FC BARCELONA 3:0 ATHLETIC CLUB

Athletic mířil zvláště v první půli výš, ale v zápase plném individuálních chyb skórovat nedokázal. Barça naopak svého soupeře potrestala hned třikrát.

Valverdeho svěřenci od první minuty předváděli aktivitu, kterou slibovali, což Barceloně činilo velké problémy. Ty hlavní však pramenily ze hry jejích obránců, kteří byli nepřesní v rozehrávce, pomalí a snadno ztráceli míče.

Ovšem ani defenziva Athleticu nebyla zrovna neprostupná, takže k první velké šanci se dostal Neymar. Jeho klička do obránce však tuto příležitost zmařila stejně rychle, jako přišla.

Vzápětí na druhé straně přišel o míč Vidal a do zakončení se protlačil Raúl García, jehož střelu Ter Stegen konečky prstů vytáhl na tyč. To byl jen počátek celé série chyb domácího týmu.

Ale Barcelona kupodivu vydržela celý poločas neinkasovat. Navíc snažení Neymara v útoku přineslo ovoce: v 18. minutě díky jeho asistenci Paco Alcácer vstřelil první ligový gól od svého přestupu. A krátce před odchodem do šaten se dokonce podařilo skóre navýšit, když brankář Iraizoz předvedl ohromnou hrubku proti standardce Lionela Messiho.

Do druhé půle přišel Mascherano místo Piquého, který předtím také několikrát chyboval, k tomu měl žlutou kartu a především si natáhl stehenní sval. Střídat krátce nato musel i Rafinha, protože po střetu s Garcíou a Ter Stegenem zůstal na trávníku s krvavým šrámem. V 64. minutě využil Lucho také třetí střídání, při němž Messi předal kapitánskou pásku Mascheranovi a do hry se dostal Sergi Roberto.

Aleix Vidal se tak mohl posunout více dopředu, čehož dokázal rychle využít, když v 67. minutě levačkou zvýšil na 3:0.

Baskové se snažili ještě o čestný úspěch, ale své příležitosti dotáhnout nedokázali. Neprosadil se ani Neymar a v závěru ani Vidal, takže utkání skončilo výsledkem 3:0.

Piqué 22'
  27' Iturraspe
  34' De Marcos
Messi 40'
Vidal 67'
  70' Laporte
Sestava

Ter Stegen - Vidal, Piqué (46' Mascherano), Umtiti, Mathieu - Rafinha (54' Rakitič), Gomes, Arda - Messi (64' Roberto), Alcácer, Neymar

Sestava

Iraizoz - De Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga - Iturraspe, San José (59' Beňat) - Lekue (52' Aduriz), García (74' Eraso), Muniaín - Williams

Zdroje: sport.es

Diskuze

Migueli
Systémový administrátor

Výkon sice nic moc, ale výsledek skvělý. Navíc se pošetřily nějaké síly, takže super.

Piquého oslava narozenin se asi trošku protáhla.

Záloha bída, naštěstí to dnes tolik nevadilo. Už ať je zpět Andrés. Goméz dost mimo.

Paco sice gól, ale jinak špatný. Nejlepší Neymar. No a samozřejmě Vidal, to je prostě král smiley smiley

04.02.2017, 18:12
Syrda Migueli

Chce to v létě posilu do zálohy nemůžu si pomoct. Nevím zda Gomés na Barcu má....

04.02.2017, 20:16
Rendzi10 Syrda

Gomés nehraje tak zle jak tady všichni vždy píšete!!Navíc je u nás půl roku,je mladý,musí se rozehratsmiley.Navíc to není uplně jednoduche když se neustále rotujesmiley..ikdyž rotace se nám začíná vyplácet pomalusmiley

05.02.2017, 05:56
Rendzi10 Migueli

S tou zalohou nesouhlasím,myslím si že nezahrali zle.Všichni 3 obstali.Samozřejmě to ale není to na co jsme zvykli,když hraje don AndressmileyDnes zklamani Pikač a Big Sam,tolik chyb to jsem až čuměl!!!smiley...Paco potřebuje minuty a půjde nahoru!!!Pořád mu věřím!!Ney byl dnes super,Vidal taky ikdyž dozadu místy hořelsmiley.Ale na křídle byl super...Leo klasika na co jsme zvyklésmileysmileysmileysmiley..Hlavní jsou 3 body a doufám dnes ve ztrátu baletek na Celtěsmiley.

05.02.2017, 05:51

Viděl jsem jen první poločas. Hra dost neucesana (mírně řečeno). Výsledek super, zítra fandíme Celte. Chce to je trošku dotáhnout :)

04.02.2017, 18:17
Caltic8 Hema16
Administrátor

Celta prý bude hrát s béčkem, protože pohár je pro ni prioritou.

04.02.2017, 18:22
Jhonys Caltic8

já zas četl rumors, že ten match zítra vůbec nebude, protože jim vítr odnesl střechu ze stadionu nebo co smileysmiley

04.02.2017, 18:28
eLPeCKoTIP Jhonys

JJ, i komentátoř na BeIN sports říkal, že zápas se zítra hrát nebude, tak uvidíme.

04.02.2017, 18:30
Martina eLPeCKoTIP

Fakt se nehraje :D

05.02.2017, 13:38

Výsledek super, útok se lepší, efektivita taky.Obrana už trochu zapracovala na rozehrávce, ale jinak díky individualním chybám máme stále na čem pracovat a je potřeba souhru obrany a výběry místa zlepšit. Neymar se zápas od zápasu zlepšuje, to je super, dnes byl nejlepší. Messi geniální gól, překvapivá řešení jsou potřeba.Paco gól, to je super, ale jinak ještě není aklimatizován na naši hru a potřebujeme aby byl připraven, stát se může cokoliv a musíme mít čtvrtého útočníka nachystaného kdykoliv nastoupit. Aleix Vidal, to je radost když dá gól, to je sluníčko a je vidět že dělá radost i ostatním.Super tři body a pošetření Suáreze a i Messiho.

04.02.2017, 18:35

Celkově můžeme být spokojeni. Hra může být vždycky lepší, ale jsou to tři body a to je nejdůležitější. Neymar super, oproti první polovině sezony a dá se říct, že celému loňskému roku se výrazně zlepšil. Jen by mu to tam mohlo začít padat. Je dobře, že se podařilo prošetřit Suáreze s Messim. Ještě nás čeká spousta zápasů a není potřeba, aby hráli každé utkání 90 minut. Vidal je směrem do útoku parádní a navíc i produktivní. Myslím, že by v nějakém papírově lehčím zápase stálo za to vyzkoušet variantu s útokem Vidal-Suárez-Neymar s Messim pod nima jako ofenzivním záložníkem. Messi se většinu času pohybuje ve středu hřiště a to křídlo pak na té straně chybí, což vede k tomu, že z pravé strany nejsme tak nebezpeční jako z té levé.

04.02.2017, 18:51

Ten Rafihna má fakt pech. Přítom kdyby hrál, je to top záložník.

05.02.2017, 09:01

Aleš Vidal odehrál naprosto skvělý zápas. Z toho vyplývá, že v dalším špíle bude na pravým beku Sergi Roberto. Skvěle, že si Luis dáchnul a taky stažení Messiho bylo v cajku.
Celkově si myslím, že kvalita stoupá a až se vrátí don Andrés, tak to půjde samozřejmě ještě nahoru. Treble bych ještě určitě neodepisoval...

05.02.2017, 12:38

Nádherné vítězství, zaslouženě. Nechápu kritiky zálohy. Přál jsem si výhru, protože bych nechtěl vidět to peklo, kdybychom prohráli s tou rotaci. Místní web by zkrachoval a Lucho by se houpal někde na provázku

05.02.2017, 13:10
Kavino Kavino

Aby si to někdo nevyložil špatně, protože jak to čtu, tak i já jsem v tom zmatený, tak jsem to myslel, že kdyby se prohrálo, tak by místní lidé nadávali a řvali, že jak je možné rotovat v tak důležitém zápase. Už by se zase vyhazovalo celé vedení i s nosičem pití. Já s rotacemi souhlasím, takže bych mu to nevyčítal. Hlavně zbožňuji Lucha, i přes všechny rozhodnutí, které dělá :D

05.02.2017, 15:00