FC Barcelona 1:2 Celta Vigo

Předposlední zápas letošní sezony LaLigy Barcelona odehrála na domácí půdě proti Celtě Vigo. Katalánci i přes výraznější držení míče a větší počet šancí proti efektivnímu soupeři padli a již prakticky ztracenému titulu dali nadobro sbohem.

V prvních minutách utkání se toho moc nedělo. O první střelu se pokusil v sedmé minutě Pedri, letěla však úplně mimo bránu. V desáté minutě se ve velké šanci ocitl Antoine Griezmann, brankář hostí však jeho střelu z úhlu vykryl. V patnácté minutě se podařil Dembélému skvělý průnik do vápna, s jeho slabší střelou si však brankář hravě poradil. O dvě minuty později měl pěkný pokus Messi, branku však těsně přestřelil.

První gól utkání přišel ve 28. minutě, kdy se po parádní přihrávce Busquetse trefil nehlídaný Messi hlavou. Ve 38. minutě dorovnali domácí, když se zpoza vápna přes stínícího Piquého trefil Santi Mina. Jednalo se o první střelu hostí, která rovnou skončila gólem. Do konce první půle se již nic zásadního nestalo a do kabin se šlo i přes výraznou převahu domácích za nerozhodnutého stavu.

Ani úvod druhé půle zápasu toho mnoho nepřinesl, i když hru domácích trochu oživil střídající Puig. První velká šance přišla v 54. minutě, kdy Dembélé centroval, gólman míč vyrazil k Puigovi, tomu se však nepodařilo vystřelit a následný pokus Moriby mířil nad branku. V 61. minutě zahodil po rohovém kopu obrovskou šanci Ronald Araújo. V následujících minutách si domácí vytvářeli gólové příležitosti, žádná z nich však neskončila v síti.

V 77. minutě se Messimu podařil krásný průnik do vápna, jeho přihrávka však nenašla adresáta. Další šance přišla v 81. minutě, Alba po přihrávce Messiho však pálil nepřesně. Po faulu Lengleta a jeho vyloučení měli hosté šanci z trestného kopu, nebezpečný centr však díky zásahu ter Stegena neskončil v síti.

Velká šance domácích přišla v 87. minutě, Braithwaite však po přízemní přihrávce Alby minul branku. Neproměněné šance domácích potrestali hosté gólem v 89. minutě, který vstřelil Santi Mina poté, co se míč odrazil od tyče. V poslední minutě utkání ještě míč ve vápně potáhl Messi, vyrovnávací gól však nepadl a Barcelona prohrála předposlední utkání LaLigy 1:2.

16. května 2021, 18:30 Camp Nou, Barcelona Digi Sport 3

1 : 2 Ricardo de Burgos Bengoetxea

Celta Vigo

Messi (A - Busquets) 28'
  38' Santi Mina (A - Aspas)