CoolCamp

První návrh klubu na snížení platů hráče nepřesvědčil

První návrh klubu na snížení platů hráče nepřesvědčil

Kvůli koronaviru se zastavil fotbal a tím pádem i komerční aktivity Barcelony, na Camp Nou tedy netečou příjmy a klub musí najít řešení téhle situace. Platy hráčů vyjdou klub na 600 milionů euro ročně.

Vedení Barcelony o víkendu řešilo možné snížení platů s kapitány a počáteční reakce byla kladná, hráči totiž chápou těžkou situaci i mimořádná opatření.

Nicméně, první návrh, který jim vedení dalo, je nepřesvědčil. Než dají svou konečnou odpověď, mají hráči čas na konzultaci s různými finančními poradci, zatím to ale nevypadá, že by návrhu dali zelenou. Jednání by tedy měla pokračovat.

Barcelona se ocitla v těžké situaci. Není jisté a brzy nejspíš ani nebude, jak to bude se zbytkem sezóny a jestli se vůbec ještě něco odehraje.

Klub by mohl jít cestou ERTE (=pozastavení pracovních smluv či zkrácení pracovní doby po dobu krizové situace), katalánské zdroje však tvrdí, že tahle varianta momentálně není na stole.


Zdroje: marca.com

Diskuze ke článku

 • Tomas397 Člen fanklubu
  25.03.2020, 23:04

  Jako at sena me nikdo nezlobi,ale i kdyby uz do konce tyhle sezony nedostaly ani vorla,tak si myslim ze hlady nechcipnou!!

  • raval69 Člen fanklubu
   27.03.2020, 10:06

   Ale proč by neměli dostat ani vorla? Dle této logiky (chcípnutí nebo nechcípnutí) by měli i v době, kdy není kolem koronavir, chtít všichni snížit plat o 99% a nikdo z nich by nechcípnul. Vztah majitelé klubu vs. hráči je chtěný a oboustranně výhodný a to i vč. oné astronomické výše platů. A tak mě osobně nijak neuráží, že hráči se svým zaměstnavatelem normálně smlouvají. Navíc jako obvykle neznáme detaily. Třeba klub chce tuto situaci využít k tomu, aby problém s financemi přesunul na hráče, kdo ví?????? Co by mě naštvalo je, kdyby nikdo z nich nepřispěl směrem ven na léčení atd.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV