Sevilla FC 0:2 FC Barcelona

Barcelona si po gólech Ousmana Dembélého a Lionela Messiho připsala cenné a zasloužené vítězství na hřišti Sevilly. Bohužel za cenu zranění Pedriho a Ronalda Araúja.

Trenér Koeman rozehrál taktické šachy, když sestavu rozestavil ve formaci 3-1-4-2. Posílení defenzivy se Barceloně vyplatilo, jelikož soupeře za celý poločas k ničemu nepustila – domácí Sevilla nedokázala ani jednou vystřelit. Obraz hry ovšem žádnému ofenzivnímu představení nenapomáhal, jak je na Pizjuánu zvykem. Většinou se bojovalo o střední třetinu hřiště a množství nepřesností a faulů nutilo sudího Hernándeze opakovaně tasit žlutou kartu.

Nicméně blaugranas si na rozdíl od rojiblancos alespoň něco v ofenzivě vytvořili. V úvodu zahrozil dvakrát De Jong, avšak nedočkal se přesné přihrávky. První střelu na bránu vyslal Dembélé z brejku ve 22. minutě. Po něm se brankáře Bona snažil překvapit Messi ze standardní situace. A do třetice se Barcelona dočkala gólového úspěchu: Messi kolmicí od půlící čáry poslal do úniku Dembélého, který zakončil s přehledem.

Z poločasu zbývala ještě čtvrthodina, ale přibývaly už jen zmíněné žluté karty. Do šaten tedy odcházela Barcelona v lepší náladě.

Od druhého poločasu už Sevilla chtěla více hrát fotbal, což ovšem v 54. minutě vyneslo velkou šanci Barceloně z dalšího protiútoku. Dembélé vybídl k centru De Jonga, který bohužel poslal míč mimo dosah naběhnuvšího Alby.

I nadále měli Katalánci navrch a v 59. minutě dokázali obranu doslova rozebrat, jenže Dest z úhlu napálil pouze tyč. Vzápětí po levé straně opět pláchl Dembélé a vrátil míč na velké vápno Messiho, který rovněž obrovskou šanci zahodil.

To Lengletovi se v 68. minutě ze standardní situace podařilo najít cestu do sítě, ale gól nemohl být uznán pro ofsajd. Krátce poté musel ze hřiště odkulhat Pedri, jehož nahradil další 18letý záložník Moriba. A v 82. minutě, po 15 minutách na trávníku, se na lavičku se zraněním a velkým vztekem vracel také Araújo.

Dvě špatné zprávy alespoň trochu vyvážil Messi, který si v 85. minutě narazil s Moribou, prokličkoval se obranou a protačil balon přes domácího brankáře. Závěr se tedy obešel bez zbytečného drama.

LaLiga - 25. kolo 27. února 2021, 16:15 Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla Digi Sport 1

Sevilla FC

0 : 2 Alejandro José Hernández Hernández

29' Dembélé (A - Messi)