosti měl o Pedriho velký zájem PSG, a Barcelona si proto pojistila jeho služby velmi vysokou výstupní klauzulí ve výši jedné miliardy eur.
Pedri do FC Barcelony přestoupil v roce 2019 za pět milionů eur a po roce stráveném na hostování v UD Las Palmas se v roce 2020 připojil k prvnímu týmu Blaugranas. Ronald Koeman mu dal důvěru hned od začátku a Pedri už pět sezón působí v Barceloně, přičemž ve svých 22 letech patří k nejdůležitějším hráčům v kabině.
Pátý kapitán
Tento hráč byl během letošní přípravy jmenován pátým kapitánem FC Barcelony, hned za ter Stegenem, Araújem, de Jongem a Raphinhou. Pedri je fanouškem Barçy od dětství a vždy prohlašoval, že jeho snem je oblékat modro-červený dres mnoho let.
Pedri se opět vrátil k výborným výkonům pod vedením Hansiho Flicka. Po náročných letech způsobených zraněními našel Flick způsob, jak hráči zajistit pravidelnou herní zátěž. Pedri je nezpochybnitelným článkem zálohy Blaugranas a vytváří kvalitní a flexibilní dvojici ve středu pole s Marcem Casadem.



Real Madrid CF
FC Barcelona
Villarreal CF
Club Atlético de Madrid
Real Betis Balompié
RCD Espanyol de Barcelona
Kylian Mbappé
Julián Álvarez
Karl Etta Eyong
Ferrán Torres
Vinicius Junior
Robert Lewandowski
👏
31.01.2025, 21:57Snáď mu bude držať zdravie a zaradí sa medzu legendy FCB.
01.02.2025, 10:28