FC BARCELONA 1:0pp RCD ESPANYOL

Ačkoliv v zápase o Katalánský superpohár šance nechyběly, za bezbrankového stavu se došlo až na penaltový rozstřel. V něm Jasper Cillessen korunoval svůj výborný výkon a výrazně tak pomohl Barceloně k zisku trofeje.

Utkání začalo docela divoce, takže už v první minutě se Alcácer řítil sám na brankáře Espanyolu Paua Lópeze, jenže barcelonský útočník ve vyložené šanci přestřelil. O nic lépe nedopadl ani Dembélé o dvě minuty později, kterému po individuálním průniku balon utekl. Na opačné straně v 6. minutě mohl skóre otevřít Piatti, když Palencia poslal příliš pomalou přihrávku, avšak první z několika skvělých zákroků si připsal Cillessen.

Blaugranas pak zůstávali na míči a hru zklidnili, takže další střelecké pokusy přišly akorát z větší vzdálenosti. Ani útočné trio, které s Alcácerem a Dembélém dotvořil Vidal, jenž měl kapitánskou pásku, se k ničemu nebezpečnému nedostávalo. Změnit se to rozhodl Denis po sólové akci, bohužel ta skončila zraněním jak jeho, tak bránícího Vily.

Espanyol se mezitím stále více dostával do kombinace, ovšem až na pokus Adrii do konce první půle Cillessena neohrozil.

Po přestávce, kdy už následovala také mnohá střídání, se hra zase pootevřela, z čehož těžil hlavně obhájce trofeje. Finální nahrávka nicméně Espanyol srážela, a pokud ne, poradil si pozorný Cillessen. Zlikvidoval tak příležitost Piattiho či Álexe Lópeze.

Asi největší naději na prolomení bezbrankového výsledku měl Alcácer v 78. minutě, jeho hlavičku ale lapil Pau López. Utkání tak v základní hrací době gól nenabídlo a rozhodovat musely penalty. Zatímco střelci vybraní Ernestem Valverdem byli bezchybní, už první exekutor Espanyolu Darder přestřelil a Jurada vychytal Cillessen, takže superpohár se vrací do rukou Barcelony.