FC Barcelona 3-2 UD Almería

Barcelona dokráčala k absolútne povinným trom bodom s posledným tímom tabuľky napriek tomu, že opäť horela v zakončení a dopúšťala sa veľkých chýb v defenzíve. Dvomi gólmi zachránil Blaugranas kapitán Sergi Roberto.

Znovu to bol jeden zo zápasov, kedy proti nám odchytal brankár súpera životný zápas. Luís Maximiano bol napriek prehre vyhlásený za hráča zápasu, keď niekoľkokrát predviedol famózne zákroky.

V úvode zápasu sa stal jeho prvou obeťou Sergi Roberto, ktorý sa pri rohovom kope ocitol nikým nebránený pred gólmanom, no hlavičkou ho nedokázal prekonať.

Veľmi podobná situácia sa odohrala aj z rohu z opačnej strany, no tentokrát Maximiano vyrazil hlavičku Ronalda Araúja priamo na nohu Raphinhu, ktorý otváral skóre.

V 37. minúte si vylámal zuby na Maximianovi Robert Lewandowski, keď ľavou nohou v obrovskej šanci nezvýšil na 2:0. Naopak ihneď prišiel trest na druhej strane v podobe vyrovnávacieho gólu zásluhou Léa Baptistãa, ktorý preloboval Iñakiho Peñu.

Rovnaký hráč bol v nadstavenom čase prvého polčasu dokonca blízko otočenia zápasu, tentokrát však mieril vedľa. Almería sa dostávala do šancí najmä zásluhou slabého dôrazu našej defenzívy a frustráciu domáci fanúšikovia prejavili veľkým piskotom pri odchode hráčov do kabín.

Xavi zareagoval na dianie dvomi zmenami, žltou kartou ohrozeného Christensena nahradil Jules Koundé, Félixa vystriedal Ferran Torres. Práve Ferran priniesol oživenie smerom dopredu, hneď po príchode na trávnik sa dostal do dvoch góloviek no ani jednu nepremenil.

V 60. minúte prišla prvá chvíľa Sergiho Roberta. Skvelo si nabehol na rohový kop Raphinhu a na bližšej žrdi presne zakončil hlavou - 2:1.

Ďalšie nepremenené šance Roberta Lewandowskeho, ktorých bolo dnes neúrekom, potrestala Almería v 71. minúte. Napriek tomu, že po prestávke už nebola smerom dopredu taká výrazná, prišiel ich druhý gól - na center zo štandardnej situácie vybehol z bránky Peña, zrazil sa však s Araújom a Edgar González strelil asi svoj najľahší gól kariéry.

O tri minútky neskôr chcel Ronald Araújo odčiniť svoje dnešné viaceré zaváhania, no hlavičkoval iba pár centimetrov vedľa žrde Maximiliana.

Rozhodujúci okamih tohto zápasu prišiel v 83. minúte - Robert Lewandowski výborne vysunul Sergiho Roberta, ktorý práve Poliakovi predviedol, ako sa majú podobné situácie zakončovať a pomedzi nohy prestrelil gólmana hostí.

Almería však mohla opäť odpovedať, v 87. minúte sa po ďalšej štandardke dostal k zakončeniu Baba Mohamed, no fantasticky zareagoval Iñaki Peña.

Barça výhru štvrtým gólom nezveladila aj napriek ďalším dvom šanciam na konci zápasu, keď po Lewandowskeho zablokovanej strele brániacim Mendesom prišlo brvno po strele Sergiho Roberta.

Po dvoch ligových zaváhaniach tak prišla konečne výhra a s 38 bodmi strávi Barcelona Vianoce na 3. mieste tabuľky LaLigy.

20. prosince 2023, 19:00 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 3

3 : 2 Guillermo Cuadra Fernández

UD Almería

5' Pozo
Raphinha 15'
Christensen 21'
Raphinha 33'
  41' Léo Baptistão (Arribas)