Sevilla FC – FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Sevilla FC – FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Prekvapivo príjemný prvý polčas ma, čo sa týka hry v strede poľa, vyslovene nadchol. Vynikajúca obranná štvorica totálne zatvorila priestor a hrajúc extrémne vysoko nedovolila domácim vôbec nič okrem jednej strely po odvrátenom rohovom kope. Bola nebezpečná, ale bola jediná a brankár mal jej smer a rýchlosť určite pod kontrolou. Rovnako skvele zahrala záloha na čele s vynikajúcim Busquetsom a neúnavne pracujúcou dvojicou Rakitič – Vidal. Rýchla výmena lopty, trojuholník za trojuholníkom, dynamický vírivý pohyb bez zastavenia, perfektná ponuková činnosť. Okamžité napádanie po strate lopty priklincovalo hráčov tretieho tímu tabuľky pred vlastné pokutové územie. Rozdiel v kvalite výkonu bol obrovský a Barca mala neuveriteľne navrch. Lenže, a to rozhodlo o osude zápasu, zlyhala inokedy najsilnejšia zbraň nášho tímu. Útok. Trojica si nedokázala nájsť voľný priestor a dostatok príležitostí k zakončeniu. Nič okrem priamych kopov Messiho neprešlo k sústredenému českému brankárovi Vaclíkovi. Ten pozbieral centre po nápaditých krídelných prienikoch Semeda a Albu, či po rohových kopoch. To bol polčas prvý končiaci v mojom očakávaní, že v tom druhom strelíme odovzdanému súperovi 3 góly a pôjdeme spokojne spať.

Prišlo, samozrejme, vytriezvenie. Z nepochopiteľných dôvodov (alebo pochopiteľných?) sme prestali behať s pocitom vlastnej výnimočnosti a viery v slabého súpera. Uspokojenie? Alebo nedostatok kondície? Alebo? Druhý polčas bol v úvode v náznaku pozviechania sa súpera, to ale netrvalo dlho. Potom aj domáci úplne odišli fyzicky a ja som čakal na dorazenie ich snaženia gólom.

Pretože v čase od 60 do 80 minúty sa hráči v bielych dresoch po ihrisku vyslovene motali a vyzerali ako medvede pasúce sa v záhrade na na zem spadnutom a dostatočne skvasenom ovocí. Pobiehali v chaose a bez síl pôsobiac dostatočne opito. Je pravdepodobné, že sa v tom čase výparov nadýchali aj naši hráči a prispôsobili sa. Chôdza namiesto behu, otáčanie sa s loptou a tým ďalšie spomaľovanie hry.

Nuž, šanca prišla. Presne tá, ktorá mala rozhodnúť. Lenže počas celého zápasu tragicky pôsobiaci Suárez z dokonalej pozície tesne prestrelil. Potom už nastalo len nervózne čakanie na koniec narušené slabým zakončením domáceho Regullióna zrejme prekvapeného zo stopercentnej šance.

 

Budem kritický, samozrejme z môjho subjektívneho pohľadu, ku trénerovi a jeho reakcii na vývoj zápasu. Po druhopolčasovom spomalení hry sa doslova žiadala výmena neviditeľného Braithwaita za Fatiho schopného hru zrýchliť. Žiadala sa výmena neviditeľného Suáreza kaziaceho prihrávky a kombináciu a slabo sa pohybujúceho za Griezmanna s iným typom pohybu a zakončenia. Výmena v zálohe prišla rovnako neskoro, Vidal s Rakitičom napriek výborným výkonom začali „vynechávať“ a príchod konštruktívnejšieho a drzejšieho Puiga mal prísť skôr.

 

Zhrniem: Brankár skvelý. Obrana skvelá. Záloha skvelá. Úrok slabučký. Včerajšia Sevilla bola úplne v pohode zdolateľná a doteraz nechápem, prečo si odtiaľ neodnášame tri body. Sme na tom až tak zle?

 

Ligu už nemáme vo svojich rukách. Jedine, že by nám opäť pomôže Real stratou na Anoete. Pomôže?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 9

Dva v celku ťažké zákroky po strelách. Časté zapájanie sa do kombinácie ako vždy. Presná rozohrávka, pokoj pri atakovaní súperom. Pred koncom sa ešte presunul do pokutového územia domácich v snahe skórovať pri rohovom kope. Nemohol sa už pozerať na nemohúcnosť spoluhráčov hrajúcich v útočnej formácii.

Semedo: 9

Skvelý výkon. Aktívny smerom dopredu a bezchybný pri návrate do obrany. Moderné poňatie hry. Ponuková činnosť na vysokej úrovni. Prečo takto nehráva vždy? Dokázal vycítiť správny okamih na nábeh do uvoľneného priestoru. Pomerne presné a adresné centre. Možno občas by sa žiadala prekvapivá strela po nečakanom potiahnutí lopty na os ihriska.

Piqué: 8

Obrana pod vedením stopéra hrala veľmi vysoko. Zodpovedný a sústredený výkon. Spokojnosť. Občasná technická paráda v podobe prekvapivého otočenia sa okolo presujúceho súpera potešila. Chýbala len väčšia aktivita v pokutovom území domácich.

Lenglet: 8

Rovnako veľmi dobrý výkon. Vo vzduchu dominantný. Po zemi dostatočne rýchly a presný. Aktívne vyváženia lopty a prenášanie hry. Pozične pokrýval široké územie pri útočných výpadoch ľavého obrancu. Chýbala ale, rovnako ako u kolegu, dôraznejšia snaha o zakončenie pri množstve štandardných situácií.

Alba: 9

Pravá strana a ľavá strana obrany hrala vynikajúco. Hráči lietali hore-dole. Aj ľavý obranca sa pravidelne dostával k centrom. Slušne kombinoval a počas celého zápasu bol sústredený. Veľa nechýbalo a pripísal by si ďalšiu asistenciu, tentokrát na gól Suáreza. Prihrávka bola do čistej šance. Z tejto akcie malo padnúť rozhodnutie.

Vidal: 8

Prvý zo zálohy za 8. Výborný výkon. Extrémna bojovnosť. Málo faulov. Čisté odoberanie lopty v súbojoch. Dominantný a tvrdý. Pozične mierne uletený v niektorých momentoch. Ponuka do kombinácie. Pokoj s loptou na nohe. Skvelé.

Rakitič: 8

Druhý zo zálohy za 8. Predvídavosťou dokázal získať veľa lôpt a okamžite tak otáčať hru naspäť smerom do útoku. Presná kombinácia a operovanie na obrovskom priestore. Jeden z najlepších výkonov hráča za posledné dva roky. Viac streľby, viac streľby, viac streľby.

Busquets: 9

Pre mňa najlepší hráč na ihrisku. Absolútny prehľad. Chirurgicky presná kombinácia. Správny moment na otočenie hry. Dokonalé čítanie hry a vysoká odolnosť v súbojoch. Málo faulov. Tento výkon mali spoluhráči využiť viac.

Suárez: 3

Nič okrem premárnenej šance pred koncom zápasu. Dva nábehy v priebehu druhého polčasu sa skončili zblokovanou strelou. Pred prihrávkami nepochopiteľne cúval, alebo ich prepúšťal niekomu imaginárnemu za sebou. Bál sa lopty? Alebo si neveril? Z ihriska mal ísť oveľa skôr napriek nepopierateľnej schopnosti dať gól z ničoho. Včera to ale nebolo možné. Slabé.

Braithwaite: 3

Po slušnom výkone v prvom kole po prestávke a odpočinku v tom druhom som čakal nasadenie a jazdu a pokusy o prieniky do pokutového územia. Dravosť nikde, individuálna odvaha nikde. Veľmi slabé, zapadol do nefungujúceho útočného súkolia.

Messi: 6

Nedostatočný výkon. Dva priame kopy boli iste nebezpečné. V hre z´takisto niekoľko pokusom o prekvapivú prihrávku. Tie ale nevychádzali. Boli pridlhé, nepresné. Individuálne to nešlo cez extrémne prehustený priestor pred pokutovým územím. Nepochopiteľné riešenia pri brejkoch. Napriek prevahe v počte hráčov miesto prihrávky náraz do trojice protihráčov bežiacich oproti, keď z oboch strán nabiehajú dvaja voľní spoluhráči. Prečítané narážačky v hustej sieti obranných šíkov domácich. Málo. Poznámka na záver: iný hráč by zrejme po potýčke pred koncom prvého polčasu dostal červenú kartu.

 

Striedajúci hráči:

Puig: -

Krátky čas na hodnotenie.

Arthur: 3

Sklamanie. Slabý pohyb a spomaľovanie už aj tak pomalej hry. Vôbec nenaskočil do zápasu. Bez akejkoľvek prekvapivej prihrávky. Nič.

Griezmann: -

Krátky čas na hodnotenie.

 

Tréner:

Setién: 5

Základ v poriadku, aj keď ja by som Suáreza nedal. Katastrofálna bola ale reakcia na vývoj v druhom polčase, keď po spomalení hry mali okamžite nabehnúť mladé a drzé pušky. Príchod týchto hráčov prišiel neskoro, respektíve neprišiel vôbec. Puig sa určite žiadal skôr a prečo neprišiel na trávnik prekvapivý strelec Fati? Prečo pán tréner?

 

Priemerná známka tímu: 6,28

 

FCB TOP LINE: brankár + obrana + záloha

FCB légia skazy: útok

 

Hodnotenie zápasu: 6

Prvý polčas z našej strany pozerateľný, veľa pohybu, perfektný presing. Druhý polčas strašný. Prispôsobenie sa súperovi, chôdza.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk


Zdroje: zdroj foto: eveningstandard.comKomentáře

Pajamen
Člen fanklubu

Rakitič 8, Busi 9.. takový hodnocení neobdrželi ani když jsme získali trebl smiley

21.06.2020, 12:17
macaxp1
Člen fanklubu

BTW Messi v sestavě kola LaLigy. Takže asi tak katastrofický výkon to nebyl.

23.06.2020, 23:04

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Dembélé přišel pozdě na trénink

Ousmane Dembélé má stále problémy s dochvilností, křídelník Barcelony znovu dorazil na trénink se zpožděním, navíc při řízení používal mobilní telefon. Od klubu mu nyní hrozí pokuta.
 

Coutinho bude mať na drese číslo 14

Brazílčan Philippe Coutinho dostal pridelené číslo 14 pre nadchádzajúcu sezónu 2020/21. Sedmičku veľkoryso prenechal prednedávnom Griezmannovi a tak sa mu na dres vráti štrnástka, ktorú už istý čas na modročervenom drese nosil.


Monchu odchádza na hosťovanie do druhej ligy

Záložník a niekdajší kapitán Barçy B Monchu odchádza na ročné hosťovanie do druholigovej Girony. 


Jorge Cuenca prestupuje do Villarealu

20-ročný španielsky obranca Jorge Cuenca opúšťa Barcelonu a pripojí sa k španielskemu Villarealu. Prestupová čiastka je 2,5 milióna eur + 4 milióny v bonusoch a 20% z budúceho predaja. Villareal ho hneď vzápätí poslal na hosťovanie do Almerie.


Moussa Wagué putuje na hosťovanie do Grécka

Klub oficiálne potvrdil to, čo včera začali avizovať španielske médiá - pravý obranca Moussa Wagué smeruje na ročné hosťovanie do gréckeho klubu PAOK Solún.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Getafe CF 7
2. Valencia CF 7
3. Real Betis Balompié 6
4. Granada CF 6
5. Real Sociedad de Fútbol 5
6. RC Celta de Vigo 5
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Ansu Fati 2
2. Lionel Messi 1
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské

od 449 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat