RCD ESPANYOL 0-4 FC BARCELONA

Barça zvládla derby na výbornú a deklasovala Espanyol štyrmi gólmi. Hviezdou zápasu bol nepochybne Leo Messi. Spolu so zaváhaním Seville to znamená, že si Katalánci upevnili prvé miesto v tabuľke a prenasledovateľom odskočili na 3 body.

Prvá vážnejšia šanca zápasu prišla v 9. minúte. Hráči Espanyolu sa šikovnými prihrávkami vymanili z barcelonského presingu, avšak Borja Iglesias po rýchlej kontre zakončuje slabo a nepresne. Skóre a prvýkrát mení v 17. minúte. Messi si po faule na samého seba stavia loptu na priamy kop, ktorý perfektne a na milimeter umiestnil do pravého horného rohu Lópezovej brány - Que Golazo 0:1. V 21. minúte sa v dobrej šanci ocitá Suárez, avšak loptu nedočiahol ideálne a zakončuje iba do vybiehajúceho brankára. Výborný Messi v 26. minúte nenechal ani štvoricu protihráčov, aby mu zobrala loptu a svoje vynikajúce periférne videnie ukázal pri prihrávke na Dembélého, ktorý si ešte zasekol obrancu a krásne obstrelil aj Lopéza v bráne domácich - 0:2. V 36. minúte Suárez po skvelej Messiho prihrávke triafa tyč a následkú gólovú dorážku Vidala blokuje obranca Espanyolu. O niekoľko minút Dembélé centruje a Rakitičovu hlavičku vyráža López iba k Messimu, ktorého hlavička z druhej vlny končí na tyči. Veľká smola hostí. V 41. minúte cez Jordiho Albu nebezpečne hlavičkuje Peréz. V 45. minúte sa konečne dočkal aj Luis Suárez. Po prihrávke Dembélého zakončuje z takmer nemožného uhla pomedzi nohy Diega Lópeza. Espanyol sa snaží hrať otvorenú partiu, čo je ale spolu s častými chybami pri rozohrávke a menšou individuálnou kvalitou voda na mlyn výbornej Barcelony, a najmä opäť raz excelentného Messiho.

Úvod druhého polčasu patril domácim hráčom, ktorí si ale napriek menšiemu tlaku nedokázali vypracovať vyloženú šancu. V 58.min posielal Messi Dembélého takmer do situácie 1-vs-1, avšak vracajúci sa obranca prvé zakončenie Dembélého zblokoval, následnú Francúzovu prihrávku nedokázal využiť ani sám Messi. Na opačnej strane šiel Espanyol okamžite do brejku a so zakončením Peréza si ter Stegen poľahky poradil. V 65. min prichádza faul-nefaul na Suáreza a z priameho kopu Lópeza opäť prekonáva Messi. Argentíncov výkon nenechal chladným ani Garyho Linekera, ktorý na svojom instagrame pod video gólu ironicky napísal "5. miesto v Ballon D'Or.....". V 69. min sa po ľavej strane prehnal Coutinho, ktorého šikovné zakončenie na vzdialenejšiu tyč vyráža López k Vidalovi, ktorý z prvej posúva na hranicu 5-ky na Messiho, ktorého slabšie zakončenie Lopéz kryje.

Zaujímavá situácia nastala v 73. min. Óscar Duarte po nepriamom kope Sergia Garcíu strieľa gól a znižuje na 1-4. Rozhodca však krotí eufóriu a komunikuje situáciu s VAR. Po celkom dlhom rozhodovaní je gól nakoniec anulovaný a skóre ostáva 0-4. Niekedy v tomto momente začínajú domáci fanúšikovia postupne opúštať štadión a 10 min pred koncom zápasu sú už tribúny viac ako poloprádzne. Fakt, že sa dnes prekvapivo hralo relatívne čisto potvrdzuje prvá žltá karta, ktorú v 79. min obdržal Dídac Vilá. V 81. min hlavičkuje nad Víctor Sánchez. Zo štatistickej heat mapy je vidieť, že Messi sa dnes napriek skvelému výkonu takmer nedostával do pokutového územia súpera a na ihrisku pôsobil najmä na pozícii klasickej 10-ky - tvorcu hry. Koniec zápasu priniesol ešte pár hlavičkových zakončení, ktoré však neboli nejako nebezpečné a zápas sa tak skončil pohodlným víťazstvom zverencov Ernesta Valverdeho.

8. prosince 2018, 20:45 Cornella-El Prat Digi Sport 1

RCD Espanyol

0 : 4 C. del Cerro

17' Messi
  26' Dembélé (Messi)
  45' Suárez (Dembélé)