Real Sociedad - FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Real Sociedad - FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Nedeľa večer priniesla dokonalé zakončenie príjemného víkendu. To, čo som videl počas zápasu nášho tímu sa nedá nazvať inak, ako rozprávka. Až neuveriteľným spôsobom dokázali naši hráči spojiť do jedného celku niekoľko detských príbehov. Počas zápasu sa mihli v dejovej línii pasáže z Malého princa (premeny snov na realitu), videl som náznaky z kedysi kompletne sledovaného Matelka (Malý televízny kolotoč) a dokonca aj z Macka Uška (,,Huncút som a rád sa hrám...").

Kolotoč nebol malý, bol obrovský a krútil sa extrémne rýchlo. Domáci sa na ňom vozili a vozili a nakoniec sa im krútili hlavy tak, že nimi bezmocne krútili nechápajúc, aké tornádo sa prehnalo ich nádherným štadiónom spievajúc si detskú hymnu práve z rozprávky o malom hravom medvedíkovi. Barça sa zabávala, hrala a trestala. Ponúkli sme neuveriteľne pestrú zmes krátkych kombinácií, neskutočný pohyb bez lopty s agresívnym tlakom na rozohrávku domácich. Hráči behali a ponúkali sa na prihrávku. Menili si miesta a otáčali hru v nečakaných momentoch a smeroch. Barca bola skvelá, presná, dynamická, bojujúca. Dominovala tak, ako zvykla dominovať za „starých“ čias počas éry legendárneho trénera Guardiolu. Pestrá mozaika nádherných akcií priniesla ešte krajšie góly. Prihrávka Busquetsa na Messiho bolo počítačom riadená a naprogramovaná na milimeter presne. To by som mohol pozerať dookola. Kombinácia pred piatym gólom? Nenormálne, určite nie bežné. Domáca obrana bola rozobraná na maličké súčiastky a len dobrý opravár to ešte poskladá do pôvodného stavu. Dva góly skvelého Desta? Únik Albu popri domácom obrancovi? Neúnavná snaha Dembélé o strelenie gólu končiaca zaslúženou oslavou?

Kristepane, to ani nie je možné, ako sme hrali. Ak to porovnám s jeseňou, nechce sa mi veriť, ako sme sa zdvihli. Z mužstva ide energia, sila, emócia. A zachytila aj mňa. Naplno, krásne, celého. Vôbec sa za to nehanbím, teším sa. Chcem si to vychutnať naplno.

Barça, v nedeľu večer si bola úžasná.

 

Základná zostava:ter Stegen: 9

Vynikajúcim zákrokom napravil svoje individuálne zaváhanie pri rozohrávke. Tesne predtým výborne zachoval chladnú hlavu a ustál súboj zoči-voči s domácim útočníkom. Bol to iste jeden z kľúčových momentov zápasu za stavu 0-0. Potom koncert v hre nohami. Presný, pokojný, vyrovnaný. Všetko bolo tak, ako malo byť.de Jong: 8

Perfektná rozohrávka, sila v osobných súbojoch. Napriek tomu si dával obrovský pozor na zbytočnú chybu. Málo fauloval, smerom dopredu vyvážal loptu buď jej vedením, alebo krátkou rýchlou kombináciou so spoluhráčmi. Perfektná pozičná spolupráca s Busquetsom, miesta si menili bez chybičky. Veľmi dobrý výkon.Lenglet: 8

Pokračujú slušné výkony stopéra. Pôsobil znovu veľmi sústredene a pokojne na lopte. V prípade ťažkého momentu nehľadal až do poslednej chvíle kreatívne riešenie, bez rozpakov zahral dlhú loptu na istotu. V obrane dôrazný, skoro vôbec nefauloval.Mingueza: 8

Aktívny aj smerom dopredu, čo je jeho veľká devíza. Tvrdý a dôrazný. Vo vzduchu dominantný. Inteligentné riešenia aj v ťažkých situáciách. Výborný na lopte, perfektne si rozumel s pravým obrancom. Pozoruhodný vývoj mladého talentu pokračuje.Alba: 10

