CoolCamp

Ter Stegen: Budeme se snažit v Neapoli získat pozitivní výsledek a na Camp Nou dokončit práci

Ter Stegen: Budeme se snažit v Neapoli získat pozitivní výsledek a na Camp Nou dokončit práci

Jeden ze dvou předzápasových rozhovorů udělil před odletem do Neapole Marc-André ter Stegen z Barcelony, který pro Mundo Deportivu promluvil nejen o úterním vstupu do osmifinále Ligy mistrů, ale také o adaptaci na styl Quiqueho Setiéna, jeho smlouvě a osobních tématech týkajících se narození jeho dítěte.

Jak se tvůj život změnil od narození tvého prvního potomka?

Hodně. Jako mnoho rodičů jsme byli ve velkém očekávání. Je hodný a my velmi spokojení.

Jde ti přebalování plen?

Ano, neměl jsem s tím doposud problém. Zpočátku mě to trochu úsilí stálo, protože jsem nevěděl, jak na to, ale naštěstí nás to naučili v nemocnici.

Nechává tě žena vyspat, což je pro fotbalistu velice důležité?

Ano, samozřejmě. Má žena teď se spánkem válčí a není to snadné, ale vede si dobře. Chce, abych spal a odpočíval a když nemáme trénink, zapojuji se více já, aby si mohla odpočinout ona.

Stal ses velvyslancem značky Cupra. Řekni nám o tomto novém poslání.

Když jsem se začal zajímat o tuto značku, přišli jsme do jejího sídla, abychom poznali projekt, který pro mě měli připravený. Nejdůležitější věcí pro mě se bylo ztotožnit s něčím a myslím si, že máme hodně společného. Ve všem, co reprezentují, mě přesvědčili a já jsem velmi spokojený a rád, že mohu tuto značku zastupovat.

Jednou z tvých silných stránek je sebedůvěra. Jsi připraven na výzvy v podobě zápasu na Neapoli a El Clásika?

Samo sebou. Velmi věřím v to, co děláme. Čeká nás spousta utkání a my si je chceme všechny užít a být připravení na 100 %, když na ně dojde. Poslední týdny byly zaměřené na adaptaci a teď nás čekají zápasy, které budou velmi důležité. Určitě budeme i trpět, ale fotbal je takový. My se však chceme prezentovat v té nejlepší podobě, abychom mohli vyhrát a čelit takovým duelům.

Další z tvých předností je hra nohama. V zápasech pod Setiénem bylo vidět, že trenér chce zahajovat hru od brankáře a v utkání s Athletikem se spolu s tímto vázal i velký risk. O co tě Setién žádá?

Jednalo se o období adaptace a v každém utkání jsou aspekty, které jde zlepšit. Tento detail se musí napravit, jako tomu bylo v posledním duelu. To si uvědomujeme. Dobré je, že na tom můžeme pracovat a máme dobré výsledky, ale naším záměrem je hrát způsobem, kterým náš kouč vidí fotbal. Přizpůsobuji se tomu, co po nás chce trenér, jako zbytek mých spoluhráčů. Chceme být dobře připravení, abychom si to pak mohli na hřišti užívat.

Po zklamáních v Římě a Liverpoolu vás v úterý čeká zápas na dalším stadionu, kde hodně tlačí fanoušci – San Paolo v Neapoli. Jste mentálně připravení na tuto výzvu v Lize mistrů, která je vaším cílem?

Ano. Každý rok se soustředíme na Ligu mistrů a jde o velmi pěknou soutěž. Všichni doufáme v to, že dojdeme daleko a něčeho dosáhneme, což je extrémně komplikované. Čeká nás měření sil, které bude velice obtížné, ale všichni víme, že ze sebe vydáme to nejlepší, abychom získali dobrý výsledek a pak to dotáhli na Camp Nou. Půjdeme krok za krokem a to nám pomůže.

Víme, že Barcelona se snaží o prodloužení tvé smlouvy? Už začala jednání o novém kontraktu? Jak dlouho se zde vidíš?

Zbývají mi dva roky a spolu s rodinou se tu cítím velmi dobře. Tady jsme doma a záměrem je zůstat. Jednání probíhají, ale pozvolně, jelikož z mé strany není kam spěchat. Velice se soustředím na svou práci. Čekají nás velmi těžké týdny a chceme vyhrávat. Všechno o mém kontraktu nechám na mém agentovi. On se o to stará a o všem mě následně informuje.

 


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV