Unionistas 1:3 FC Barcelona

Los osmifinále Copy del Rey z minulého týdne proti sobě svedl týmy Unionistas de Salamanca, a katalánskou Barcelonu. Barceloně v zápase krom šestice zraněných (ter Stegen, Iñigo Martínez, Marcos Alonso, Cancelo, Gavi, Raphinha) chyběla i dvojice karetně trestaných hráčů. Z důvodu vyloučení v mládežnické verzi Copy del Rey v loňské sezóně nemohl v nominaci být Lamine Yamal, trest za vyloučení ve finále Superpoháru si pak v zápase odpykával stoper Araujo.

Domácí ze Salamancy k zápasu nepřekvapivě přistoupili velmi aktivně, a již v první minutě utkání mohli velmi nepěkně překvapit papírové favority z Barcelony. Postupem času si však hosté vypracovali proti týmu z nižších soutěží obrovskou územní převahu, a zamkli svého soupeře na jeho polovině. V jednu chvílí pak disponovali i 73% ve statistice držení míče. Poprvé v zápase však gólově udeřili hráči Unionistas. Špatné pokrytí hráčů ve vlastní šestnátce potrestal skvělým volejem Alvaro Gomez, a Blaugranas tak jako již několikrát v sezóně měli před sebou úkol otočit zápas. Když už to vypadalo, že si hráči z města Salamanca odvedou do kabin vedení 1:0, tak se z brejku prosadil v tomto zápasu pravý křídelník Ferran Torres. Poločasové skóre zápasu tedy ukazovalo jeden gól na každé straně ,,barikády".

Do druhého poločasu podobně jako v neúspěšném finále Superpoháru nepřišel trenér Xavi Hernández s nějakými velkými změnami. Jediná změna byl akorát soutěžní debut stopera Paua Cubarsího. Ten vystřídal Andrease Christensena. Dlouho dobu se pak hráči Barçy snažili dostat do vyložených gólových příležitostí. Potřebným oživením pak mělo být střídání zkušeného tria Lewandowski - Gündoğan - Pedri. Ze hřiště se poroučeli Guiu, Félix, a Fermín. Gólovou akci však přinesl překvapivým způsobem stoper Jules Koundé. Ten v 70. napřáhl za vápnem, a pravačkou do protipohybu gólmana Ivana Martineze poslal Barcelonu do vedení. Na něj zanedlouho navázal další z obránců Alejandro Baldé. Ten si na útočné polovině navedl míč do středu hřiště, a z úhlu i pomocí břevna upravil skóre na konečných 1:3 pro favority z Barcelony. Poslední slovo se sice snažili říci na prahu 90. minuty domácí, proti však stál famózní dvojitým zákrokem Peña.

Barcelona i s trochou komplikací uspěla v osmifinále CDR, a bude čekat na los osmifinále. Další zápas ji pak čeká v nedělních 18:30, kdy v rámci 21. kola La Ligy v Seville na Estadio Benito Villamarín vyzvou domácí Real Betis.

Jimenéz 43'
  45' Ferran (Félix)
  51' Guiu
  69' Koundé (Cubarsí)