Dokonalý prejav krajného obrancu po prvé. Po čiare lietal hore – dole v ťažko predvídateľných vlnách. Presne dokázal vystihnúť moment buď na únik, prípadne na otočenie akcie smerom na druhú stranu. Pozícia vyššie v strede ihriska je mu ušitá vyslovene na mieru. Vpredu ponúkal tradičné riešenia prihrávkami do druhej línie, ale po skvelých únikoch okolo bezmocných obrancov neschopných akokoľvek reagovať dokázal prihrávať aj priamo „do ohňa“. Celkovo tri asistencie potvrdzujú aktuálne skvelú formu hráča.Dest: 10

Dokonalý prejav krajného obrancu po druhé. Po mierne rozpačitom úvode si dovolil tak trochu tancom s loptou povláčiť domácich obrancov na svojom chrbte. Rozhodca nereagoval a to hráča naštartovalo k špičkovému výkonu. Ten bol plný neskutočnej živelnosti a dynamiky. Silou v osobných súbojoch. Rýchlosťou v nábehoch. Skvele načasovaným pohybom do uvoľneného priestoru. Ochotou nabehnúť si až na hrot v prípade potreby. To všetko mu prinieslo krásne dva góly a odo mňa plný počet bodov. Skvelý výkon, parádny, svetový.Busquets: 10

Veterán naplno rozbalil svoje umenie. Koľkýkrát po sebe už? Hral vo veľmi dobrej fyzickej forme. Skvele sa pohyboval. Štandardne vynikajúco pracoval s priestorom. Kolmicami zrýchľoval hru. Vyžíval sa v krátkych kombináciách na jeden dotyk. Otáčal hru tak, že domáci ani netušili, ktorým smerom sa vlastne majú vo formácii pohybovať. Trúfam si povedať, že sám legendárny hráč odčerpal súperovi 60-70% síl nútiac ho na prudké a časté zmeny pohybu. Ponúkol tiež vysokú odolnosť v súbojoch. No a bonbónikom bola prihrávka na Messiho letiaceho k bráne súpera. K tej netreba žiadny komentár. Pustil som si ju dnes ešte osem krát. Neskutočná, dokonalá, svetová.Pedri: 7

Zodpovedný výkon plný pohybu a tvrdej práce. Nič si nezľahčoval, vracal sa zodpovedne do defenzívy a okamžite dokázal prepnúť do útočenia. V kombináciách presný a istý. Ale trochu v tieni vedľa neho hrajúceho DM-ka.Griezmann: 8

Hráč získal nesmierne veľa lôpt. Bojoval počas celého pobytu na ihrisku. Zrážal sa v súbojoch, agresívne atakoval rozohrávku. Neustále sa pohyboval po celej šírke plochy a ponúkal sa na previazanie rozohrávky krátkymi narážačkami. Gól strelil po dôslednom sledovaní lopty a hry. Vynikajúci mentálne, inteligentné riešenia pri zakladaní útokov po zisku lopty.Messi: 10

Všetko robil tak, ako robiť mal. A ako robiť vie. Jazdil, atakoval, útočil. Prihrával do šancí, vysúval spoluhráčov, zakončoval. S obrovskou ľahkosťou strelil dva góly. V tejto forme bol nezastaviteľný. Úsmev na tvári svedčil o dobrom rozpoložení kapitána. Aj mentálne sa mi zdal dôslednejší, mladíci okolo neho sú neustále povzbudzovaní. Skvelý, skoro dokonalý výkon.

 

Dembélé: 8

Ferrari si to viackrát šinulo maximálnou rýchlosťou. Raz ho veru aj namerali a pokutou bol zvláštny milimetrový odpískaný ofsajd. Našťastie ho to nedeprimovalo, naopak. Pomstu si vychutnal naplno, keď sa výborne individuálne presadil cez staticky pôsobiacich obrancoch. Bolo ich spolu päť, na nášho útočníka to ale nestačilo. Krásny únik, krásne zakončenie. A zaslúžené. V zápase pracoval tvrdo, napádal vo vysokej rýchlosti a nútil domácich odkopávať loptu. Ponúkal sa do kombinácie, pohybom na hrane postavenia mimo hry trhal domácu obrannú líniu.Striedajúci hráči:

 

Puig: -

Krátky čas na hodnotenie, hoci výborne zrýchlil hru kolmou prihrávkou pred našim posledným gólom vysúvajúc tak Albu do finálnej fázy akcie za chrbát obrany.Moriba: 7

Nesmierne pracovitý a pohyblivý. Podal solídny výkon. Dokázal loptu podržať, dovolil si aj kľučku v súboji jeden – jeden. Ponúkal sa do kombinácie. Cenné minúty v euforickom momente zápasu. Skvelé pre emócie a sebavedomie.Araújo: 7

Po zranení postupne naberá potrebné minúty. Pracoval dôsledne, v súbojoch si poradil. Možno príliš dlho cúval pred strelcom gólu. Ale za stavu 0:5 to až tak nevadí. Hráč si to pri jeho inteligencii určite spracuje a poučí sa.Braithwaite: -

Krátky čas na hodnotenie. Aj keď žltú kartu inkasovať stihol.Trincão: -

Krátky čas na hodnotenie.Tréner:

 

Koeman: 10

Prekvapil postavením de Jonga od začiatku zápasu do trojčlennej stopérskej zostavy. V zápase sa ale ukázali všetky prednosti hráča pri kreatívnom zakladaní našich útokov. Záloha bez prekvapenia, pracovala vynikajúco ako dobre namazaný stroj. Citlivé pridávanie potrebných minút pre mladých hráčov pokračuje. Tím opäť pôsobil ako tím, fyzicky sme na tom oveľa lepšie. Celé mužstvo je uvoľnenejšie a viac ochotné tvrdo makať na hre a tým aj na výsledku. Práca trénera je pôsobivá. Bola aj v tomto stretnutí.Priemerná známka tímu: 8,57

FCB TOP LINE: Messi + Dest + Alba + Busquets

FCB légia skazy: -Hodnotenie zápasu: 10

Nádherná jazda plná šancí, krásnych gólov, fyzického nasadenia. Vynikajúci tímový výkon podporený ešte lepšími individuálnymi výkonmi. Neuveriteľná efektivita. Skvelý výsledok, skvelý súper prinútený pozerať sa na loptu po väčšinu času z úctivej vzdialenosti. Pohrozili aj domáci, je to vskutku veľmi ťažký súper. Ale v nedeľu večer nemal nárok.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk


Zdroje: foto: football24news.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Čeferin: Barça je tím posledním, kdo mě zkamal

Prezident UEFA Alexandr Čeferin ve svém interview pro 24ur.com zkritizoval prezidenty klubů, kteří se zapojili do projektu Superligy, avšak v případě prezidenta Barcelony Joana Laporty volil mírnější slova: "Zklamali mě všichni, ale Barça je tím posledním. Joan Laporta je prezident teprve dva měsíce, takže toho nemohl moc udělat. A co udělal, tedy že ze zavázal nechat rozhodnutí na členech, bylo chytré rozhodnutí. Mluvil jsem s ním dvakrát nebo třikrát a bylo jasné, že je pod velkým tlakem kvůli ekonomické situaci klubu... Podle mě Superliga nikdy neexistovala. Byl to pokus bohatých lidí o vytvoření nerealistické soutěže."


Pro Braithwaita možná sezona skončila

Martin Braithwaite si na tréninku vyvrtnul pravý kotník a chybět má až několik týdnů, tedy pro něj sezona možná skočila.


Messi chce riešiť prípadnú novú zmluvu až po sezóne

COPE informuje, že Lionel Messi mal požiadať svojho otca a zároveň agenta spolu s prezidentom Joanom Laportom, aby sa prípadné predĺženie kontraktu riešilo až po sezóne - chce sa totižto výhradne sústrediť na boj o ligový titul.


Zbývající zápasy v lize

Ztráta Realu Madrid proti Getafe znamená, že má Barcelona ligu opět ve vlastních rukou. Souhrn zbývajících zápasů aspirantů na titul si můžete prohlédnout zde.


Umtiti do Zenitu?

Barcelona se prý bude na konci sezony snažit zpeněžit Samuela Umtitiho. Vážným zájemcem je Zenit Petrohrad a francouzský obránce má údajně nabídky i z jiných klubů.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 70
2. Club Atlético de Madrid 70
3. Sevilla FC 67
4. FC Barcelona 65
5. Real Betis Balompié 49
6. Villarreal CF 49
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 23
2. Antoine Griezmann 8
3. Ousmane Dembélé 5
4. Ansu Fati 4
5. Jordi Alba 3
6. Frenkie de Jong 3
7. Trincão 3
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat