UE Cornellà 0:2(pp) FC Barcelona

Barceloně se podařilo probojovat osmifinále Copa del Rey, i když se proti týmu z třetí nejvyšší španělské fotbalové soutěže na umělém povrchu trápila a rozhodovat muselo až prodloužení. Během devadesáti minut neproměnili penaltu Miralem Pjanić a Ousmane Démbélé. Druhý jmenovaný se však v úvodu prodloužení prosadil parádní ranou a odčinil své zaváhání.

Blaugranas pochopitelně nastoupili v hodně promíchané sestavě, ve které byl dokonce i jeden debutant: Ilaix Moriba. Přesto se očekával lepší, energičtější výkon. Akce obou týmů postrádaly rychlost, přesnost i kreativitu, navíc domácí s přibývajícím časem více faulovali, takže do pohledného zápasu měl tento daleko.

Cornellà zahrozila v krátkém sledu ze dvou rohových kopů, po půlhodině pak měl slušnou příležitost Ontiveros a na opačné straně se neprosadil Trincão. To bylo z prvního poločasu téměř všechno. Ještě před přestávkou ale dostala Barcelona skvělou příležitost prolomit bezbrankové skóre, protože Estelles zasáhl Araúja chodidlem do obličeje v pokutovém území. Avšak nařízenou penaltu Pjanič kopl špatně, takže brankář Ramón neměl problém balon chytit.

Druhý poločas nebyl o moc lepší. Cornellà se sice hodně snažila tlačit dopředu a pár náznaků měla, ale stejně jako Barceloně se jí nedařilo nic proměnit. Velké šance měli Braithwaite a Griezmann, nicméně nezakončili přesně. Na obou týmech tak začínala být patrná nervozita. A v tom dostal favorit další penaltu! V 79. minutě Pol Moreno fauloval Lengleta podobným způsobem jako předtím Estelles Araúja a tentokrát si o míč řekl Dembélé, který na hřiště přišel po přestávce. Francouz však vystřelil doprostřed bez větší razance a Ramón se zákrokem opět počkal, takže penaltu bez problémů chytil.

Barça tedy musela během osmi dnů už potřetí do prodloužení. Dembélé nejprve zahodil další střeleckou příležitost, když před Ramónem dobře zasekl a následně už nestihl střelu procpat do sítě. Už v 92. minutě se ale prodral k dalšímu zakončení a tentokrát vsadil na razanci, což se mu vyplatilo. Ramón si na míč sáhl, přesto mu v cestě do sítě nezabránil.

Cornellà na gól nedokázala zareagovat, naopak Barceloně se hrálo o poznání lépe. Nebezpečný byl Konrad, jenž nahradil Griezmanna. Z domácích se k zajímavé střele dostal akorát Medina, ten však Neta nemohl zaskočit. Ještě jeden bravurní zákrok si připsal domácí hrdina Ramón, nicméně ke konci prodloužení naděje na zázrak pohasly. Estelles viděl druhou žlutou kartu a ve 120. minutě přišel druhý gól, když šel Pedri na Ramóna úplně sám, ovšem místo zakončení volil přihrávku Braithwaitovi. Ten už měl snadnou práci.

Barcelona tedy postoupila do osmifinále, které se losuje dnes. Připomeňme, že největší ligoví rivalové Katalánců, Real a Atlético Madrid, už ze soutěže vypadli.

Copa del Rey - 1/16-finále 21. ledna 2021, 21:00 Camp Municipal de Cornellà Sport 2

UE Cornellà

0 : 2 César Soto Grado

7' Puig
Estellés 38'
Presa 57'
  92' Dembélé (A - Pedri)
Agus 96'
  106' Pjanić
Estellés (2. žk) 118'
  120+1' Braithwaite (A - Pedri)

Ramón - Guzmán, Estellés, Moreno, Gerard - Presa (84' Sanmarti), Dorca - Eloy Gila (96' Àlex Pla) Agus, Max Marcet (68' Chiqui) - Ontiveros (68' Gonzalo).

Neto - Mingueza, Araújo, Lenglet, Firpo - Moriba (74' Busquets), Pjanić, Puig (46' Dembélé) - Trincão (74' Pedri), Griezmann (101' Konrad), Braithwaite

Zdroje: fcbarcelona.com