CoolCamp

Oficiálně: Philippe Coutinho odchází hostovat do Bayernu

Oficiálně: Philippe Coutinho odchází hostovat do Bayernu

Na twitterovém účtu se objevila informace o hostování Philippa Coutinha v mnichovském Bayenru, kam míří z Barcelony po roce a půl dlouhé štaci. Vše potvrdil generální ředitel obhájce bundesligového titulu, Karl-Heinz Rumenigge po úvodním zápase nového ročníku s Herthou.

FC Barcelona a FC Bayern Mnichov se dohodly na transferu Philippa Coutinha v rámci hostování z prvně jmenovaného celku do druhého, po kterém bude mít německý klub možnost brazilského reprezentanta odkoupit nastálo. Oficiální web a sociální sítě katalánského giganta pak zatím o tomto přesunu neinformují a věnují se dnešnímu zápasu na půdě Athletic Clubu, jenž skončil porážkou 0:1.

Očekává se, že se v příštích hodinách oznámí na obou stranách zbylé detaily a Coutinho, který vše odstartoval už v průběhu zápasu zahájením sledování oficiálního účtu Bayernu na Instagramu, v příštích dnech dorazí do Mnichova, aby zde podstoupil lékařskou prohlídku. Podle informací deníku Sport zaplatí za tuto zápůjčku Bayern 20 milionů a klauzule o trvalém odkupu činí 120 milionů eur.

Mohu potvrdit, že jsme se ve středu s Hasanem objevili v Barceloně a dosáhli jsme dohody s klubem i hráčem. S Coutinhem už jednáme nějakou dobu a nezáleželo na jeho jméně, nýbrž pouze na jeho kvalitách,“ pravil Karl-Heinz Rumenigge po prvním utkání Bundesligy v sezoně 2019/20, ve kterém Bavořané remizovali proti Herthě Berlín 2:2.

Chtěl bych rovněž poděkovat FC Barceloně. Zatím stále chybí nějaké detaily, ale jsme velmi rádi, že přivedeme takového hráče do Bayernu,“ dodával právě sportovní ředitel Hasan Salihamidžič. A nakonec se vyjádřil i trenér Niko Kovač. „Jsem toho názoru, že se na přivítání takto špičkového hráče v této lize může těšit nejen Bayern Mnichov, ale také kompletní Bundesliga a celé Německo.

Dodejme, že Coutinho přešel v lednu roku 2018 z Liverpoolu do Barcelony a stal se druhou nejdražší posilou po svém krajanovi Neymaru Júniorovi, jenž se má do Katalánska vracet. Předtím hrával za Espanyol, Inter Milán a Vasco da Gama ve své rodné domovině. V barvách reprezentace Brazílie si připsal 56 startů, v nichž nastřílel 16 branek.


Zdroje: fcbayern.com

Diskuze ke článku

 • Messias19 Člen fanklubu
  17.08.2019, 08:50

  Když to čtu, chce se mi brečet... smileykoupíme hráče za 150M a pak jde na hostování, zatímco bojujeme o Neymara za dalších 100M + hráče smileyach jooo

 • Veenaa
  17.08.2019, 09:43

  Dokud nejsou známy finanční podmínky hostování, těžko tohle hodnotit. Může nastat nespočet scénářů. Vrátit se za rok bezcenný, vrátit de za rok jinému trenérovi do zálohy, zazářit a zaplatit se (podle výše opce).

  Na druhou stranu, pokud by měl vinou trenéra sezónu prosedět/nastupovat v 70. minutě na křídlo, tak nemá cenu ho platit a ušetří se přes 30 milionů.

 • Pajamen Člen fanklubu
  17.08.2019, 10:26

  Je mi toho kluka líto..
  Odejde z nejfotbalovějšího týmu v anglii aby si splnil svůj katalánský sen,
  a my z něho děláme šaška na křídle, či na střídačce a ještě ho pošlem na hostování den před začátkem ligy...

  • Klokanomet
   17.08.2019, 18:45

   A on ze sebe dělá šaška svými tragickými výkony, střelami do obránců a zacpáváním uší na domácím stadionu. Chudák.

 • Klokanomet
  17.08.2019, 18:44

  Val, val a už sa nevracaj!!!smiley

 • felpod Tipér
  18.08.2019, 10:37

  Jeo to nejlepší řešení pro klub (z finančního hlediska) i pro hráče (pod Valverdem by nikdy nehrál na své pozici, takto bude hrát ve špičkovém evropském klubu a věřím, že Niko Kovač ho dá kam patří).
  Možná je pro mne těžko pochopitelné, že odmítl Tottenham a mohl jít do ligy, kterou dobře zná a kde by byl opět hvězda během pár kol. Ale třeba je Coutinho dobrodruh (fakt ho neznám osobně, hehe) a chtěl poznat novou soutěž...
  V každém případě - dobrý krok ode všech!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV