FC BARCELONA – JUVENTUS FC: HODNOTENIE NAŠICH HRÁČOV

FC BARCELONA – JUVENTUS FC: HODNOTENIE NAŠICH HRÁČOV

Začala Liga majstrov. A aj keď Barca v minulej sezóne majstrom Španielska nebola, právo štartu si (samozrejme) vybojovala. Los priniesol hneď do skupinovej fázy súpera, ktorý nás v minulej sezóne kruto vyradil. V utorok teda nastal moment, keď náš tím mohol ukázať svoju pravú tvár a dokázať, že v minulej sezóne to bolo len akési (aj keď niekoľkonásobné) zaváhanie. Ako si viedli v tomto zápase naši hráči?

Ter Stegen: 10

Tentokrát si pripísal niekoľko zaváhaní pri rozohrávke stredne dlhých kopov smerujúcich loptu k spoluhráčom hlavne na krajoch ihriska (Semedo a Alba). Nie som u neho na podobné veci navyknutý, nebýva to veru pravidlom... Ale!!! Čisté konto proti Juventusu je fantastické. To, čo išlo na bránu, chytil bez akýchkoľvek problémov. Klasicky bol ľadovo pokojný, rozohrávka "nakrátko" bola dokonalá. Nepanikáril, v kľude si dirigoval obranu. Pre mladého Nemca skvelý zápas.

Umtiti: 9

Desať nedostane len kvôli jednej chybičke, keď v nesprávny moment predskočil protivníka a ten ho poľahky obišiel opačným smerom. Inak ako vždy. Čisté odoberanie lopty, pozičné postavenie vynikajúce (vyplývajúce z Umtitiho dokonalého čítania hry), maximálna sústredenosť na každučký moment zápasu. Bol dôrazný, silný, precízny.

Pique: 10

Dokonalý výkon. Forma lídra tímu graduje. Ukázal v zápase všetko to, čo má mať špičkový stopér špičkového klubu. Vygumoval Higuaína, vygumoval Dybalu (až na jednu odrazenú loptu). Čistý vo vzduchu, presná rozohrávka, vyvážanie lopty do bezpečia. V momentoch pred koncom (posledných 15-20 minút) výborné zapájanie sa do kombinácie udržiavajúcej loptu na kopačkách Barcelony. Zápas bez inkasovaného gólu a bez inkasovanej karty je pre stopéra (stopérov) proti súperovi rangu Juventusu veľmi pozitívnym počinom.

Semedo: 9

Blesk na pravej strane. Tá rýchlosť bola neskutočná. Juventus hral trochu pomalšie (taliansky?), preto Semedova rýchlosť vynikla ešte viac. Zapájal sa do kombinácie. Bleskovo do útoku a okamžite do obrany. V tomto zápase bol vynikajúci.

Alba: 9

Blesk na ľavej strane. V zápase mu veľmi pomohol výkon Iniestu, ktorý na ľavej strane kúzlil, kombinoval a s Albom mu to vychádzalo perfektne. Stíhal sa vracať do obrany a pôsobil pokojne, bez svojich zvyčajných teatrálnych výstupov. Celkovo sa zdá vo veľmi slušnej forme. Dokázal to aj proti Juventusu.

Iniesta: 10

Pochúťka. Mňam. Pomaškrtil som si, ako to v minulosti bolo pri Iniestovi pravidlom. Tento zápas hral Juventus pre mňa nepochopiteľne pomaly a to Iniestovi pomohlo k fantastickému výkonu. Iste, všetko nevyšlo, ale slalom cez dvoch-troch hráčov, otáčanie ťažiska hry, počet prihrávok nečakaným smerom, podržanie lopty kvôli spomaleniu hry, súbojová urputnosť... Iniesta včera dokázal svoju extratriedu. Po niekoľkých slabších výkonoch bol tentokrát úžasný.

Busquets: 10

Záloha Barcelony jednoznačne dominovala. Držala hru. A v nej ako dokonalý stroj pracoval Busquets. Presný a sústredený výkon, už niekoľký zápas v poradí. Typické otočky zvládal, nepadal po kontakte. Skúšal kolmú hru, pre neho trochu netypickú. Ukázal svoje svetové kvality, čo bolo proti silovému prejavu talianskeho mužstva pre tohto technika určite ťažké. Zvládol to na jednotku s hviezdičkou.

Rakitič: 10

Aj sem patrí desiatka. Kde bola záloha Juventusu? Na ihrisku určite nie. Rakitič hral ako z partesu. Perfektný pohyb. Tesné bránenie, okamžité napádanie. Bez karty. K tomu všetkému dôležitý gól. Potlesk pri striedaní hovorí za všetko. Za mňa: PARÁDA!!!

Suárez: 6

Stále málo. Drel. Behal. Bojoval. Ale pre mňa to bolo málo. Videl som od neho iné výkony. Robil čiernu robotu, ale on je strelec. Verím, že to príde. V tomto zápase veľa neukázal...

Dembélé: 6

Hm. Rozpaky. Rýchlosť v poriadku, ukázal ju. Dribling v jednom-dvoch prípadoch tiež. Jeden moment, keď prihrmel do pokutového územia, mohol asi skončiť penaltou. Inak v kombinácii veľa nepredviedol, skôr kazil, ako tvoril. Ale to príde, asi nervozita, nezohratosť, nerozohratosť. Bude výborný a produktívny, o tom ani na chvíľu nepochybujem, ale tento zápas to ešte neukázal.

Messi: 10+10+10

Zápas mu absolútne nevyšiel. Ani gól. Bez strely na bránu. Bez pohybu. Bez bojovnosti. V 86 minúte za stavu 3:0 sa ani náhodou neunúval na pravú stranu obrany, aby šprintom zabránil útoku súpera. Ani jedna presná prihrávka. Bieda, bieda, bieda. Nič. Kombinácia na udržanie kontroly pred koncom zápasu? Nič. Nezapojil sa ani raz. Bez emócie, bez nápadu a ešte aj žltá karta. Jednoducho Messi...

Sergi Roberto: 8

Áno. Bojovník. Podržal loptu, kombinoval. Napádal precízne a cez neho sa Juventus nedostal. Rozumel hre Barcelony tak, ako vždy. V prípade dlhšej minutáže ukáže viac.

Paulinho: 8

Pokoj, ktorý z neho po vstupe na ihrisko vyžaroval, priniesol pre hráčov Jeventusu poznatok, že je po zápase. Jednoducho to z neho sálalo a preniesol to aj na spoluhráčov. Nestratil loptu, rozdeľoval (zrejme presne podľa pokynov trénera) lopty na jednu, druhú, tretiu a (áno) aj štvrtú stranu. V absolútnej pohode si behal po pľaci a koordinoval priebeh hry. Na prekvapenie bol dominantným prvkom záveru zápasu.

Gomés: bez hodnotenia, krátky čas

Brankár - Ja! Natürlich! Alles in Ordnung! Brankár bol oporou a udržal čisté konto. Perfektné.

Obrana - Bez inkasovaného gólu. S jednou žltou kartou. Môže byť lepšie?

Záloha - Pre mňa dokonalý výkon. Všetci traja (a Messi k tomu) kontrolovali hru. Tlačili na súpera, kombinovali trpezlivo a presne. Super výkon.

Útok - Hm. Messi dokonalý, zvyšok tak trochu do počtu. Ale Dembélé mal výborný návrat do obrany, to je pozitívny návyk.

Celkovo to bol jeden vydarený zápas. Je mi jedno, či mal Juventus formu, či mu chýbali hráči. Naši ukázali, ako vedia hrať. Boli dostatočne obetaví a bojovní. Kreatívny takisto, keďže sa podarilo rozbiť tvrdú obranu (celoplošnú!) Juventusu. Hrali sme dobre a ja som spokojný. Ak vyznieva toto hodnotenie príliš oslavne, sorry. Ja práve oslavujem (tento zápas :-)).

Ako ste videli výkony vy?


Zdroje: foto: fcbarcelona.comKomentáře

smiley Zajímavý hodnocení... tolik desítek, jak kdybychom ve finále LM roznesli baletky kanárem.... smiley

Stegen - 8
Obrana celkově - 8
Sergio - 7
Raketa- 8
Iniesta - 7
Dembelé - 3
Luis - 5
Messi - 9

13.09.2017, 18:25
kony robin

Docela to vidím podobně jen bych možná prohodil známky Iniesty s Rakitičem a Luisovi bych pomyslně počítal neuznaný gól takže 6 - jinak zápas super vlastně vítězství čisté konto, ale opět jde vidět hodně prostoru ke zlepšení - třeba v Luisově hře. Na druhou stranu, když si vemu, že jsme hráli takříkajíc v 10, protože Dembos působil jako by pořád hrál za Dortmund, tak tým hrál opravdu dobře. Jen vyladit pár nedokonalostí vštípit Dembelému Barcelonskou hru a do té doby stavět někoho, kdo ji chápe lépe a myslím, že to může být fajn sezona.

13.09.2017, 20:18
pmadar1 robin
Člen fanklubu

smiley priemer na tím je (podľa mňa smiley) 8,7. Neporazili sme Real, ale iného finalistu LM a nebolo to finále, ale len skupina a nebolo to kanárom, ale len 3:0. Málo? Veľa? Ale ďakujem za názor, robin. Aspoň niekto smileysmiley

14.09.2017, 10:23

Ter Stegen - 7
V prvom polčase si musel poradiť s nepríjemnými strelami súpera. Našťastie, nemecký brankár zatiahol roletu. V druhom polčase sa takisto musel mať na pozore, no opäť si dokázal udržať čisté konto.

Semedo - 7
Dobrý zápas od Portugalčana, ktorý si bol vedomý ofenzívnej sily zo strany Dybalu. Na svojej strane dokázal dohliadnuť aj na Douglasa Costu a to vďaka svojej rýchlosti. Ďalší zápas, ktorý potvrdil správnosť jeho prestupu.
Piqué - 7
Veľmi dôležitý zápas katalánskeho stopéra, ktorý sa musel mať na pozore pred Higuaínom. Všetko zvládol s prehľadom a dokonca na čiare vykopával pokus Benatiu, ktorý by inak skončil v sieti.
Umtiti - 7
Francúz takisto odohral veľmi dobrý zápas, bol ostražitý, výborne čítal hru a vyvážal loptu. V prvej časti mu trochu trvalo, kým sa dostal do zápasu, no v druhom dejstve predviedol skvelú úroveň hry. Ako zvyčajne.
Alba - 7
Niekedy sa zdá, že Valverde mu v zápase nechá celú ľavú stranu a Albu všetko stíha obhospodarovať. Včera bol opäť platný aj v ofenzíve. Ukázal, že v tomto tíme je veľmi dôležitým hráčom.
Busquets - 7
Nesmierne ťažký zápas, ktorý ale zvládol. Musel si dávať pozor na nebezpečenstvo z mnohých strán, s loptu aj bez lopty. Zabránil mnohým útokom a dodal hre svižnosť.
Rakitič - 8
Chorvátovi tento zápas vyšiel na výbornú. Dokonca strelil veľmi dôležitý gól na 2:0, ktorým celý zápas zo strany Blaugranas upokojil. Túto sezónu začal na veľkolepej úrovni. Dybala si okolo neho ani neškrtol.
Iniesta - 9
Iniesta dokáže brilantne čítať hru po celý zápas. Skvelý s loptu, obetavý bez nej. Vyzerá to tak, že Andrés nabral druhý dych, pretože hráva ako za mlada.
Dembélé - 6
Bolo zrejmé, že tento zápas pre Dembélého nebol zvlášť príjemný, pretože proti Juventusu nemohol využiť svoju rýchlosť a dribling. Nikdy sa však nezastavil a z pravého krídla sa vždy snažil útočiť. Rozhodca po zákroku na neho neodpískal jasný pokutový kop.

Messi - 9
Buffon od Messi až do včera neinkasoval žiaden gól. Bolo však jasné, že túto štatistiku si talianska legenda dlho neudrží. Messi svetu predviedol opäť výnimočný zápas a nemal ďaleko k hetriku.
Suarez - 7
Už počas zápasu mal ku gólu veľmi blízko, no Buffon sa predviedol skvelými zákrokmi. Suarez si však zvyká na nové úlohy a postupne sa zlepšuje. Takisto prihral Messimu na prvý gól.
Náhradníci
Sergi Roberto - 7
Ak sa tento hráč dostane na trávnik, je isté, že jeho spoluhráči mu poďakujú za jeho veľkorysosť a obetovať v každom smere.
Paulinho - 6
Brazílsky záložník pokračuje v dobrých výkonoch a čaká na svoju možnosť nastúpiť v základe. Tá môže prísť už v zápase proti Getafe.
André Gomes - bez hodnotenia

14.09.2017, 09:16

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Koronavirus má i Umtiti

Samuel Umtiti měl pozitivní test na koronavirus a čeká ho domácí izolace. Klub oznámil, že průběh onemocnění je zatím asymptomatický.


Po 12 letech bez trofeje

Barcelona zakončí sezónu bez jediné trofeje. To se jí stalo naposledy v ročníku 2007/2008, tedy před 12 lety.


Barcelona má první případ nákazy koronavirem

Včera do Ciutat Esportiva dorazili Francisco Trincão, Rafinha, Oriol Busquets, Juan Miranda, Pedri, Jean-Clair Todibo, Matheus Fernandes, Moussa Wagué a Carles Aleñá, kteří začínají s předsezónní přípravou. Jeden z nich byl pozitivně testován na koronavirus - konkrétně Jean-Clair Todibo. Hráč nebyl v kontaktu s nikým z prvního týmu, je v domácí izolaci a nemá zatím žádné příznaky.


Z tábora Bayernu se ozývají provokativní hlasy

Lothar Matthäus (bývalý záložník): "Bayern by musel udělat spoustu chyb a něco špatného, aby prohrál proti téhle Barceloně."
"Messi čelí svému nástupci v roli nejlepšího hráče na světě: Robertu Lewandowskému. Je to nejlepší hráč, nejen nejlepší útočník. “
Karl-Heinz Rummenigge srovnával brankáře: "Německo má štěstí, že má tuto dvojici brankářů, i když Neuer je brankář světové úrovně a Ter Stegen je stále na cestě k tomu."
Thomas Müller už byl opatrnější: "Jdeme zápas od zápasu a to není náhoda. Ale ke každému zápasu přistupujeme s pokorou. Barcelona nevyhrála ligu a měla nějaké problémy, ale v jednom zápase se může stát cokoliv."
Šatně Barcelony se to samozřejmě nelíbí, hráči jsou však o to víc namotivovaní a chtějí odpovědět na hřišti. Kromě postupu chtějí, aby Němci litovali všech svých slov.

Plán B Manchestru United - Ousmane Dembélé

ESPN informuje, že ak sa Manchestru United nepodarí priviesť na Old Trafford anglického krídelníka Jadona Sancha, náhradným plánom bude pokus o kúpu Francúza Ousmana Dembélého z Barcelony.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 87
2. FC Barcelona 82
3. Club Atlético de Madrid 70
4. Sevilla FC 70
5. Villarreal CF 60
6. Real Sociedad de Fútbol 56
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 25
2. Luis Suárez 16
3. Antoine Griezmann 9
4. Arturo Vidal 8
5. Ansu Fati 7
6. Martin Braithwaite 7
7. Arthur 3
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Pánská mikina s kapucí na zip PENYA BARCELONISTA tmavě červená
Pánská mikina s kapucí na zip PENYA BARCELONISTA tmavě červená

od 790 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat