Valencia CF 1:4 FC Barcelona

Barcelona udělila Valencii lekci ze efektivity a připsala si cenné vítězství. Hattrickem podílel Pierre Aubameyang.

Na Mestalle se od začátku hrálo energicky, čemuž přispívaly přímočaré akce na obou stranách. Barcelona sice povětšinou držela míč, ale domácí s protiútoky neváhali, takže právě i hostující Katalánci místy mohli útočit do nepříliš zformované obrany. Navíc hráči se v osobních soubojích rozhodně nešetřili.

První dvacetiminutovka se přesto obešla bez výraznějších šancí, jelikož obránci obou celků dokázali střeleckým pokusům předcházet. Nicméně ve 23. minutě se skóre poprvé pohnulo. Alba dlouhým pasem poslal do úniku Aubameyanga a ten navzdory ne úplně jednoduché pozici propálil valencijského brankáře, načež premiérový gól v dresu blaugranas oslavil saltem.

Také domácí se zanedlouho radovali z branky, když Ter Stegen chyboval při centru Gayi, který si srazil do brány, avšak naštěstí pro něj byl pískán ofsajd. Druhý gól tak opět patřil hostům a tentokrát se jednalo o krásnou kombinaci, která připomněla zlatou éru tiki-taka. V jejím závěru Alba další skvělou přihrávkou našel nabíhajícího Dembélého, jenž naservíroval Frenkiemu de Jongovi balon do tutovky, 0:2.

Z dalších pět minut, tedy ve 37. minutě, to s vyhlídkami Barçy vypadalo ještě lépe, neboť osamocený Gavi z pravé strany podobně jako Dembélé po zemi nacentroval Aubameyanovi a ani ten se před odkrytou bránou mýlit nemohl. Tou dobou už emoce fanoušků netopýrů byly hodně slyšet a poločas se dohrával za hlučného pískotu směrem k rozhodčím a samozřejmě Barceloně. Solerovi totiž nebyl uznán gól kvůli předcházejícímu outu a do šaten se tedy šlo za tříbrankového rozdílu.

Prvního gólu se Valencia dočkala až v 53. minutě, když Gilův centr prudkou hlavičkou zužitkoval právě Soler. Nutno dodat, že trefa to byla zasloužená, jelikož útoky z křídelních prostor a následné centry dělaly Barceloně dost problémů už předtím.

Avšak že by se svěřenci Josého Bordaláse díky tomu vrátili do zápasu, se říci nedá. Snaha jim sice nechyběla, ale nadějné střelecké pozice ano. Barcelonští neváhali soupeřovy akce zastavovat i za cenu faulů a na samotných netopýrech se začala projevovat frustrace. Navíc poměrně brzy, přesněji v 63. minutě, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Střídající Pedri se opřel do odraženého míče a svou ranou, která se ještě otřela o záda Aubameyanga, překvapil Mamardashviliho, 1:4.

Na to Valencia odpovědět nedokázala, třebaže utkání bylo docela vyhecované až do konce, čemuž odpovídal také počet žlutých karet. Barcelona se pochopitelně nikam nehnala a čekala, kdy by někdo mohl jít do vyložené šance po kolmé přihrávce. Za Valencii měl ještě dvě dobré příležitosti Duro, ani jednu ale nevyužil.

20. února 2022, 16:15 Mestalla Nova Sport 3

Valencia CF

1 : 4 Carlos del Cerro Grande

23' Aubameyang (A - Alba)
  32' F. de Jong (A - Dembélé)
  35' Alba
  38' Aubameyang (A - Gavi)
Moriba 53'
Soler (A - Gil) 53'
  56' Araújo
Duro 56'
  63' Aubameyang (A - Pedri)