FC BARCELONA 3-0 LEVANTE UD

Levante podľa predpokladov Barcelonu doma príliš nepotrápilo, a domáci si v suchom tričku dobehli po výhru 3:0. Ďalšie čisté konto si pripísal Marc André ter Stegen, Barça natiahla sériu bez prehry a navyše ušetrila sily na odvetu Copa del Rey s Celtou Vigo, ako aj na náročný zápas na prekliatej Anoete.

Zápas začali aktívnejšie hostia z Valencie, ktorí niekoľkokrát na začiatku pohrozili. Žltilo sa už v 7. minúte, keď Lerma nevyberavo poslal k zemi Messiho. Prvá vážnejšia akcia Barcelony sa v 12. minúte rovno skončila gólom. Aktívny Messi poslal padáčik za obranu na Albu, ktorý mu hlavou z prvej vrátil na hranicu 16-ky a Argentínčan koníkom s pomocou tyče prekonal Oiera - 1:0. O minútu neskôr sa po prihrávke Rakitiča a vysunutí od Messiho rútil z ľava Iniesta, ktorý následne vracal loptu pred bránu, kde ale benol nikto z jeho spoluhráčov. V 14. minúte bol v obrovskej šanci Suárez, no v bezprostrednej blízkosti pred bránou zaváhal a trafil iba brankára hostí. V 16. minúte sa po pravej strane privial do barcelonskej obrany Boateng, ktorý parádne vracal loptu pod seba na nabiehajúceho Lermu, ktorý v obrovskej šanci, keď na hranici 11-ky nemal okolo seba nikoho, trafil zle loptu, ktorá sa ledva dokotúlala za bránkovú čiaru. Ďalšiu neskutočne sľubnú šancu hostí zastavil offside nedočkavého Jasona. Na druhej strane pálil zo strednej vzdialenosti Dembélé, jeho strelu Oier vyrazil a Suárez z dorážky poslal loptu z uhla vysoko nad. Francúzsky mladíček v drese domácich sa po doliečení zranenia očividne potrebuje opäť nájsť, keďže často strácal aj jednoduché lopty. Naproti tomu Messi hral v prvom polčase s veľkou chuťou, opäť na obrovskom priestore, a  hlavne Albovi na ľavej strane servíroval jeden zákusok za druhým. Okolo 30. minúty sa pri sérii nevyberaných zákrokov zahrával s ohňom hosťujúci Lerma, ktorý už jednu žltú kartu mal. Tú ale dostal v 38. minúte stoper Postigo, po faule na prenikajúceho Messiho. O pár momentov neskôr začal útočnú akciu milimetrovým pasom na Roberta navátilec Mascherano, Sergi z prvej posúval do 16-ky na Suáreza, ktorý si loptu spracoval stehnom a chladnokrvne zakončil bombou pod brvno - 2:0. Koniec polčasu sa niesol v znamení niekoľkých sľubných šancí domácich na navýšenie gólového účtu, z ktorých najviac zaujala prízemná bomba od Rakitiča, ktorá len tesne minula pravú tyč Oierovej brány.

Druhý polčas začala aktívnejšie Barcelona, ktorá držala loptu na svojich kopačkách. V 54. minúte Alba prikrášlil v pokutovom území kontakt s Postigom, ale rozhodca mu na jeho skokanský kúsok nenaletel. Domáci s dvojgólovým náskokom hrali uvoľnene a nikam sa neponáhľali, snažiť sa preto viac muselo Levante. V 60. minúte po prudkej lopte z ľavej strany sa otvoril priestor na nebezpčené zakončenie z oblúku pre Jasona, ktorému ale v rozhodujúcom momente zavadzal spoluhráč a celá akcia skončila fiaskom. O 5 minút neskôr sa po peknej kombinačnej akcii hostí dostal do vyloženej šance Boateng, no toho zoči voči vychytal pozorný ter Stegen. V 67. minúte prišlo prvé striedanie, kedy ihrisko opustil Dembélé a nahradil ho Semedo. Ten sa zaradil na pravý kraj obrany a Sergi Roberto sa posunul vyššie. Ďalšia žltá karta v zápase padla v 70. minúte, keď sa Boaten snažil zapriahnuť Semeda za dres.Ďalšiu veľkú šancu skórovať mal v 72. minúte Suárez po nádhernom pase výborne hrajúceho Mascherana, no ani na dvakrát nedokázal loptu dostať za Oierov chrbát. V 76 minúte vystriedal Gomes Iniestu, pre ktorého to bol už 650. zápas vo farbách Blaugranas. Do hry sa na niekoľko posledných minút dostal aj Arnaiz. Bodku za zápasom dal v nadstavenom čase už takmer tradične Paulinho. Brazílčan na oblúku prihral Messimu, ten loptu potiahol a preštrikoval sa cez niekoľkých protihráčov po ľavej strane, aby loptu prudko po zemi vracal na hranicu 5-ky, kde ju prepustil Suárez a za ním stojacemu Paulinhovi už iba stačilo nastaviť nohu - 3:0.

Primera Divisón - 18. kolo 7. ledna 2018, 16:15 Cam p Nou Digi Sport 3

3 : 0 C. del Cerro