CoolCamp

Getafe CF 0:2 FC Barcelona

Barcelona konečne ukončila šnúru hrozivých zápasov na ihriskách súperov, keď napriek hlúpemu vylúčeniu Lengleta vyhrala na ihrisku Getafe, ktoré ju neporazilo od roku 2011.

V prvom polčase sa mnoho zaujímavého neudialo. Barcelona kontrolovala loptu aj hru, lenže do väčších príležitostí sa dostali domáci. Chlieb sa ale lámal tesne pred odchodom do šatní. Ter Stegen výborne prečítal hru vybehnutím z brány a svojim následným dlhým pasom za obranu asistoval aktívnemu Suárezovi na vedúci gól Barcelony.

Druhý gól padol krátko po prestávke, keď Soria neudržal tvrdú strelu Carlesa Peréza a Junior Firpo pohodlne strelil svoj prvý gól v drese Blaugranas.  Druhý gól definitívne zlomil odpor Getafe, ktoré bolo dovtedy vcelku vyrovnaným súperom. Barcelona vďaka vynikajúcim výkonom ter Stegena a Piquého prvýkrát v sezóne udržala čisté konto, aj keď dohrávala v desiatich.

Stadion Coliseum Alfonso Pérez, Getafe
Rozhodčí Jesús Gil Manzano (Extremadura)
Preview Preview
41' Suárez (ter Stegen)