Real Sociedad - FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Neľutujem ani minútu z tohto zápasu. Neľutujem ani náhodou, že som ostal dlho hore a ráno som sa o 5:00 ledva vyhrabal z postele a celý deň som sa následne potácal ako mátoha.

Pretože som videl veľmi zaujímavý zápas medzi dvomi výbornými tímami. Pretože obidva tieto tímy sa riadne a športovo popasovali o postup do finále SUPERPOHÁRA 2021.

Zápas mal z môjho pohľadu veľmi vysoké tempo a hra sa prelievala z jednej strany na druhú v pravidelných intervaloch. Raz sme dominovali my, raz súper. V určovaní vývoja sa striedali v takých zaujímavých časových úsekoch obaja protivníci. Možno mierne navrch sme herne mali my, súper na druhej strane ponúkol také čistejšie príležitosti. Získali sme nesmierne veľkú výhodu strelením prvého gólu a trúfam si povedať, že pokiaľ by sme neinkasovali z penalty po náhodnej ruke v pokutovom území, tak by sme dokázali v tomto zápase domácich udržať na nule v počte strelených gólov a zvíťazili by sme v riadnom hracom čase.

Predĺženie ponúklo tiež kvalitné predstavenie vo vysokom tempe a bez akéhokoľvek špekulovania, či kalkulácií. Oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nakoniec museli predsa len rozhodnúť pokutové kopy, v ktorých pevnejšie nervy mali naši hráči.

V zápase sa mi páčil výkon de Jonga, ktorý sa síce 20 minút zahrieval do prevádzkovej teploty, ale potom predviedol špičkový výkon okorenený krásnym gólom. Slušne zahrali opäť Griezmann a Dembélé. Presvedčivú formu predviedol už v druhom zápase za sebou Busquets. No a najlepším v našom drese bol bez akejkoľvek debaty ter Stegen, ktorý v riadnej hracej dobe a v predĺžení zvládol niekoľko extrémne náročných situácií a výkon vyšperkoval v penaltovom rozuzlení.

Citeľne chýbal (v aktuálnej forme hrajúci) Messi, ktorý by z najväčšou pravdepodobnosťou tých niekoľko zaujímavých protiútokov vyriešil lepšie, teda gólovo.

Hráme finále, máme šancu na prvú trofej v tejto sezóne. Súperom nebude očakávaný Real Madrid, ten svoje semifinále nezvládol. Budem trochu škodoradostný, veď to patrí k tomu: TAK IM TREBA!

A teraz s pokorou a úctou k finálovému súperovi, ktorým je Athletic Club Bilbao, si želám krásnu výhru a pohár nad hlavami našich hráčov.

Základná zostava:

ter Stegen: 10

Viac sa dať nedá, hoci by som rád. Dokonalý výkon. Ani jedna chybička. Perfektná práca s loptou pod tlakom. Priam neuveriteľné zákroky, pričom vytlačenie lopty na tyč tesne pred koncom predĺženia bolo kľúčové. Pokutové kopy zvládol bravúrne. Niet, čo by sa dalo dodať. Svetový.

Mingueza: 7

Nehral na svojom primárnom stopérskom poste, napriek tomu si na našej pravej strane obrany v podstate poradil. Ruval sa so súpermi a bojoval s obrovským nasadením. Ukázal kvalitu a ochotu, nenechal sa znechutiť ani drobnými chybami. Aj pri hre smerom dopredu si dával pozor hlavne na obrannú činnosť.

Araújo: 8

Luxusná rýchlosť, pre mňa až nepochopiteľná. A nie len tú absolútnu ukázal fanúšikom. Jeho štart na loptu, či do súboja bol aj v tomto zápase v jeho podaní excelentný, čo je vzhľadom na takú horu svalstva a tomu prislúchajúcu hmotnosť málokedy vídané. Skvele pozične, vynikajúco vo vzduchu. Iste, ukáže sa občas nedostatok, ale to je na tak ťažkej pozícii normálne. Bol dominantný, tvrdý a dôrazný.

Lenglet: 8

Tiež sa so svojou úlohou popasoval skvelým spôsobom. Dôrazne pristupoval k protihráčom a v tvrdých súbojoch sa mu darilo s minimom faulov. Dobre pracoval v kombinácii pri rozohrávke a presne sa dopĺňal so spoluhráčom v stopérskej dvojici. Spokojnosť.

Alba: 6

Slabšie to bolo smerom dopredu, kde sa nedokázal presadiť svojim typickým spôsobom. A ak aj áno, centre tentokrát nedokázali nájsť spoluhráčov. Chyboval aj pri obrannej činnosti, keď hlavne v predĺžení mu súper viackrát dokázal zamotať hlavu a ujsť. Slabší výkon.

Busquets: 9

Hm, že by sa ešte prebral? Po kritike (zaslúženej) za výkony v predchádzajúcich zápasoch sa už v druhom po sebe ukázal vo výbornom svetle. Predviedol skvelú pozičnú hru, stál v drvivej väčšine prípadov presne tam, kde stáť mal. Neuveriteľne inteligentne čítal hru a skvelým predvídaním vyvážil nedostatky v rýchlosti. Získal množstvo lôpt od súpera a veľmi presne kombinoval. V prevažnej miere dokázal správne vyhodnotiť, kam presne má prihrávka smerovať pri zvážení prípadných rizík. Vynikajúci, starý dobrý kapitán.

de Jong: 9

Veru by som mu dal bez problému aj desinu. Ale predsa len, tá penalta spôsobená a tá nepremenená v rozstrele mu ten jeden bod potrebný na plné bodové hodnotenie zobrali. Snáď to prežije a nebude mať z toho bolehlav. Prvých 20 minút bolo takých, ako to správne napísať, zahrievacích, Ale potom začal driapať trávnik a jazdil plnou parou hore-dole, doprava-doľava. Vozil loptu, kombinoval. Atakoval rozohrávku, púšťal sa do tvrdých súbojov. Odohral naozaj veľký zápas, tvrdo si ho odpracoval. Dôrazný, výrazný hráč. Zakončenie v akrobatickej polohe, pri ktorej by som si pravdepodobne zlomil aspoň šesť kostí vrátane chrbtice, mu prinieslo krásny gól po krásnej akcii. Lahôdka.

Pedri: 8

Zaujímavý hráč znovu presvedčil. Výborne pracoval počas celého pobytu v zápase. Striedal úplne vyšťavený, keď naozaj viditeľne odovzdal tímu všetky svoje sily. Správnym spôsobom dokázal kombinovať, výborne (ako nakoniec vždy) sa ponúkal na prihrávku. Aktívne sa zapájal do atakovania pri rozohrávke a dokázal sa včas vrátiť aj do obrany v prípade potreby. Veľmi presvedčivé, veľmi dobré. Dal to jednoducho na Pedriho.

Dembélé: 7

Páčil sa mi jeho ťah. Páčila sa mi jeho práca s loptou. Páčila sa mi jeho angažovanosť pri obrannej činnosti. Páčila sa mi jeho snaha o streľbu. Páčila sa mi jeho schopnosť byť nečitateľným hráčom. Páčila sa mi jeho schopnosť prinútiť súpera obetovať na jeho bránenie viac ako jedného hráča. Ale nepáčilo sa mi jeho zakončenie. Slabučké a málo presné strely. Hlavne protiútok v predĺžení mal určite skončiť inak, ako skončil. Pozitívom je jeho kondícia, zvládol extrémnu porciu, nezranil sa a aj v predĺžení dokázal šprintovať. Penaltu premenil s prehľadom.

Griezmann: 7

Chvíľu som uvažoval aj nad osmičkou, ale nakoniec prevážila penalta zahraná nesmierne razantne a rozhodne. Škoda len, že lopta letiaca snáď ešte doteraz niekam na obežnú dráhu našej planéty neskončila tam, kde skončiť mala. To bol ale asi jediný vážny nedostatok v hre mušketiera. Inak celkom slušne kombinoval a asistencia na náš gól bola krásnou ukážkou hry so zdvihnutou hlavou. Hráč ukázal skvelú jemnú techniku a na krátku vzdialenosť dokázal prihrať na priame zakončenie. Výborne pracoval smerom dozadu, dokázal vyviezť loptu do bezpečnej zóny. Slušné, príjemné. Žeby predsa len bolo lepších tých osem?

Braithwaite: 6

Nepresvedčil ma úplne. Výborne vysunul spoluhráča tesne pred gólom a tak si zaslúži pochvalu za asistenciu, ale to bolo asi všetko. Dlhé prihrávky od brankára podržať nedokázal, lopty sa pomerne často vracali pri občasnom tlaku súpera naspäť. Do kombinácie sa tiež príliš použiť nedal, technické nedostatky boli aj tentokrát okaté. Určite bojoval, čo mu sily stačili. Určite sa snažil. Ale pre mňa to bolo málo.

Striedajúci hráči:

Firpo: -

Krátky čas na hodnotenie.

Pjanić: 7

Trochu kombinoval, trochu pobehal, trochu bojoval. Nahradil kapitána a hoci výkon nebol rovnaký, svoju úlohu splnil. Bonusom bol chladnokrvne premenený pokutový kop.

Puig: 7

Diviak vymenil unaveného spoluhráča a predviedol všetky silné stránky svojho živelného prejavu. Snažil sa o kolmú hru, zrýchľoval akcie a ponúkal sa do kombinácie. Spoluhráči ale boli buď unavení (tí, čo hrali od začiatku), alebo tak trochu neschopní (Trincão). Premenením penalty v rozstrele rozhodol o našom postupe do finále. V stredu, v zápase pohára, si ho viem predstaviť v základnej zostave. Inokedy, samozrejme, tiež. Mimochodom, zdalo sa to iba mne, že sa s ním spoluhráči príliš netešili po rozhodujúcom momente zápasu?

Trincão: 5

Čo s ním? Pokakaný. Vyplašený. Bez emócie počas hry. Nesporné technické danosti nedokázal využiť. Nebojoval. Strácal sa v priestore. Neviem, ako ho inak hodnotiť. Niekedy mám pocit že na ňom sedím. Že mám na neho zvláštne nároky. Ale potom sa pozriem na jeho výkon ešte raz a neviem tam nájsť skoro žiadne pozitívum okrem modernej briadky...

Tréner:

Koeman: 8

Priviedol mužstvo do finále. Základnú zostavu pri absencii Messiho a kopy ostatných zranených hráčov inak poskladať ani nemohol. Striedal neskoro, ale vzhľadom na hrozbu predĺženia správne. Niet mu teda čo vyčítať, niet mu ale ani čo závidieť. Varí dobre, hoci veľa ingrediencií je momentálne nedostupných.

Priemerná známka tímu: 8,27

FCB TOP LINE: de Jong + Busquets + ter Stegen

FCB légia skazy: Trincão

Hodnotenie zápasu: 10

Výborné tempo od začiatku až do konca. Veľa šancí, výborný brankár na našej strane a vychýlená muška na našej strane. Skvelé individuálne výkony na oboch stranách barikád. Presný rozhodca. Dráma správne vyvrcholila až na konci a vyvrcholila správnym spôsobom pre nás. Sme vo finále!

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?