EIBAR 0:4 FC BARCELONA

Barça potvrdila pozici nejlepšího týmu na venkovních hřištích a v Eibaru po roce znovu zvítězila čtyřmi brankami. Ta rozhodující patřila Denisu Suárezovi, pro nějž to zároveň byla první trefa od jeho přestupu.

Hra Barcelony ovšem v prvních desítkách minut nebyla zrovna dominantní. Obrana s Umtitim a Mathieum, zvláště kvůli prvnímu jmenovanému, působila nejistě a ani záloha s Ardou Turanem místo Iniesty nepředváděla nejlepší výkon. Navíc už v 10. minutě opouštěl hřiště Sergio Busquets na nosítkách.

Eibar si přesto dokázal vytvořit jedinou větší šanci, proti které pohotově zasáhl brankář Ter Stegen. Obhájce titulu zato měl – i navzdory výše uvedenému – střeleckých příležitostí dostatek. Luis Suárez a Neymar nicméně své gólovky zcela zazdili.

Skóre tak otevřel až střídající Denis Suárez, když se ve 32. minutě dostal k odraženému míči a překonal domácího gólmana přesnou střelou. Jeho jmenovec z útoku v samotném závěru poločasu mohl zvýšit, trefil ale pouze tyč.

Zdvojnásobení náskoku tak zůstalo na Leovi Messim. V 50. minutě rozjel přímočarý protiútok nahrávkou na Luise Suáreze, který Argentinci připravil neodmítnutelnou nabídku. Baskové mohli po chvíli snížit, když neméně povedený centr od Pedra Leóna zakončoval Adrián González, jenže z těsného ofsajdu.

Následovala další oboustranně trochu kostrbatá pasáž, po níž zápas definitivně rozhodl Suárez. Uruguayský střelec si tvrdým zákrokem vyšlápl na domácího obránce, dostal se k míči a tentokrát precizně zakončil, 0:3.

Ačkoliv se posledních 25 minut utkání dohrávalo, šance byly k vidění na obou koncích hřiště. Neymarovu snahu vstřelit gól však zhatil domnělý ofsajd a na druhé straně se proti Ter Stegenovi neprosadil Pedro León, který patřil k nejlepším hráčům večera.

Z dvojice Neymar-León se nakonec úspěchu dočkal Brazilec. Na pravém křídle unikl Vidal a poslal centr právě Neymarovi, který měl dost času na to, aby zpracoval balon a upravil výsledek do podoby 0:4.

22. ledna 2017, 20:45 Estadio Municipal de Ipurua Digi Sport 3