SPORTING CP 0:1 FC BARCELONA

Přestože šancí zas tak málo nebylo, utkání v Lisabonu rozhodl jediný gól a ke všemu zase vlastní. Díky němu si další tři body do skupiny D připsala Barcelona.

Blaugranas vstoupili do zápasu aktivněji, a jelikož Sporting místy chodil napadat dost vysoko, nemuseli se omezovat jen na obvyklé dobývání. A právě do otevřené obrany zakládali své největší šance. Messi ani Suárez se ale během prvního poločasu neprosadili. Argentinec mohl jít už v páté minutě sám na bránu, jenže ho zastavil špatně odpískaný ofsajd. Další střely zneškodnily skluzy obránců, nebo rukavice Ruie Patrícia.

Ačkoliv Sporting žádné vyložené příležitosti neměl, několikrát od nich rozhodně nebyl daleko, za což vděčil zejména Fernandesovi na podhrotu. Také hostující zadáci tak museli občas zasahovat na poslední chvíli – rychlá změna tempa dělala problém hlavně Piquému. Ovšem i on si poradil, takže první poločas skončil bez branek.

Nerozhodný stav nicméně po přestávce dlouho nevydržel. Semedo na pravé straně získal standardku a následná hlavička Suáreze po centru Messiho skončila vlastním gólem, který byl připsán Coatesovi.

V 57. minutě se už schylovalo k pohlednější brance, když Suárez poslal dopředu svého argentinského kolegu, ale jeho záměr skvělým zákrokem překazil Mathieu. Sporting tak stále mohl pomýšlet na srovnání, v čemž ho utvrzovala nepřesná barcelonská rozehrávka. Vytoužená gólová šance přišla v 71. minutě, kdy se v roli zakončovatele opět ocitl Fernandes. Tváří v tvář Ter Stegenovi ale neuspěl.

Sporting se poté ještě zhruba do 80. minuty držel na míči, avšak k ničemu dalšímu se nedostal. Značnou zásluhu na tom měly rychlé návraty Alby a vynikající zákroky Umtitiho. Barça následně zklidnila hru a hledala cestu, jak přidat druhý gól. Nejblíže k tomu měl střídající Paulinho, jenže Patrício jeho střelu díky včasnému vyběhnutí vyrazil.

Acuňa 48'
  49' Coates (vlastní gól)