FC BARCELONA 3:0 MANCHESTER UNITED

Barcelona přehrála Manchester i podruhé a postoupila do semifinále! Večer na Camp Nou při tom znovu patřil Lionelovi Messimu.

Mnohem lépe však začali hosté a klidně už v první minutě mohli vést, když se Rashford lehce dostal přes Piquého a napálil tyč. Ani to barcelonskou obranu neprobralo, takže Solksjaerovi svěřenci nadále zlobili. Nicméně záhy zahrozil i favorit, když se po nahrávce tradičně výborného Alby v pokutovém území skácel Rakitič. Jenže Brych svůj původní verdikt kupodivu odvolal a penalta se nekonala.

Úvodní branky tak bylo třeba dosáhnout po střele zpoza šestnáctky. Messi na pravém křídle vybojoval míč a hned bylo jasné, že bude zle. A za další čtyři minuty to s šancemi United vypadalo ještě hůř. Messi tentokrát vystřelil pravačkou, brankář De Gea zkratoval a bylo to 2:0. Navíc od té chvíle se hrálo spíše ve středu hřiště, což pochopitelně vyhovovalo Barceloně, která brzy získala nad zápasem kontrolu.

Nejvíce vidět byl samozřejmě Messi, jenž byl hodně při chuti a do konce poločasu vytvořil ještě dvě gólovky pro své spolhráče. Také po přestávce byli Katalánci lepší a už ve 47. minutě se jejich kapitán ocitl blízko hattricku, ale do jeho střely zasáhl Young. To ránu Coutinha z 61. minuty už nikdo nestihl. Brazilec napřáhl svým typickým způsobem a stylově zvýšil na 3:0.

Tímto gólem se jen potvrdilo, že United zkrátka na obrat nemají, naopak se jejich manko mohlo spíše navýšit. Bohužel nůžky Messiho skončily těsně mimo a závěrečná střela, které předcházel skvělý zákrok Ter Stegena, zase v rukavicích De Gey.

16. dubna 2019, 21:00 Camp Nou O2 TV Sport

3 : 0 Felix Brych