Hodnotenie hráčov po prvých 10 zápasoch sezóny 2019/2020.

Hodnotenie hráčov po prvých 10 zápasoch sezóny 2019/2020.

Brankár

Ter Stegen: 10

Zatiaľ v doterajšom priebehu bez akejkoľvek výčitky. S chladnou hlavou a typickým nemeckým sústredením sa na výkon bol absolútnou oporou tímu a prezentoval sa niekoľkými doslova svetovými zákrokmi. Často chytil až nemožné a vyvaroval sa chýb charakterizujúce jeho meno pred dvomi-tromi rokmi. Vynikajúci vstup do sezóny a celkom určite bol doteraz najlepším hráčom celého mužstva.

 

Obrana

Semedo: 5

Naposledy síce podal najlepší výkon v drese nášho klubu, ale v predchádzajúcich vystúpeniach striedal priemerné výkony s podpriemernými. Príliš časté výpadky v pozičnej hre a nedostatok pokoja vo finálnej fáze mierne pokazili jeho obraz v mojich očiach. Oproti predchádzajúcej sezóne išiel výkonnosťou trochu dole. Naprávať to začal v poslednom zápase proti Seville a ja verím, že to bol štart toho najlepšieho, čo v ňom je.

Piqué: 6

Klasický úvod sezóny elitného stopéra. Jeho výkony kopírovali výkony celého tímu. Alebo je to presne naopak a výkony Barcelony kopírovali výkony lídra? Hráč dokázal v jednom zápase predviesť fantastický výkon, aby ho vzápätí doslova znegoval v druhom. Chýbajúcu konzistenciu kvality ale podľa mňa doženie a nabehne na minuloročnú krivku, keď bol jednoznačnou oporou. Hernou, mentálnou a osobnostnou. Piqué bol vždy frajer (v tom dobrom ponímaní) a aj ním ostane.

Lenglet: 6

Hral doteraz na slušnej úrovni a ak niečo v našom tíme v priemere fungovalo, bol to práve on. Príliš nevyčnieval, ale ani neprepadal. Odohral svoj štandard a jeho výkonnostná krivka bola doteraz dostatočne spoľahlivo priamočiara.

Alba: 6

Zatiaľ nepredviedol svoju extratriedu, chýbala mu jeho dvojička Messi vyhľadávajúci ho pravidelne počas bleskových nábehov do priestoru uvoľneného našim ľavým krídelníkom. V odohraných zápasoch predviedol pravidelne svoj štandard, nič navyše ale zatiaľ nebolo.

Firpo: 5

Štartoval vo veľmi ťažkej situácii a veru si štart príliš neužil. Katastrofálny výkon proti Granade vyvrcholil dokonca jeho striedaním po polčase. Ale tréner ho prekvapujúco neodvrhol a počas ďalšej šance sa hráč dokázal so svojim miestom popasovať ako chlap a ukázal vysokú mieru talentu. Fyzické predpoklady využíval na dominantné výhry v osobných súbojoch a aj rýchlosť bola jeho pomerne silnou stránkou. Slušný a nádejný začiatok.

Todibo: 6

Odohral len jeden necelý zápas a rozhodne nesklamal. Po počiatočnej nervozite sa oklepal a využil svoju mladosť a dravosť. Slušná pozičná hra a fyzická sila mu v debute pomohla. Budúcnosť na stopérskom poste.

Araújo: 5

Obor v našej obrane sa predviedol výbornou pasážou. Na svoje rozmery (191/91) sa výborne pohyboval a aj rýchlosťou stačil na súperovho útočníka. Vylúčený bol po (podľa mňa) fatálnom zlyhaní rozhodcu. Budúcnosť na stopérskom poste.

 

Záloha

Roberto: 6

Odpracované. Hráč nikdy nebude absolútnou hviezdou. Lenže jeho čierna práca a maximálne nasadenie robia z nenápadného univerzála oporu tímu. Vidia to aj tréneri, vidia to aj spoluhráči. Škoda len, že to nevidia aj fanúšikovia. Použiteľný na pravej strane obrany, či na pravej strane zálohy. V podstate obstál.  

De Jong: 9

Výstavný kúsok našej hráčskej zbierky. Je taký mladý a už dokázal tak dominovať v stredovej zóne ihriska? Určovať priebeh a tempo hry v jej ťažisku? Veru áno. Perfektný nákup a perfektné zapracovanie do tímu. Stal sa vyslovene základným pilierom zostavy a naozaj veľkou oporou. Fyzicky výborný, pozičná hra bola svetová a v niektorých momentoch preberal aj dirigovanie tempa. Áno, áno, áno.  

 Busquets: 7

Svoju povesť naplnil do bodky. Ešte stále dokázal predviesť svetový výkon. Občas to zahapruje v rýchlostnej fáze, ale to nikdy nebolo silnou stránkou odchovanca. Hráč cíti, že jeho čas sa kráti a mladé dynamity po jeho boku mu robia jednu z posledných sezón kariéry znesiteľnou. Obehali mu okolie a on tak mohol mnoho krát ukázať svoju kúzelnú prácu s loptou a priestorom. Klamanie telom a chirurgická presnosť v odhade smerovania súperovho pohybu bola ako vždy špičková.

 Vidal: 9

Pre mňa osobne jedno z TOP prekvapení. Hráč prišiel do tímu ako žolík, ako „iný“ hráč. Tak trochu na záver kariéry si ešte zahrať v najlepšom mužstve. A veru už počas minulej sezóny mal záblesky najvyššej kvality. Čo ale predvádzal v doterajšom priebehu ma zdvihlo niekoľko krát z fit lopty. Skvelé časovanie legendárnych kĺzačiek, tvrdá hra telom, obrovský dôraz v osobných súbojoch, predvídavosť a neutíchajúca bojovnosť z neho urobila jedného z doterajších lídrov celého tímu. Výborný štart do sezóny.

Rakitič: 5

Tak to vidíš, Ivan. Si môj absolútny obľúbenec. Čierny robotník. Cenený skrz celým futbalovým svetom. Túžia po Tebe manažéri veľkých tímov. A v Barcelone je to málo. Odovzdal si všetky svoje sily tomuto tímu, ukázal si svetové výkony. Ale jeseňou Tvojho účinkovania v toto drese je práve aktuálna jeseň. Dravci Ťa výkonnostne preskočili a tak je čas na rozlúčku. So slzami, s obrovským rešpektom, s nesmiernou úctou.  

Aleňa: 5

Nastúpil len v jednom zápase a sklamal. Druhá šanca zatiaľ neprišla, čo ma trochu mrzí. Lenže na úkor koho by mala prísť?

Arthur: 10

V mojich očiach náš doteraz najlepší záložník. Bez akéhokoľvek zlyhania, bez akejkoľvek chyby. Perfektne si doteraz dokázal telom pokryť loptu a manévrovať s ňou rôznymi nepredvídateľnými smermi. Tréner ho poslal vyššie a okamžite sa ukázal aj hráčov talent na kolmú hru smerom do pokutového územia. Strelecky bol takisto odvážnejší. Dominantný v každom súboji. Vynikajúce prvé zápasy.

 

Útok

Suárez: 8

Výkonnostná hojdačka sa rozhojdávala klasicky. Strašná práca s loptou. Katastrofálne nábehy do ofsajdu. Pády po drobnom kontakte. Hádanie sa s rozhodcami. A na strane opačnej? Neuveriteľné zakončenia. Rozhodujúce góly z nemožných pozícií. Nekonečné nasadenie. Nedarilo sa mu, ale nevzdal to. Jeden z mála hráčov na svete, ktorý sa z hernej krízy dokáže vymaniť neutíchajúcou drinou. Aj teraz to tak bolo. Ak bude hrať naďalej tak strašne a strieľať tak krásne góly, bude to v poriadku. Potrebujeme ho. Kto by inak strelil v najbližšom klasiku tri góly?

Dembélé: 7

Zranenie, zápas, zranenie, zápas. Ale ak nastúpil, bolo to cítiť. Nesmiernu rýchlosť a zrýchlenie dokázal viac krát na svojom krídle využiť, takisto perfektnú zasekávačku a pomerne slušný center. Má výbornú strelu „obaľovačku“ a dokázal ju aj predviesť. Vydrž zdravy, Ousmane, a bude to Tvoja sezóna.

Messi: 7

Zatiaľ slabšia známka. Málo zápasov kvôli zraneniu a nedostatok tréningu bolo cítiť. Aj herne to dosť krívalo, hoci záblesky geniality boli viditeľné. Hráč je ale bezpochyby zárukou obrovskej kvality a už po reprezentačnej pauze to pôjde strmo hore.

Fati: 10

Jéj, to bolo krásne. Mladé neznáme meno. Usmievavý chlapček prišiel na trávnik a zrazu všetci videli zázrak. Rýchly ako blesk, drzí ako adolescent. Veď ním nakoniec aj je. Súboj jeden-jeden bez problémov. Okamžite po prihrávke pohyb do priestoru. Technické parádičky a zmysel pre kombináciu. Obrovský talent ukázal v každom okamihu opodstatnenosť svojej prítomnosti v A-tíme a zato dostane možno mierne prehnanú desiatku.

Griezmann: 7

Výborné návyky chýbajúce našim odchovancom týkajúce sa okamžitého návratu pod loptu po jej strate si priviezol z predchádzajúceho klubu. A vďaka za to. Koľko krát sa vrátil so súperom až do vlastného pokutového územia? Bojovné výkony, obrovské penzum čiernej práce a "ním urobené" tri body proti Betisu. Jeho cenovka ma nezaujímala nikdy, jeho prínos sa ukáže celkom určite.

Pérez: 7

Mladá puška bola ďalším príjemným prekvapením doterajšieho priebehu sezóny. Silný v súbojoch predvádzal dynamickú hru a výborne si kryjúc loptu získaval buď prečíslenie, alebo po fauloch štandardné situácie. Presadil sa aj asistenčne a gólovo. Veľký talent, veľký prísľub. Pripomína mi herne Pedra, len je o čosi dôraznejší v súbojoch.

 

Tréner

Valverde: 10

Katastrofálny úvod sezóny spôsobený rovnako katastrofálnou prípravou ho z pokoja nevyviedol. /plne správne analyzoval situáciu a vrátil sa k poctivej hre zameranej vyslovene na výsledok. Krása a atraktivita išla bokom, do hry sa vniesol pragmatizmus. Zmena nastala a po návrate zranených hráčov a dotrénovaní letného manka sa aj hra postupne začala otáčať ku tej mnou očakávanej. Výborne zapojil do hry mladé talentované hviezdičky a dokázal sa tým dostatočne vysporiadať s chýbajúcimi oporami. Prestavbu kádra začal už v roku minulom, teraz plynule pokračuje. Zatiaľ správny tréner na správnom mieste.   

 

Priemerná známka tímu: 7,2

FCB TOP LINE: Ter Stegen, Fati, Valverde, Vidal, De Jong, Arthur

FCB légia skazy: -

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk


Zdroje: foto: fcbarcelona.comKomentáře

sevensens
Člen fanklubu (neaktivní)

Roberto hraje pravého beka nebo pravého záložníka

14.10.2019, 08:40
pmadar1 sevensens
Člen fanklubu (neaktivní)

Jasná vec. Moja chyba! Pohľad zo súperovej dispozície smileysmileysmiley

14.10.2019, 09:10
roman1978
Tipér

absolutně, ale absolutně nesoudné hodnocení. jeden z nejhorších začátků v klubové historii a nekoukatelný fotbal a ten na lavičce má desítku. no co dodat.

18.10.2019, 12:59

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Barcelona zakázala mladíkům mobily i divoké účesy

Zákaz mobilních telefonů v šatně, při zápasech a tréninku a příliš divokých účesů a barev vlasů. To jsou pravidla, která Barcelona zavedla ve své akademii La Masia. Podle klubu panovala v posledních letech mezi mladíky "uvolněnější morálka", což poškozovalo obraz klubu.


Baldé prodloužil smlouvu

Oficiální web Barcelony oznámil, že Alejandro Baldé prodloužil smlouvu do roku 2024. Krajní bek béčka je považován za možného nástupce Jordiho Alby.


Mingueza nedohrál

Španělsko dnes vstoupilo do olympijského turnaje utkáním s Egyptem. Obránce Barcelony Óscar Mingueza nuceně střídal ve 23. minutě skrz zranění. Pravděpodobně se jedná o zranění v oblasti hamstringu.


Do Béčka prichádza Yusuf Demir

Klub dnes oznámil príchod 18-ročného talentovaného útočníka Yusufa Demira, ktorý tu bude rok hosťovať. Barça zaplatí Rapidu Viedeň 500 tisíc eur a po sezóne bude mať možnosť Demira kúpiť za 10 miliónov. [fcbarcelona.com]


Akieme prestupuje do Almeríe

Krajný bek Sergio Akieme sa oficiálne stal hráčom klubu UD Almería. Pôsobil tam minulú sezónu v rámci hosťovania, klub z Andalúzie sa ale rozhodol uplatniť opciu na kúpu. Barça zinkasuje za tohto 23-ročného obrancu 3,5 milióna eur + 10% z budúceho predaja. [fcbarcelona.com]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. FC Barcelona 0
4. Cádiz CF 0
5. RC Celta de Vigo 0
6. Deportivo Alavés 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat