Xavi apeluje na „stabilitu a čas“ uprostřed pokračující finanční krize

Xavi apeluje na „stabilitu a čas“ uprostřed pokračující finanční krize Foto: X @FCBarcelona

Trenér Barcelony Xavi požádal o „stabilitu a čas“ v době, kdy se klub snaží vyřešit přetrvávající finanční problémy.

Klub La Ligy se již několik sezón potýká s finančními problémy a byl nucen aktivovat „finanční páky“ - včetně prodeje klubového majetku - aby se udržel nad vodou. Deník The Athletic již dříve informoval, že Barcelona dluží více než 1 miliardu eur.

Xavi, který zůstane hlavním trenérem Barcelony i v příští sezoně poté, co zvrátil své rozhodnutí odejít, fanouškům klubu řekl, že ačkoli už nemají takovou finanční sílu jako kdysi, stále mají v plánu konkurovat v tomto přechodném období.

Před čtvrtečním předposledním zápasem Barcelony proti Almerii 44letý kouč řekl: „Fanoušci musí pochopit, že situace je velmi komplikovaná, pokud jde o ekonomickou soutěž. Nemá to nic společného s tím, co jsme měli před 25 lety, kdy trenér přišel a řekl: 'Chci toho, toho a toho'. Takhle už to dnes nefunguje."

„Chápu to a tak se tomu budeme přizpůsobovat. To ale neznamená, že nebudeme bojovat. Potřebujeme stabilitu a čas. Jsou tu dobré věci, o které můžeme usilovat."

„Situace, ve které se nacházíme, je taková, jaká je, pokud jde o výsledky. Loni jsme byli produktivní, aniž bychom hráli fotbal, který bychom chtěli hrát, a letos jsme hráli lépe, ale s horšími výsledky."

„Žijeme situací, že klub má na ekonomické úrovni konkurovat. Potřebujeme konkurovat lépe. Sezona nám utekla kvůli detailům.“

Xavi v lednu oznámil, že na konci sezóny odejde z funkce, a následně popřel návrhy, že by se nechal přesvědčit, aby zůstal.

Jeho oznámení předcházelo 13 zápasům bez porážky ve všech soutěžích, které pomohly Barceloně postoupit do čtvrtfinále Ligy mistrů a dostat se na druhé místo v La Lize za mistrovský Real Madrid. V dubnu oznámil, že zůstane hlavním trenérem až do roku 2025, což zdůvodnil „nedokončeným projektem“.

Na otázku, jaké jsou jeho ambice pro příští sezónu, Xavi odpověděl: „Vysvětlíme si to, až budeme mít obrázek o týmu. Nejprve budeme muset plánovat a posilovat."

„Teď není naším cílem o tom přemýšlet, jde o to, abychom zítra (16. 5. pozn.) zahráli a splnili minimální požadavky: skončit druzí.

„Cílem je změna, začlenění nových členů a zlepšení. Věci, které jsme nedělali dobře, musíme zlepšit.“

Barcelona zakončí sezonu v neděli doma proti Rayo Vallecano.


Zdroje: www.theathletic.comDiskuze

Konečně jsem se dozvěděl, že začlenění nových hráčů do týmu a zlepšení se v FCB říká PROJEKT.

17.05.2024, 05:56

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 95
2. FC Barcelona 85
3. Girona FC 81
4. Club Atlético de Madrid 76
5. Athletic Club 68
6. Real Sociedad de Fútbol 60
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Artem Dovbyk 24
2. Alexander Sørloth 23
3. Jude Bellingham 19
4. Robert Lewandowski 19
5. Ante Budimir 17
30. Fermín López 8
35. Ferrán Torres 7
38. João Félix 7
47. Raphinha 6
62. Lamine Yamal 5
Zobrazit celou tabulku

 

Chat