Cádiz CF 2:1 FC Barcelona

Těžko vysvětlitelnými individuálními chybami si Barcelona opět kope vlastní hrob. Katalánci se prakticky celý zápas pokoušeli přeparkovat žluto-modrý autobus, a i když byli jasně lepším týmem, z Cádizu odjíždějí zahanbeni.

První gól padl už v 8. minutě, jelikož Minguezu velmi rozhodil souboj během rohového kopu, a kdyby jeho hlavičku ještě netečoval Giménez, připsal by si vlastní gól. Domácí trenér Cervera si mohl mnout ruce, neboť to bylo přesně to, co jeho defenzivně laděné mužstvo potřebovalo.

Ve 14. minutě dostal dobrou šanci na vyrovnání Coutinho po centru Desta, bohužel přestřelil. Bylo tak jasné, že Barcelonu čeká urputné dobývání. Andalusané bránili velmi dobře, takže soupeře dlouhou dobu do žádných vyložených šancí nepouštěli. Řádně ohrozit bránu nedokázal ani Messi z přímého kopu.

Do druhé půle musel Koeman opět udělat změny: místo Coutinha a Minguezy přišel Dembélé a Pedri. A na vyrovnání se už nemuselo čekat příliš dlouho, protože v 57. minutě Messi skvěle uvolnil Albu a míč si do vlastní sítě srazil Alcala.

Jenže v 63. minutě přišel další barcelonský zkrat. Alba špatně hodil out Lengletovi, tomu v krkolomné pozici propadl balon, Ter Stegen ho nedokázal odkopnout a před Negredem se objevila prázdná brána, 2:1.

Barcelonou tento gól viditelně otřásl a Cádiz byl v jedné pasáži dokonce nebezpečnější. Přesto se favorit nevzdal a vrhnul všechny síly do útoku. Skvělou příležitost dostal Dest a ke konci Pjanič, jenže cestu do sítě nenašli. Pokořen byl také kapitán Messi, přestože v součtu vystřelil 10krát a z toho 5krát na bránu. Cádiz si tedy připsal první domácí vítězství v sezoně.

5. prosince 2020, 21:00 Estadio Ramón de Carranza, Cádiz Digi Sport 1

Cádiz CF

2 : 1 César Soto Grado

Giménez 8'
  57' Alcalá (vlastní gól)