Vissel Kobe 0:2 FC Barcelona

Loučení s Andrésem Iniestou a sezonou 2022/23 v deštivém Tokiu skončilo pohodlnou výhrou Barcelony. I když se legendární záložník párkrát dostal do zakončení, góly vsítili pouze hosté.

Oba navíc padly už po čtvrthodině hry a velkou zásluhu na tom měl 20letý Pablo Torre, který byl rozhodně nejlepším hráčem první půle. Brankáři Maekawovi nejprve nadělal starosti dvěma svými zakončeními a v 16. minutě si připsal asistenci průnikovou nahrávkou na Kessiého. O tři minuty později pak posadil Garcíovi balon na hlavu z rohového kopu a Barca rázem vedla 0:2.

Poté předváděl svůj um také 39letý Iniesta v dresu Kobe a dokázal zamotat hlavu i debutantovi Juliánu Araujovi. Jeho střelecké pokusy však postrádaly přesnost. Barcelonského brankáře Peňu prověřil až Yuruki ve 43. minutě, který ani z dorážky neuspěl.

Do druhé půle oba trenéři jako obvykle promíchali sestavy, a tak se mohl pokusit skórovat třeba 17letý Marc Guiu, jehož hlavičku ale skvěle vytěsnil Maekawa. V dobré šanci proti němu neuspěl ani Raphinha. V 73. minutě dostal Guiu další příležitost po nájezdu Gaviho, ale tentokrát byla jeho střela sražena nad bránu.

Po 80 minutách hry přišlo na řadu střídání Iniesty, samozřejmě za ovací ve stoje. Střelec zlatého gólu z MS 2010 nastoupil za Vissel Kobe do 133 utkání (9206 minut), zaznamenal 26 gólů plus 25 asistencí a pomohl ke dvěma trofejím.

6. června 2023, 12:30 Japan National Stadium

Vissel Kóbe

0 : 2

16' Kessie (A - Torre)
  19' García (A - Torre)

Maekawa - Takahaši, Ozaki, Osaki (81' Thuler), Hatsuse (46' Hidaka, 87' Terasaka) - Saito (46' Ogihara), Samper (81' Neksaka) - Sasaki (46' Kawasaki, 81' Muto), Iniesta (81' Ide), Yuruki (46' Patric), Lincoln (46' Mugosa, 84' Osako)

Peña (61' Tenas) - J. Araujo, De Jong (46' Koundé), García, Alonso (46' Forth) - Kessie (46' Gavi), Prim, Torre (60' Hernández) - Rodríguez (46' Torres), Lewandowski (46' Guiu), Fati (46' Raphinha)

Zdroje: transfermarkt.co.uk