Real Sociedad 1:6 FC Barcelona

Nedělní večer patřil krásným gólům, po nichž si Barcelona připsala drtivé vítězství. Po dvou brankách zaznamenali Sergiño Dest a Lionel Messi a trefili se rovněž Antoine Griezmann a Ousmane Dembélé.

Zprvu to ovšem nevypadalo na velké představení. Barça sice v první čtvrthodině dokázala Errealu zatlačit, ale k žádné velké šanci to nevedlo. Tu měl naopak domácí Isak po chybě de Jonga ve 24. minutě, naštěstí ter Stegen jeho střelu vyrazil.

Ve 37. minutě tak mohl poslat Griezmann do vedení Barcelonu, když dorážel střelu Dembélého. A jelikož Isak svou další střeleckou příležitost – tentokrát po špatné ter Stegenově rozehrávce – nevyužil, ještě do konce poločasu blaugranas své vedení zdvojnásobili. Messi krásně využil náběhu Desta a ten z pravé strany zakončil bravurně.

Že se Csaplárova past konat nebude, bylo jasné už zkraje druhé půle. Důrazný Dest v 53. minutě našel Albův centr a Barcelona rázem vedla už 0:3. Za další tři minuty Busquets nádherným pasem přes půlku hřiště vybídl Messiho a ten se rovněž nemýlil, 0:4.

Videorozhodčí pak anuloval gól Dembélého pro těsný ofsajd, avšak rychlonohý Francouz se nenechal odradit a v 71. minutě se po další pěkné akci umístěnou přízemní ranou zapsal mezi střelce také on – a zcela zaslouženě. V 77. pak zasloužený gól vsítil i domácí Barrenetxea a opět se jednalo o skvělý fotbalový moment.

Zlatým hřebem ale byla až 89. minuta. Messi uvolnil Albu, ten si narazil s Puigem a vrátil balon Messimu, jenž milimetrovou střelou upravil na konečných 1:6.

Přehled utkání

21. března 2021, 21:00 Anoeta Stadium, San Sebastián Digi Sport 2

Real Sociedad

1 : 6 José Luis Munuera Montero

FC Barcelona

Zubimendi 9'
  27' Busquets
  37' Griezmann
  43' Dest (A - Messi)
  53' Dest
  56' Messi (A - Busquets)
  71' Dembélé (A - Moriba)
Barrenetxea 77'
Zubeldia 79'
  88' Braithwaite
  89' Messi (A - Alba)