UD Ibiza – FC Barcelona: Hodnotenie hráčov

UD Ibiza – FC Barcelona: Hodnotenie hráčov

Budem asi hneď na úvod dosť ostrý a vyjadrím jednu z hlavných myšlienok uložených v mojej hlave po včerajšom zápase osemfinále Copa del Rey:


„Dúfam, že už nič tak strašné v podaní tímu neuvidím.“


Pretože od začiatku do konca som mal možnosť sledovať jedno neusporiadané divadlo. Snaha o dominanciu v zálohe nasadením 4 hráčov nepriniesla kvôli slabučkým individuálnym výkonom žiadny efekt. Naopak, nedostatočne početná obrana (3 hráči) nestačila s chaoticky pobehujúcimi súpermi držať krok. Iste, držanie lopty hralo v náš prospech, lenže odohrávalo sa hlboko na našej polovici, extrémne ďaleko od miest, kde sme hrať chceli. V prvom polčase sme ani jeden jediný raz nevystrelili smerom na bránu domáceho treťoligistu. To naozaj na nás stačí behať a hrať agresívne? Premotivovaní hráči Ibizy nás dokázali po väčšinu zápasu držať absolútne na dištanc. Z prvej šance strelili gól a vliali si do žíl elixír plný energie a túžby po zdolaní veľkého rivala. A veľký rival? Zosypal sa a dosť veľa hráčov si mohlo uvedomiť, že mať talent nestačí. Že k talentu treba pridať aj obrovskú porciu nasadenia a fyzickej odolnosti. Podali sme hanebný výkon a len fyzické odpadnutie domácich v poslednej tretine zápasu nám dopomohlo v postupu. Pretože výhra to určite nebola…


Základná zostava:


Neto: 4


Jeden z mála hráčov nášho tímu, ktorého výkon znesie aspoň aké-také kritérium. Pri góle nemal šancu zasiahnuť. Pri druhej šanci domácich mu pomohla tyč a následnú dorážku zlikvidoval skvelým spôsobom.


Roberto: 2


V trojčlennej obrane odovzdal asi všetky sily. Na čokoľvek iné, ako hlboký podpriemer to tentokrát nestačilo. Napriek tomu patril, paradoxne, k našim lepším hráčom. Dopredu sa nedostal ani náhodou, vzadu hra na istotu. Nekapitánsky výkon. Vodcom nebol.


Lenglet: 2


Bojoval zo všetkých síl. To mu uprieť nemožno. Ale príliš veľa faulov v súbojoch. Niekoľkokrát trafil súpera lakťom. Nedokázal vyvážať loptu a urobiť tak prečíslenie. Pri štandardkách sa takisto nepresadil. Veľmi slabé. Vzhľadom na svoju kvalitu a vek mal byť jedným z ťahúňov tímu.


Firpo: 1


Najslabší hráč na ihrisku v našom drese a možno aj celkove. Nedokázal sa presadiť smerom dopredu a nepomohol ani smerom dozadu. Po jeho strane sa domácim darilo celkom slušne prechádzať a skúšať centre. Síce na náhodu, ale aj tak. Veľmi slabý výkon.


Puig: 1


V chlapcovi je nesmierne veľa talentu, včera ho ale ani trochu neukázal. Vo fyzických súbojoch neuspel, nemá na to predpoklady. V medzihre, kde by mohol a mal využívať svoj prehľad a techniku, robil chyby a nepresne prihrával. Ako keby to na neho bolo prirýchle. Zápas mu nevyšiel a jeho striedanie sa žiadalo skôr.


De Jong: 4


Veľké nasadenie a snaha. Škoda, že ostal osamotený a po občasnom prechode caz línie súpera nemal s kým hrať. Kolegovia v zálohe mu nepomohli ani pohybom, ani ponukovou činnosťou. Vynikajúco naservíroval loptu do behu Griezmannovi pred našim vyrovnávajúcim gólom. Asi náš najlepší hráč v zápase.


Rakitič: 1


Prvýkrát som si ho všimol (a nebolo to kvôli strašidelnej kamere) až pri prvej strele nášho tímu v 70-tej minúte. Druhýkrát v minúte 81. pri jeho striedaní. To je veru na hráča jeho mena primálo. Bieda, slabota, nič.


Semedo: 1


Ak sa chcel v tomto stretnutí pravý obranca ukázať a predviesť pred novým trénerom, veru mu to nevyšlo. Napriek tomu, že mal prácu tak trochu uľahčenú svojim nasadením do záložného priestoru, nepredviedol absolútne nič. Smerom dopredu asi len jeden nábeh za celý zápas, dozadu tej práce až toľko nebolo. Kombinačne slabé, individuálne sa takisto nepresadil. Neviditeľný. A vrcholom biedy bol škaredý faul – jasne úmyselné kopnutie do súpera. Bez ohľadu na tvrdosť domácich si takéto niečo hráč FC Barcelona dovoliť nemôže.


Griezmann: 3


Celý zápas to bola nulová viditeľnosť z hľadiska kamery, ale ani tá najlepšia z najlepších by asi nedokázala objaviť neviditeľného hráča. Našťastie svoje, klubové a aj moje osobne dokázal premeniť obidve šance v gól a zvýšiť sebe známku o 2 body, klubu zabezpečiť postup a mne aspoň aký-taký spánok.


Pérez: 1


Ďalší z talentov. Ďalší, ktorý sa v tomto zápase nepresadil. Vzhľadom na mladosť a neskúsenosť nemal byť ťahúňom, ale aspoň občas sa mu niečo mohlo podariť. Ak by sa pokúšal. Lenže ani jeden-jeden, ani kombinačne, ani nábehy za obranu. Nič.


Fati: 3


Zo začiatku totálne bieda a zapadnutie do šede celého mužstva. Neskôr, prevažne v druhom polčase si napravil reputáciu a z jeho akcií začalo sršať aké-také nebezpečenstvo. Vychádzali mu úniky po čiare, celkom dobre začal kombinovať hlavne s De Jongom a Arthurom. Po jednom z únikov sa mala pískať jednoznačne penalta. Jeden z lepších hráčov.


Striedajúci hráči:


Alba: 3


Vniesol potrebnú dynamiku a aj trochu pokoja. Ľavá strana začala byť nebezpečná a asistencia na víťazný gól potešila oko.


Vidal: 2


Upokojil hru a priniesol potrebný dôraz a fyzickú silu.


Arthur: 4


Hneď po príchode dokázal upokojiť príliš rozlietanú a nesúrodú hru zálohy. Podržal loptu, urobil tak potrebnú medzihru bez chaotického prihrávania si bez ladu a skladu. Do rozbehnutého zápasu vstúpil výborne a má obrovský vplyv na výhre.


Tréner:


Quique Setién: 2


Uvažoval som aj nad známkou 1, ale nakoniec som sa rozhodol takto. Lebo sa odvážil od začiatku nastúpiť s mladými hráčmi a riskol základné rozostavenie 3-4-3. Drzhá vec je, že sme v ňom totálne vyhoreli a to mu, naopak, vyčítam. Pretože ak sme chceli hrať na troch obrancov, mali to byť kvalitou iní hráči a určite v tej trojici mali byť dvaja stopéri s potrebnými návykmi brániť skôr stred, ako čiaru. Druhá vec, ktorú trénerovi vyčítam je nereagovanie na fyzickú dominanciu domácich v stredovej zóne, keď našich hráčov doslova valcovali. Do hry sa určite od začiatku druhého polčasu pýtali silnejšie a odolnejšie typy hráčov – Vidal a Arthur. Snáď by sme otočili skôr a zápas dohrali v pokoji.


FCB TOP LINE: De Jong, Griezmann


FCB légia skazy: Puig, Rakitič, Semedo, Firpo, Pérez


Hodnotenie zápasu: 1


Slabučké predstavenie od hostí. Totálne nasadenie domácich. Vrátane fyzického dohrávania súbojov, nekonečnej snahy o presing. Faul za faulom, kontakt za kontaktom. Nuda v stredovej zóne ihriska. Umelý trávnik na takomto fóre? Zvláštny odskok lopty, spomaľovanie jej pohybu. Zápas z povinnosti.


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 


Peter Maďar


megabarca.sk


Zdroje: zdroj foto: bfn.caKomentáře

Tomas397
Člen fanklubu (neaktivní)

Ja jsem teda nevidel cely zapas,ale ve vetsine s tebou souhlasim a diky za cteni!smiley

24.01.2020, 22:37

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Pedri out na dva týdny

Podle prvotních informací od deníku Sport má Pedri problémy s levým lýtkem, které mu znemožní nastoupit minimálně dva týdny. Zato Araújo by měl být už příští zápas připraven.


Messi jednu kartu od stopky

Lionel Messi dnes přidal na své konto čtvrtou žlutou kartu v lize a je tedy jednu kartu od jednozápasové stopky. Logickým krokem by tedy bylo vykartovat se v příštím kole proti Osasuně, protože by pak přišel o domácí zápas s Huescou.


Pedri a Araújo zraněni

Pedri si ze zápasu proti Seville odnesl svalové zranění a nedohráli ani Ronald Araújo, který rovněž opouštěl hřiště s bolestmi. Gerard Piqué sice rovněž střídal, ale v rozhovoru uvedl, že to nebylo z důvodu zranění.


Haaland a Mbappé v Barceloně? Je to naprosto možné, tvrdí Freixa

Prezidentský kandidát Toni Freixa slibuje hvězdné posily a vyloučen podle něj nejsou ani Erling Haaland či Kylian Mbappé. "Máme dohodu s investorem, který by do klubu přinesl 250 milionů eur. V sezóně 2021/2022 přivedeme tři hvězdy – dvě do útoku a jednu do obrany...  Haaland a Mbappé? Je to naprosto reálné. To Barça musí dělat – přivádět rozdílové hráče," prohlásil Feixa. 


Suárez neodešel zadarmo

Podle deníku 'Sport' přestup Luise Suáreze do Atlética Madrid přece jen nebyl úplně zdarma. Barça už vyinkasovala sedm milionů eur za samotný transfer a 20 odehraných zápasů v novém působišti. Na další dva miliony si Katalánci přijdou, pokud Atlético postoupí do čtvrtfinále Ligy mistrů, a stejný bonus se týká i příští sezony.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Club Atlético de Madrid 58
2. FC Barcelona 53
3. Real Madrid CF 53
4. Sevilla FC 48
5. Real Sociedad de Fútbol 42
6. Real Betis Balompié 39
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Antoine Griezmann 6
3. Ansu Fati 4
4. Ousmane Dembélé 3
5. Frenkie de Jong 3
6. Trincão 3
7. Philippe Coutinho 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat