FC Barcelona - Granada CF: hodnotenie hráčov

Smútok ma neprešiel ešte stále. A nemám ani tak na mysli smútok z prehry, tá sa občas pritrafí každému. Aj našim súperom v súboji o titul majstra. Pritrafila sa aj nám. Smútok mi privodila skutočnosť, a ak sa mýlim opravte ma, že sme po veľmi dobrom prvom polčase dospeli k názoru, že zápas máme totálne pod kontrolou a v podstate sa nám nemôže nič stať. Taká tá extrémne zlá bohorovnosť. Uspokojenie sa a spomalenie myslenia, pohybu a nasadenia. To prináša so sebou nepríjemné veci ako je strata koncentrácie v kľúčových momentoch a následné chyby. A ak je v súperových radoch schopnosť vyťažiť z minima maximum, skončí to celé presne tak, ako teraz. Stalo sa nám to na jeseň viackrát. Hrubé individuálne zlyhania a prehra, či remíza. Zápas sme mali jednoznačne a bez akéhokoľvek problému rozhodnúť v jeho prvej polovici. Šance Messiho a Griezmanna mali skončiť aspoň jedným gólom a nebolo by sa o čom baviť. Som presvedčený, že by to skončilo úplne inak a že by sme ešte pár gólov dokázali streliť. Prehra je nepríjemná a prišla v nevhodný moment. Stratili sme výhodu, hoci pomerne pofidérnu, mať všetko vo svojich rukách. Teraz majú všetko vo svojich rukách rivali. Všetko sa ešte poriadne zamotá, tabuľka sa bude meniť po každom kole a určite ešte každý stratí, minimálne vo vzájomných zápasoch. Uvidíme, ako to skončí. Uvidíme, kto sa bude tešiť na konci. Či to budeme my? Verím, držím palce a FANDÍM!

Základná zostava:

ter Stegen: 6

Dve strely na bránu, dva góly. Pomaly norma. Ten prvý gól asi chytiť brankár jeho kvalít mohol a mal. Na druhý nemal nárok. Okrem toho nič ukázať nemusel. Občasný center, občasný náznak strely. O rozohrávke píšem stále dookola, tá je v poriadku. Vzhľadom na vek a pozíciu v tíme by mohol byť dôraznejší v dirigovaní spoluhráčov, byť viac lídrom. Možno v budúcnosti.

Piqué: 6

Zápas mu príliš nevyšiel. Pracoval tvrdo a snažil sa o rozohrávku. Na konci hral skoro desať minút na hrote útoku a zo všetkých síl sa snažil dotlačiť loptu do siete. Bola to určite reakcia na pozičnú chybu pri inkasovanom druhom góle, keď nedokázal reagovať na pohyb súpera a nechal ho úplne samého hlavičkovať z bezprostrednej blízkosti.

Umtiti: 6

Okrem nešťastného momentu a chyby v bránení hlavou zakončujúceho útočníka hostí pri druhom góle si počínal celkom dobre a tvrdosťou platil na protivníka. Málo aktivity pri útočných štandardných situáciách v pokutovom území. Vyhrával osobné súboje a málo fauloval.

Mingueza: 5

Obrovská chyba naštartovala našu bezradnosť, pretože práve po nej sme inkasovali prvý gól. Ten nás úplne nečakane rozhodil. Okrem toho sa určite nedá uprieť snaha hráča, lenže nebolo to po dlhej dobe to pravé. Menej energie v súbojoch, menej aktivity smerom dopredu. Na slabší zápas má nárok vzhľadom na svoj vek, vzhľadom na stav sezóny a vývoj v tabuľke ale nárok na slabší výkon nemá rovnako, ako spoluhráči.

Alba: 6

Výborná kombinácia, skvelý nábeh a center do najbližšieho obrancu. To sa opakovalo počas celého zápasu viackrát. Dozadu nemal absolútne žiadnu prácu, možnosti smerom dopredu nedostatočne využíval. Škoda, pretože jeho potenciál je oveľa vyšším ako predviedol v tomto zápase.

Roberto: 4

Úplne seriózne oznamujem, že je to jeden z mojich najobľúbenejších hráčov. Dlhodobo ho považujem za jeden zo základných stavebných prvkov tímu. Nenápadnosť a poctivosť, solídne herné predpoklady a stabilná výkonnosť. Lenže po minulotýždňovom prepadáku ma sklamal výkonom aj teraz. Nedôrazný a pomalý v súbojoch, prekvapivo slabý pozične. Smerom dopredu napriek pomerne veľkému množstvu možností nenašiel odvahu na prienik, či nábeh za obrannú líniu. Pri lopte bol pritom dostatočne často. Nehral dobre, nedarilo sa mu. Mrzí ma to za neho. Aj kvôli tomu, že je obľúbených terčom hejterov, ktorí vždy potrebujú niekoho ako obetného baránka. Tento hráč nebude obetným baránkom u mňa nikdy, odovzdal klubu všetky svoje schopnosti a sily. Napriek slabej forme a nedobrým výkonom po zranení si to nezaslúži.

Busquets: 9

Jediný hráč okrem Griezmanna dostatočne ma uspokojujúci. To, čo predvádzal v prvom polčase, bolo svetovým gala predstavením najvyššej kvality. Jednu kolmicu striedala druhá. Milimetrové prihrávky bez ohľadu na ich dĺžku. Dôrazný v súbojoch získal nespočetné množstvo lôpt. Lenže spoluhráči z toho nedokázali vyťažiť absolútne nič. Pozičná hra zniesla tie najprísnejšie kritériá. Vynikajúci, skvelý. Škoda, že nie aj rozhodujúci.

de Jong: 6

Zápasom sa vyslovene pretrápil. Pri jeho štýle je dôraz neuveriteľne potrebný a on ten dôraz vzhľadom na riziko žltej karty nemohol použiť. To bol príliš veľký hendikep. Tieňové bránenie nemôže nahradiť jeho štandardnú silu v osobných súbojoch. Nedarilo sa mu ani dopredu, do koncovky sa cez hustú pavučinu hosťujúcej obrany nedostal a nedostal sa ani k finálnej prihrávke.

Moriba: 6

Zo začiatku sa ukazoval celkom dobre a ukázal niekoľko pekných momentov. Silný na lopte a dôrazný v súbojoch. Postupne sa ale vytrácal a presadzoval sa čoraz menej. Už podal aj lepšie výkony.

Griezmann: 8

Fantastická asistencia na náš jediný gól. To bola absolútna extratrieda. A aj okrem toho pracoval na obrovskom priestore, tvrdo bojoval a dokonca sa ako hrotový hráč po strate lopty okamžite šprintom vybral do obrany. Presne kombinoval. K plnej známke mu chýbal len gól po krásnej otočke, strele sa ale nezatočila dostatočne. Obrovská škoda, to by bol rozhodujúci moment celého zápasu. Ale celkovo hral hráč výborný zápas, skvelý výkon po všetkých stránkach.

Messi: 5

S prvou šancou naložil skvelo. Strelil gól. S druhou si neporadil, nepremenil nájazd na brankára. Bol to zrejme jeden z rozhodujúcich momentov stretnutia. Potom sa postupne vytrácal a v druhom polčase ho už nebolo vidieť skoro vôbec. Apatia a akýsi nezáujem o hru. Občasný záblesk snahy o napádanie. Vedenie protiútokov paradoxne nebolo nikdy jeho silnou stránkou a potvrdil to aj tentokrát. Občas bolo potrebné radšej prihrať ako naraziť do steny z obrancov. S tímom žil málo, neburcoval, neťahal. Priznám sa, že ma sklamal. Prejavom v druhom polčase negoval všetko dobré z polčasu prvého. Slabota, sklamanie.

Striedajúci hráči:

Pedri: 5

Nič nové nepriniesol. Tím pokračoval v kŕčovitom prejave. Energie nemá na rozdávanie a bolo to vidieť. Chýbala potrebná rýchlosť a pokoj. Do hry sa príliš nedostal. Veľmi priemerné.

Dembélé: 5

Trochu dokázal rozhýbať pokojné vody, ale bolo to len také čerenie hladiny z diaľky. Len taký vetrík na hladine. Ostré nebezpečenstvo neznamenal, k poriadnemu zakončeniu sa nedostal. Za mňa mal ísť do hry už po polčase, otvorená hra za stavu v náš prospech by mu svedčala iste viac.

Trincão: 4

Nič. Niet čo hodnotiť. Možno sa mýlim, ale pamätám si možno jednu akciu, kde sa trochu dostal k lopte.

Tréner:

Koeman: 5

Musím mu vytknúť niekoľko vecí. Hoci som amatér a on profesionál. Podľa mňa nemal hrať de Jong, pretože je hendikepovaný rizikom žltej karty a to mu uberá polovicu výkonu. Za stavu 1-0 a totálne otvorenej obrany súpera mal ísť za nevýrazného Roberta na ihrisko jednoznačne Dembélé a trhať súpera nábehmi do uvoľneného priestoru. No a vyčítam mu aj červenú kartu, hoci detailne nepoznám dôvod jej udelenia. V čase posledných zápasov rozhodujúcich o titule bude na lavičke chýbať a to nemusí byť práve správne. Takže, tréner, tento zápas nevyšiel ani Tebe.

Priemerná známka tímu: 5,73

FCB TOP LINE: Busquets + Griezmann

FCB légia skazy: Trincão + Roberto

Hodnotenie zápasu: 7

Prvý polčas ma bavil a kolegovi som písal, že očakávam po veľmi peknej hre ďalšie tri-štyri góly. Bolo to celé uvoľnené a pozitívne. A v druhom polčase sa ukázalo, že to bolo až príliš uvoľnené. Zápas mal ale svoje tempo, aj nasadenie oboch súperov bolo znateľné. Náš výkon poznačil kŕč po inkasovanom góle, bol to negatívny šok a zrejme nie sme mentálne dostatočne silní, aby sme to strávili. Škoda, výsledok mohol byť pri plnom sústredení úplne inakší.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?